Ta strona ma ograniczoną obsługę Twojej przeglądarki. Rekomendujemy użycie Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

Use coupon code WELCOME10 for 10% off your first order.

Cart 0

Gratulacje! Twoje zamówienie dostarczymy gratis! You are 300 zł away from free shipping.
Nie można dodać więcej

Sparuj z
Czy to będzie prezent?
Suma Gratis
Koszt dostawy i zniżki, zostaną uwzględnione w kasie

Znaki zodiaku żywiołu ziemi – Panna, Koziorożec, Byk

Witaj Piękna Duszo!

W poprzednich artykułach omawialiśmy podstawowe archetypy znaków zodiaku żywiołu ognia – Baran, Lew i Strzelec, znaków zodiaku żywiołu wody – Ryby, Rak i Skorpion oraz znaków zodiaku żywiołu powietrza – Bliźnięta, Waga, Wodnik.
Dziś przyjrzymy się znakom zodiaku żywiołu ziemi – Pannie, Koziorożcowi oraz Bykowi.
Jeśli chcesz poznać potencjały i wyzwania tych znaków zodiaku – czytaj dalej.

Znak zodiaku Panna (24.08 – 23.09)

Panna jest szóstym znakiem zodiaku i odpowiada ona za szósty dom w horoskopie.
Planetą rządzącą tym znakiem zodiaku jest Merkury.

Kiedy myślę o osobach spod znaku zodiaku Panny, pierwsze słowa, jakie pojawiają mi się w głowie, to perfekcjonizm i pracowitość. Panny są bardzo dokładne we wszystkim, czego się podejmują, a także wyjątkowo wnikliwe w trakcie przygotowań do wykonania danego zadania.
Mówi się, że Panna to najbardziej opanowany ze wszystkich znaków. Owszem, osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku są bardzo bystre i inteligentne, ale jednocześnie potrafią trzymać swoje emocje na wodzy.
Każda Panna umie dokładnie analizować i przedstawiać logiczne argumenty. Osoby spod tego znaku zodiaku są także bardzo konkretne – mają zdolności do tłumaczenia różnych zagadnień w przystępny sposób oraz nie rozwlekają się, kiedy muszą wydać komuś jakieś polecenia.
Panny nie lubią poświęcać swojego cennego czasu na długie wyjaśnienia. Dzięki swojej ponadprzeciętnej koncentracji – wolą przejść od razu do działania, zamiast dokładnie opisywać, co muszą zrobić. Tak samo jest w kwestii podejmowania decyzji – inne znaki zodiaku będą zastanawiać się i rozkładać sprawę na części pierwsze, a Panna przeanalizuje, podejmie (nawet najtrudniejszą) decyzję i od razu zabierze się do wdrażania jej w życie.

Wibrujące w świetle Panny to bardzo uczciwe, pomocne i godne zaufania istoty. Potrafią słuchać, a dzięki wyjątkowym zdolnościom analitycznym – rozpracowywać problemy i dawać bardzo trafne rady. Panny chętnie dzielą się z innymi i pomagają słabszym – nie tylko finansowo, ale także np. poświęcając swój czas.
Jeśli szukasz powiernika, który szczerze powie Ci, co myśli (i zrobi to z wyczuciem) – zgłoś się do zodiakalnej Panny. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku to świetni przyjaciele, ale także lojalni partnerzy biznesowi.

A skoro już jesteśmy przy biznesie – Panny to urodzeni ludzie sukcesu. Dzięki swojej wrodzonej mocy uzdrawiania, Panny świetnie sprawdzają się we wszelkich zawodach związanych z medycyną. Co ważne, Panny przykładają bardzo dużą wagę do etyki swojej pracy, dlatego zawody, w których panuje chaos i wieczny „spontan”, nie będą dla nich odpowiednie.

Panny mają także bardzo wysokie oczekiwania – zarówno wobec siebie, jak i wobec innych. Innym znakom zodiaku mogą się one wydawać wręcz niemożliwe do spełnienia.
Szczerość i lojalność to dla Panny jedne z najważniejszych wartości, o ile nie najważniejsze. Jeśli coś ma zrazić Pannę – będzie to kłamstwo i ukrywanie faktów. Panny tego nienawidzą i często zerojedynkowo rezygnują z relacji, które opierają się na mijaniu się z prawdą.

