Ta strona ma ograniczoną obsługę Twojej przeglądarki. Rekomendujemy użycie Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

Use coupon code WELCOME10 for 10% off your first order.

Cart 0

Gratulacje! Twoje zamówienie dostarczymy gratis! You are 300 zł away from free shipping.
Nie można dodać więcej

Sparuj z
Czy to będzie prezent?
Suma Gratis
Koszt dostawy i zniżki, zostaną uwzględnione w kasie

Znaki zodiaku żywiołu powietrza – Bliźnięta, Waga, Wodnik

 Witaj Piękna Duszo!  

W poprzednich artykułach przyjrzeliśmy się podstawowym archetypom znaków zodiaku żywiołu ognia – Baran, Lew i Strzelec oraz znaków zodiaku żywiołu wody – Ryby, Rak i Skorpion.  

Dziś omówimy sobie znaki zodiaku żywiołu powietrza – Bliźnięta, Wagę oraz Wodnika.  

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym charakteryzują się te znaki zodiaku, czytaj dalej.  

Znak zodiaku Bliźnięta (21.05 – 20.06) 

Bliźnięta są trzecim znakiem zodiaku i odpowiadają one za trzeci dom w horoskopie.  

Planetą rządzącą tym znakiem zodiaku jest Merkury.  

Osoby urodzone pod znakiem zodiaku Bliźniąt to jedne z najciekawszych osobowości wśród wszystkich znaków. Są błyskotliwe i mają w swoim gronie wielu oddanych im znajomych. Bliźnięta nie przepadają za nudą, dlatego często szukają nowych wrażeń i chętnie uczą się nowych rzeczy. 

Znakiem zodiaku Bliźniąt rządzi Merkury, który jest planetą odpowiadającą m.in. za komunikację, dlatego Bliźnięta to osoby o wyjątkowo dobrze rozwiniętych zdolnościach komunikacyjnych. Potrafią strategicznie planować, doprowadzać do końca nawet najtrudniejsze negocjacje oraz są doskonałymi sprzedawcami.  

Osoby spod znaku Bliźniąt są bardzo energetyczne i chętnie dzielą się swoją energią z innymi. Dodatkowo dzięki swojej inteligencji i bystremu umysłowi potrafią dawać dobre rady i konstruktywne uwagi, co sprawia, że inne znaki zodiaku chętnie prowadzą z nimi rozmowy.  

Charyzma Bliźniąt powoduje, że zaskarbiają sobie sympatię bardzo dużego grona osób i potrafią dogadać się z każdym – bez względu na status społeczny, wykształcenie czy majątek. 

Jak już wspomniałam, Bliźnięta nie lubią nudy. Kiedy wibrują w świetle, chęć poszukiwania nowych doznań nakłania ich do nauki nowych rzeczy, podróżowania czy poznawania kolejnych dziedzin życia i nauki. Jeśli jednak zaczynają wibrować w cieniu, mogą stać się lekkomyślni lub zacząć mijać się z prawdą w opowiadanych przez nich historiach.  

Bliźnięta pod wpływem niekorzystnych energii mogą zwrócić się w stronę plotkowania, kłamstw i manipulacji. Dodatkowo, kiedy wibrują w cieniu, stają się roztrzepane, a ich naturalna zdolność do strategicznego planowania chowa się gdzieś głęboko. Mogą rozpoczynać wiele projektów i nie kończyć żadnego z nich, stać się złośliwymi dla swoich współpracowników, a także może przemawiać przez nich zazdrość wobec osób, które osiągają sukcesy (na różnych polach, nie tylko zawodowych).   

Kolejnym wyzwaniem dla wibrujących w cieniu Bliźniąt może być skłonność do ciągłego przeglądania portali plotkarskich, nadmiernego oglądania programów typu reality show czy ciągłego scrollowania wszelkich teorii spiskowych na TikToku. Kiedy Bliźnięta wpadają w ten schemat, przestają być błyskotliwymi mówcami. Stają się płytkie i powielają niepotwierdzone informacje. Nie skupiają się na faktach, karmią się plotkami i cudzymi opiniami, a przez to mogą stracić swój naturalny potencjał do bycia świetnymi w komunikacji.  