Wibrująca w cieniu Panna może stać się bardzo krytyczna i drobiazgowa. Wynika to z ciągłego niepokoju, który jej towarzyszy. Panna, ze względu na swoje zapędy do bycia przesadną perfekcjonistką, ciągle jest w trybie tzw. „stand by”. Wymaga dużo od siebie i wymaga dużo od innych, a także chce, żeby wszystko było robione idealnie i zgodnie z zasadami, które Panna zna. Niestety obfituje to w niechęć do zmian i możliwość utknięcia w jednym (niekoniecznie dobrym) miejscu na długo. Dla przykładu – jeśli Panna prowadzi swoją działalność i od początku obrała sobie pewną strategię, będzie patrzyła spod byka na wszystkie osoby, które będą chciały nakłonić ją do transformacji w jej firmie. A jak dobrze wiemy – kto stoi w miejscu, ten się cofa.

Panny mają tendencje do nadmiernego kontrolowania – wszystkiego i wszystkich. Bierze się to najczęściej z ich obaw przed porażką. Panny podświadomie uważają, że jeśli chociaż na chwilę „spuszczą swoje życie ze smyczy”, to ktoś z pewnością to wykorzysta, zrobi im krzywdę lub zrani ich uczucia. Przez to ciężko szukać u Panien spontaniczności.
Wolą mieć wszystko zaplanowane i uparcie chcą podążać zgodnie z tym planem.

Dzięki swojemu zorganizowaniu i determinacji w trzymaniu się harmonogramu, Panny bardzo często osiągają ogromny życiowy sukces. Co oczywiście jest dla nich dużym plusem, jednak patrząc z drugiej strony – najpiękniejsze chwile mogą uciekać im przez palce, bo ciężko im jest pozwolić sobie na chociażby odrobinę szaleństwa.
To samo tyczy się Panien w roli rodziców – przez swój wewnętrzny strach (i czystą jak łza troskę!), mogą ograniczać swoje dzieci w dążeniu do ich celów. Nie mają złych zamiarów, chcą dobrze! Jednak uczulam, że czasem może to mieć zupełnie odwrotny skutek.

Dodatkowo Panny w niekorzystnym wariancie swojego znaku potrafią zapętlić się w swoich negatywnych myślach do tego stopnia, że trudno jest z nimi wytrzymać. Stają się zgryźliwe i zrzędliwe, a ciągłe słuchanie narzekania wibrujących w cieniu Panien, może być bardzo trudnym wyzwaniem.

Analityczny umysł Panny może być dla niej błogosławieństwem lub przekleństwem. Jeśli osoba spod tego znaku zodiaku wibruje w świetle – szybko dokonuje oceny sytuacji i przechodzi do wykonywania zadania, bez zbędnego rozdrabniania się nad nim. Jeśli jednak Panna staje w niekorzystnym wariancie swojego znaku, może stać się przesadnie drobiazgowa. W takiej sytuacji osoby spod tego znaku zodiaku mogą utknąć w martwym punkcie jeszcze zanim zaczną realizować dany projekt. Będą szukać plusów i minusów, rozpatrywać wszystkie za i przeciw i tym samym nie przejdą do działania. Niestety tendencja do nadmiernego krytycyzmu nie pomaga. Jak już wspominałam, Panny mają skłonności do snucia czarnych scenariuszy, dlatego jeśli urodziłaś się pod tym znakiem zodiaku – miej to na uwadze.

A skąd właściwie bierze się w Pannach ta niezbyt pozytywna tendencja do zbytnio rygorystycznego podchodzenia do codzienności? Zazwyczaj ze strachu i niepokoju, który Panny odczuwają wyjątkowo często. Czasem podłożem jest niskie poczucie własnej wartości, a czasem przesadny perfekcjonizm (który mógł zostać wzmocniony chociażby poprzez niewspierające schematy wyniesione z dzieciństwa).

Jeśli jesteś Panną – koniecznie popracuj nad swoimi wewnętrznymi granicami. Czasem warto jest je trochę przesunąć, aby wpuścić do swojego życia nieco spontanicznej, nowej energii. Staraj się też panować nad swoim postrzeganiem świata – zamiast marudzić, że szklanka jest do połowy pusta, zauważ, że jest też do połowy pełna!