Osoby spod znaku zodiaku Bliźniąt potrafią dużo mówić. Może to być zarówno ich plusem, jak i minusem. Kiedy wibrują w świetle i korzystają z potencjału swojej inteligencji, mogą stać się doskonałymi mówcami jednak, kiedy zwrócą się ku swojej ciemnej stronie – mogą stracić całą swoją charyzmę i błyskotliwość na rzecz kłamstw i fałszywych zachowań. Dodatkowo Bliźnięta w cieniu będą zacięcie bronić swojego zdania, które niestety często może okazać się mylne.  

Bliźnięta, które przejawiają korzystne strony swojego znaku zodiaku, uwielbiają analizować wszystko, czego się podejmują i są w tym wyjątkowo skuteczne. Spryt, charyzma, umiejętności komunikacyjne i sprzedażowe – to wszystko sprawia, że doskonale odnajdują się we wszystkich zawodach, które wymagają współpracy z ludźmi. Bliźnięta wibrujące w świetle potrafią rozwiązać każdy konflikt, sprzedać każdy produkt i stworzyć zespoły, które osiągają ponadprzeciętne wyniki. Inne znaki zodiaku chętnie słuchają Bliźniąt i podążają za ich radami.   

Kolejnym pozytywnym aspektem tego znaku zodiaku jest jego optymizm i wyobraźnia. Bliźnięta nie skupiają się na małych niepowodzeniach, patrzą na wszystkie sprawy szerzej i zamiast zasłaniać się wymówkami – szukają rozwiązania.  

Kreatywność, intelekt i elokwencja Bliźniąt sprawiają, że osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku mają mnóstwo nieszablonowych pomysłów. Kreują w unikalny sposób, wychodzą poza schematy i potrafią myśleć „outside the box”, a dodatkowo potrafią inspirować innych.  

Związek z Bliźniętami to niesamowicie ekscytująca przygoda. Osoby spod tego znaku zodiaku są zabawne i mają dystans do siebie, co chętnie pokazują będąc w relacji. Radosna energia, jaką Bliźnięta wprowadzają, sprawia, że bycie ich partnerem (czy to w przyjaźni czy w miłości) jest bardzo przyjemnym doświadczeniem. Uwaga jednak na nudę. Bliźnięta, które nie będą czuły ognia w związku, mogą stać się lekkomyślne i zacząć rozglądać się za nowymi doświadczeniami. Jeśli partner Bliźniąt potrafi zatrzymać ich uwagę na dłużej – Bliźnięta są oddane i wierne. Jednak, jeśli wpadną w wir rutyny, a ich zainteresowanie związkiem zacznie się obniżać, prawdopodobnie zrezygnują z niego na rzecz kolejnej, nowej relacji.  

Potencjały Bliźniąt: 
- Strategiczne i analityczne myślenie; 
- Wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne;  
- Charyzma, kreatywność i inspirująca osobowość; 
- Optymizm i skupienie na rozwiązaniach. 

Wyzwania Bliźniąt:  
- Skłonności do plotkowania, kłamstw i powielania teorii spiskowych; 
- Szybkie popadanie w nudę;  
- Trudności w utrzymaniu koncentracji; 
- Agresywne reakcje na odmienne zdanie innych. 

Sławne osoby spod znaku Bliźniąt: 
Marilyn Monroe, Aleksander Puszkin, Angelina Jolie, Natalie Portman, Donald Trump, John F. Kennedy, George Bush, Cezary Pazura, Clint Eastwood  

Znak zodiaku Waga (23.09 – 22.10) 

Waga jest siódmym znakiem zodiaku i odpowiada ona za siódmy dom w horoskopie.  