W miłości Panny to bardzo oddani i wierni partnerzy. Brzydzą się kłamstwem i zdradą, dlatego jeśli coś takiego zdarzy się w ich związku – potrafią skończyć go w mgnieniu oka. Choć życie z wibrującą w cieniu Panną może być wyzwaniowe (ciągłe doszukiwanie się wad i próby ulepszenia partnera/partnerki na siłę), to pamiętajmy, że ciemne strony tego znaku zodiaku zazwyczaj wynikają ze strachu przed bezsilnością i bezbronnością. Panny potrzebują partnera/partnerki, którzy będą potrafili nieco przesunąć ich granice i wnieść do ich życia nutkę zabawy i spontaniczności.

Potencjały Panien:
- Szczerość i lojalność;
- Analityczny umysł i umiejętność wyciągania właściwych wniosków;
- Pracowitość;
- Spokój i opanowanie.

Wyzwania Panien:
- Nieustanne odczuwanie strachu i niepokoju;
- Krytykanctwo i nadmierny perfekcjonizm;
- Tendencja do martwienia się na zapas;
- Zbytnia drobiazgowość.

Sławne osoby spod znaku Panny:
Freddie Merkury, Michael Jackson, Sophia Loren, Agatha Christie, Stanisław Lem, Juliam Tuwim, Paulo Coelho, Stephen King, Pink, Sean Connery, Aleksander Łukaszenka, Cameron Diaz

Znak zodiaku Koziorożec (22.12 – 19.01)

Koziorożec jest dziesiątym znakiem zodiaku i odpowiada on za dziesiąty dom w horoskopie.
Planetą rządzącą tym znakiem zodiaku jest Saturn.

Koziorożce stojące w świetle swojego znaku zodiaku są niezwykle atrakcyjnymi osobami. Urzekają swoją inteligencją i majestatyczną aparycją. Kiedy Koziorożec znajduje się w korzystnym wariancie swojego znaku, jest doskonałym partnerem zarówno w pracy, jak i w miłości.

Koziorożce to osoby bardzo praktyczne i znające odpowiedź na większość pytań. Jeśli jakieś urządzenie w Twoim domu szwankuje, potrzebujesz rady dotyczącej jakiejś dziedziny (na której dany Koziorożec się zna) – śmiało proś o pomoc osoby spod tego znaku zodiaku. Jestem pewna, że poradzą sobie z każdą zagwozdką.

Dodatkowo Koziorożce są bardzo uczciwe i zawsze można na nich polegać. Nie skreślają nikogo po pierwszym potknięciu, potrafią dawać drugą szansę, no chyba, że… ktoś okaże im brak szacunku. Wtedy Koziorożec odcina się od takiej osoby grubą kreską, bez względu na konsekwencje takiego radykalnego podejścia do sprawy. Pamiętaj – szacunek to dla Koziorożca wartość absolutnie nadrzędna, ponieważ dba on o swoją reputację i chce wyglądać jak najlepiej w oczach otoczenia.

Osoby spod znaku Koziorożca są bardzo zdeterminowane w dążeniu do obranego celu, niestety jednak, kiedy zaczynają wibrować w cieniu – determinacja może zamienić się we wręcz maniakalną kontrolę nad wszystkim. Koziorożec jest bardzo skoncentrowany na tym, co chce osiągnąć. Cel jest dla niego najważniejszy. Jeśli coś zaplanuje – będzie krok po kroku realizował swoje założenia i nie oglądał się na napotkane po drodze wyzwania czy przeszkody. Uwaga jednak na podejście „po trupach do celu”. Nikomu nie wychodzi to na dobre.

Koziorożce znają swoją wartość, przez co mogą na pierwszy rzut oka wydawać się nieco aroganckie i zapatrzone w siebie, jednak u Koziorożców nie ma to nic wspólnego z narcystycznym podejściem. Osoby spod tego znaku zodiaku po prostu wiedzą, w czym są dobre i nie czują potrzeby udawania, że jest inaczej. To właśnie dzięki tej pewności siebie, sumienności i ambicji, Koziorożce często osiągają spektakularne sukcesy.

Osoby urodzone pod znakiem zodiaku Koziorożca są bardzo oddane swojej rodzinie i bliskim. Zrobią wszystko, aby ludzie, na których im zależy, czuli się docenieni i zaopiekowani. Umiejętność dawania wsparcia i poczucia bezpieczeństwa swojej rodzinie oraz partnerowi/partnerce to bardzo ważna cecha Koziorożca. Potrafi motywować i dodawać otuchy.

Wibrujący w cieniu Koziorożec może mieć problem ze zrozumieniem (a nawet odkryciem!) własnych emocji, a także interpretacją uczuć innych osób. Empatia nie jest jego najmocniejszą stroną. To właśnie Koziorożec na widok całujących się w parku par może czuć zażenowanie i otwarcie je wyrażać. Takie podejście sprawia, że często odbieramy Koziorożce jako chłodne i zdystansowane. Kiedy stoją w niekorzystnym wariancie swojego znaku – niestety takie wrażenie może wcale nie być mylne.

Koziorożec jest powściągliwy i bardzo dba o swoją reputację. Choć nie obnosi się ze swoim bogactwem, sukcesem czy statusem społecznym na prawo i lewo, to jednak lubi, aby ludzie wiedzieli, że dobrze radzi sobie w życiu. Najgorsze, co możemy zrobić Koziorożcowi, to podkopać jego wizerunek w oczach innych i okazać mu brak szacunku. Osoby spod tego znaku zodiaku są na to niebywale uczulone, ponieważ pozycja społeczna jest dla nich zdecydowanie najważniejsza.

Mimo swojego wysokiego poczucia własnej wartości, Koziorożec jest bardzo surowy wobec siebie. Potrafi ostro krytykować nie tylko swoją osobę, ale także innych (wiąże się to z jego wysoko stawianą poprzeczką dla samego siebie).
Koziorożec lubi rządzić i władać – dlatego uczulam na tendencję do bycia nadmiernym krytykantem. W połączeniu z chłodem i arogancją (które można odczuć od wibrującego w cieniu Koziorożca) może wyjść z tego mieszanka wybuchowa, która odsunie od Koziorożca nawet najbardziej cierpliwych i wytrwałych bliskich.

A skoro już jesteśmy przy władzy – wibrujący w cieniu Koziorożec, podobnie jak Skorpion, lubi czuć, że ma władzę nad wszystkim. Ten aspekt różni się jednak nieco u tych dwóch znaków zodiaku. Skorpion chce władać ze względu na swoje emocjonalne potrzeby, a Koziorożec emocjonalnie… hm, no jest dość chłodny.
Niestety w niekorzystnym wariancie tego znaku może pojawić się skłonność do nadmiernej kontroli i bardzo radykalnych kroków. Tyczy się to także podejścia do siebie samego. Jeśli Koziorożec staje w cieniu – może próbować kontrolować absolutnie każdy aspekt swojego życia, a przez to tracić wiele wartościowych relacji.

Z tendencją do panowania nad wszystkim i wszystkimi wiąże się jeszcze jedna ciemna strona Koziorożca, a mianowicie nieumiejętność dopasowania się do zmian. Wibrujące w cieniu Koziorożce biorą wszystko na serio i każdą uwagę lub propozycję odbierają personalnie. Ciężko nakłonić ich do zmian i tym samym pomóc im w rozwoju. Jeśli jednak Koziorożec będzie pracować nad sobą i nauczy się elastyczności – świat będzie stał przed nim otworem!

W końcu Koziorożce w świetle to wyjątkowo opanowane i spokojne osoby. Potrafią chłodno ocenić każdą sytuacje i sprytnie wybrnąć z każdego wyzwania. Koziorożec to znak zodiaku, który jest niesamowicie rozsądny. Zupełnie naturalnie przychodzi mu podejmowanie decyzji i robienie tzw. bilansu zysków i strat. Oczywiście pod warunkiem, że na powierzchnię nie wypłynie jego ciemna strona, która skieruje go na ścieżkę przesadnej kontroli.

Zawodowo Koziorożce odnajdą się praktycznie w każdej profesji, ponieważ ich wrodzona determinacja i ambicja nie pozwoli im na poddanie się, bez względu na to, czego się podejmą. Osoby spod tego znaku zodiaku zawsze dają z siebie 100% i lubią pracować na tzw. „swoim”. Chcą budować ogromne firmy samodzielnie lub na stanowisku, które daje im możliwość podejmowania decyzji i realizacji ich pomysłów. Uwaga jednak na skłonności do pracoholizmu – pomiędzy wrodzoną ambicją, a całkowitym poświęceniem swojego życia pracy, jest cienka granica.

W miłości Koziorożce są bardzo oddane, lojalne i zaangażowane, ale jednak niezbyt wylewne. Podchodzą wyjątkowo poważnie do nawiązywanych relacji, co niestety może generować pewne wyzwania. Ze względu na nieumiejętność radzenia sobie z porażkami, dla Koziorożca każda większa kłótnia lub (o zgrozo!) rozwód to powód do zapętlenia się w ogromnym poczuciu winy.
Koziorożec lubi także „popisywać” się swoją partnerką/partnerem. Bierze się to oczywiście z jego chęci utrzymania nieskazitelnej reputacji.
Jeśli jesteś Koziorożcem – pracuj nad swoją emocjonalnością. Naucz się rozmawiać o uczuciach i nie bój się pokazać swojej słabszej (tylko w Twoich oczach!) strony.

Potencjały Koziorożca:
- Determinacja i niezłomność w dążeniu do celu;
- Spokój, opanowanie i umiejętność chłodnej oceny sytuacji;
- Inteligencja i atrakcyjność;
- Uczciwość i lojalność.

Wyzwania Koziorożca:
- Skłonności do apodyktyczności i nadmiernej kontroli;
- Niechęć do zmian i spontaniczności;
- Nadmierna dbałość o własną reputację (kosztem relacji);
- Nieumiejętność radzenia sobie z porażkami.

Sławne osoby spod znaku Koziorożca:
Elvis Presley, Adam Mickiewicz, Jim Carrey, Nicolas Cage, Anna Przybylska, Kim Dzong Un, Richard Nixon, Kevin Costner, Denzel Washington, Marlene Dietrich

Znak zodiaku Byk (20.04 – 20.05)

Byk jest drugim znakiem zodiaku i odpowiada on za drugi dom w horoskopie. Planetą rządzącą tym znakiem zodiaku jest Wenus.

Byk to jeden z najbardziej utalentowanych, wspierających i zaradnych znaków zodiaku. Jest cierpliwy, wytrwały i umie wykorzystywać swoje zdolności w różnych aspektach swojego życia.
Zodiakalne Byki potrafią znajdować rozwiązania nawet dla największych i najbardziej zawikłanych wyzwań. Są także wyjątkowo twórczy – budowanie i tworzenie czegoś od podstaw sprawia im ogromną przyjemność oraz dostarcza im mnóstwa pozytywnej energii.
Byki są utalentowane w wielu dziedzinach, bardzo wszechstronne i (dopóki wibrują w świetle) potrafią wspomnianą wszechstronność wykorzystać we właściwy sposób.
Dzięki swojej wrodzonej umiejętności do wspierania innych – wiedzą, jak pomóc pozostałym znakom zodiaku w rozwijaniu ich zdolności.

Byk to bardzo ziemski znak zodiaku, a co za tym idzie odczuwa on silną potrzebę kontaktu z naturą. Śmiało mogę napisać, że Byki zamknięte w betonowych miastach, usychają. Jeśli jesteś Bykiem – koniecznie zadbaj o to, aby często przebywać na zewnątrz. Wykorzystuj każdą wolna chwilę na spacer, uziemianie czy medytację w pobliskim parku.

Osoby spod znaku zodiaku Byka uwielbiają przyjemności (umysłowe i cielesne), wystawne życie i dobre jedzenie. Dodatkowo kochają mieć pieniądze (a potrafią przyciągać je do siebie z łatwością) oraz wydawać je na najnowsze gadżety, szybkie samochody i ekskluzywne ubrania. Niestety Byki stojące w cieniu swojego znaku zodiaku mogą mieć skłonności do zbytniego materializmu i stania się zachłannymi, co może skutkować przykrymi konsekwencjami.

Jak już wspominałam, Byki powinny przebywać jak najwięcej na łonie natury i dzielić się swoją dobrocią z innymi. To właśnie te dwie rzeczy są dla nich największym paliwem energetycznym. Kiedy Byk wibruje w cieniu – może próbować uciekać w luksusowe zbytki, zamiast skupić się na tym, co dla niego najważniejsze.

Byki z natury nie lubią się dzielić tym, co posiadają. Niechętnie pożyczają swoje ubrania czy elektronikę. Nie lubią też częstować innych swoim jedzeniem. Prędzej kupią drugiej osobie taką samą rzecz niż pozwolą, żeby korzystała z tej, która należy do Byka.

Byk jest symbolem dobrobytu i bezpieczeństwa finansowego, ale jeśli zapętli się w swoim zbyt materialistycznym i zachłannym podejściu, może stać się ciężki w obyciu. Byki wibrujące w cieniu utożsamiają wartość swoją i innych ze statusem finansowym, co jak się domyślasz – nie jest najszczęśliwszym scenariuszem. Jeśli jesteś Bykiem – pamiętaj, żeby pracować nad poczuciem własnej wartości i regularnie dostarczać sobie tego, czego najbardziej potrzebujesz, czyli czasu spędzonego na zewnątrz. Nie licz na to, że dobra materialne sprawią, że poczujesz się szczęśliwy, nie tędy droga.
Nie skupiaj się też na „okładce”, kiedy dobierasz sobie ludzi, z którymi chcesz nawiązać relacje. Jeśli będziesz podchodzić w taki sposób, zaczną Cię otaczać osoby, które nie pozwolą Ci na osiągnięcie pełnego potencjału Twojego znaku zodiaku.

Niestety wibrujący w cieniu Byk ma sporo wspólnego ze stojącym w niekorzystnym wariancie swojego znaku Skorpionem.
Byki są osobami bardzo upartymi. Dopóki przeradza się to w upór i wytrwałość w dążeniu do celu – wszystko jest w porządku. Jeśli jednak Byk uprze się, że zniszczy komuś życie… Można być pewnym, że tak właśnie zrobi.
Wspomniałam o Skorpionie nie bez powodu, ponieważ Byki w cieniu są wyjątkowo pamiętliwe i potrafią być bezlitosne. Znam jedną Moonsisterkę, która ma słońce w Byku i przez 30 lat swojego życia nie wybaczyła koleżance tego, że w wieku 5 lat (!) pożyczyła od niej rowerek bez pytania. Tak właśnie reaguje Byk, który staje w niekorzystnym wariancie swojego znaku zodiaku – nie odpuści, mimo tego, że doskonale wie, że już dawno powinien dać sobie spokój z chowaniem urazy.

Kolejnym wyzwaniem do przepracowania dla Byka jest zazdrość i zawiść. Jeśli Byk wibruje w świetle – zwykle poradzi sobie z przepracowaniem jej np. poprzez udanie się do terapeuty i porozmawianie o tym problemie. Jednak wibrujący w cieniu Byk nie tylko będzie zazdrośnie patrzył na wszystkich, którzy (w jego oczach) mają lepsze życie od niego, ale także będzie przyciągał do siebie samych zazdrosnych partnerów i przyjaciół.

Ogromna zazdrość, jaka może wykiełkować w osobach spod znaku zodiaku Byka, wiąże się często z ich niskim poczuciem własnej wartości. Zazdroszczą innym, że mają lepiej, ale sami nie wierzą, że mogą doskoczyć do takiego samego poziomu. Gorąco polecam wszystkim Bykom pracę nad własną samooceną, chociażby poprzez prowadzenie dziennika wdzięczności. Zapisz codziennie przynajmniej jedną rzecz, z której jesteś dumny/a. Zobaczysz, że z czasem odnajdziesz w sobie światło, które da Ci ogromnego kopa do działania.

Uczulam na narzekanie i zrzucanie winy na wszystkich, aby samemu uniknąć odpowiedzialności. Byki mają do tego szczególne tendencje. Ich upór nie pozwala im na szczere wybaczenie i odpuszczenie urazy, którą żywią do danej osoby, dlatego za wszelką cenę próbują wybielić siebie, tym samym oczerniając innych. Słuchanie marudzenia wibrującego w cieniu Byka także nie należy do najprzyjemniejszych. To właśnie od osób spod tego znaku zodiaku możemy usłyszeć takie stwierdzenia jak: „Ja nic nie zrobiłem, to wszystko ich wina!”, „Nie rozumiem, dlaczego twierdzisz, że ja narzekam. Takie właśnie jest życie – ciężkie”.

Wibrujący w świetle Byk to bardzo czarująca osoba, która dzięki swoim licznym talentom, poradzi sobie w każdej dziedzinie życia. Byki w wariancie korzystnym to wyjątkowo lojalni i wspierający przyjaciele. Potrafią także widzieć zdolności u innych i umiejętnie pomóc im w rozwoju. A jeśli Byk komuś pomaga – robi to zawsze ze szczerego serca.

Osoby spod znaku zodiaku Byka to bardzo wytrwałe w dążeniu do celu jednostki. Zwykłam mówić o nich, że są długodystansowcami. Jeśli wyznaczą sobie zadanie do wykonania – będą cierpliwie do niego dążyć, nie przejmując się napotkanymi po drodze wyzwaniami. Ważną cechą Byków jest także to, że są wyjątkowo odporne – nie załamują się po pierwszym niepowodzeniu. Wiąże się to także z niechęcią do wszelkich zmian. Byki lubią to, co znają i nie przepadają za życiowymi rewolucjami.

Wspominałam już, że Byk zamknięty w betonowym mieście usycha, tak samo dzieje się, kiedy nie ma on możliwości rozwijania swoich pasji i spełniania swoich marzeń. Byki to urodzeni twórcy i kreatorzy, często są także bardzo uzdolnieni artystycznie. Jeśli z jakiegoś powodu nie mogą się realizować – zaczynają wibrować w cieniu i mogą zaprzepaścić cały swój potencjał.

W miłości Byk zwykle jest godnym zaufania, lojalnym i oddanym partnerem. Często stawia potrzeby swojej drugiej połówki nad swoje i dba o to, aby jego ukochany/ukochana czuli się zaopiekowani i bezpieczni. Byk nie jest typem osoby, która zmienia partnerów jak rękawiczki – przelotne znajomości go nie interesują. Zanim zdecyduje się na rozpoczęcie relacji – dokładnie poznaje osobę, z którą chce się związać. Jeśli w związku pojawiają się problemy – Byk z charakterystyczną dla siebie determinacją będzie dążył do ich rozwiązania. Uwaga na wspomnianą wcześniej zazdrość – jest ona częstym wyzwaniem pojawiającym się w relacjach, które nawiązuje zodiakalny Byk.

Zawodowo Byki odnajdą się praktycznie w każdej profesji, jednak najważniejszym jest, by mogły się realizować i piąć się wyżej. Byki wibrujące w świetle są świetnymi liderami. Potrafią właściwie dobierać sobie współpracowników, tworzyć fantastyczną atmosferę w zespole, dbać o osoby, z którymi pracują i z łatwością rozwiązywać napotkane problemy. Uwaga na Byki wibrujące w cieniu – potrafią stać się niecierpliwe i bezwzględne. Byk, który stoi w niekorzystnym wariancie swojego znaku zodiaku, może przejawiać cechy „zazdrosnego szefa”, który nie pozwoli rozwijać się osobom, które są od niego lepsze w danej dziedzinie.

Potencjały Byka:
- Wszechstronność i wiele talentów;
- Zdolności artystyczne;
- Troska i opiekuńczość;
- Głębokie połączenie z Matką Naturą.

Wyzwania Byka:
- Zazdrość i pamiętliwość;
- Trudności z wybaczaniem i odpuszczaniem;
- Tendencja do zbyt wystawnego życia i przesadnej obfitości w jedzeniu;
- Skłonności do „oceniania książki po okładce”.

Sławne osoby spod znaku Byka:
Salvador Dalí, Zygmunt Freud, Mark Zuckerberg, William Szekspir, Jan Paweł II, Henryk Sienkiewicz, David Beckham, Cher, Bono, Audrey Hepburn, Al Pacino, Megan Fox, Donald Tusk, Andrzej Duda

Niech dzieje się magia!
Sara