Planetą rządzącą tym znakiem zodiaku jest Wenus.   

Osoby urodzone pod znakiem zodiaku Wagi wzbudzają podziw wśród innych znaków. Ich urok, kultura osobista, uroda i czar, jaki roztaczają wokół siebie sprawiają, że Wagi potrafią być bardzo przekonujące. Doskonale radzą sobie w rozwiązywaniu konfliktów, ponieważ są bardzo dyplomatyczne i zawsze starają się dążyć do kompromisu. Waga pragnie harmonii. Jeśli w jakimś środowisku panuje chaos – wystarczy wpuścić tam Wagę, aby dzięki swoim naturalnym zdolnościom, wprowadziła balans.  

Wszelkie relacje mają dla Wagi bardzo duże znaczenie. Mam na myśli nie tylko związki romantyczne, ale także przyjacielskie czy zawodowe, choć nie da się ukryć, że Waga najlepiej czuje się w parze.  

Wagi to także równość i sprawiedliwość. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku (o ile wibrują w świetle) nie znoszą jakiejkolwiek dyskryminacji. Niestrudzenie dążą do równowagi i stają w obronie „słabszych”. Obiektywnie patrzą na wszystkie sytuacje, które ich spotykają i dzięki analitycznemu umysłowi potrafią wyciągnąć z każdej z nich właściwe wnioski.  

Waga uwielbia wszelkiego rodzaju sztukę i ma do niej doskonałe oko. Kocha wydarzenia kulturalne, chętnie odwiedza muzea oraz dba o to, żeby w jej domu był widoczny istotny wpływ sztuki na jej życie. Wagi nie stronią także od wszelkich uciech cielesnych. Lubią rozkoszować się dobrym jedzeniem, pić luksusowe trunki i otaczać się drogimi przedmiotami.  

Waga wibrująca w cieniu potrafi stać się próżna i płytka. Wynika to z jej skłonności do niedowartościowania. Jeśli Waga skłoni się ku swojej ciemnej stronie, będzie ciągle szukała potwierdzenia swojej wartości u każdego, kto stanie na jej drodze. Może to prowadzić do tego, że Waga za wszelką cenę będzie chciała zadowolić wszystkich, zapominając o tym, aby zadbać o siebie. Stając w niekorzystnym wariancie swojego znaku zodiaku, Waga może stać się mało samodzielna, a pragnienie czyjejś uwagi może stać się jej nadrzędną wartością.  

Kiedy Waga wibruje w cieniu jedyne, co ją obchodzi, to to, co myślą na jej temat inni. Potrafi obsesyjnie podchodzić do swojego wyglądu i przeznaczać mnóstwo pieniędzy na zupełnie zbędne zabiegi, ubrania czy kosmetyki. Życie ponad stan to także jeden z przykładów wskazujących na to, że Waga staje w niekorzystnym wariancie swojego znaku.  

W związku z tym, że sama dba o to, w jaki sposób widzą ją inni, ma skłonności do przysłowiowego „oceniania książki po okładce”. To właśnie Wagi wibrujące w cieniu często porzucają wartościowe relacje tylko dlatego, że uważają daną osobę za nieatrakcyjną fizycznie. W końcu mogłoby to zaważyć na ich (pozornie) nieskazitelnym wizerunku.  

Waga stojąca w swoim cieniu ma tendencje do szybkiego osądzania innych ludzi i nadmiernego krytykowania ich. Tak, jak już wspomniałam, Waga nie zagłębi się w znajomość, jeśli „okładka” nie będzie jej odpowiadać. Mimo swoich naturalnych predyspozycji do bycia sprawiedliwymi i dążenia do równości, Wagi w niekorzystnym wariancie mogą uciec się do bycia uprzedzonymi np. w kwestii rasy, płci, poglądów religijnych, statusu społecznego etc. To duża czerwona flaga dla Wag – jeśli jesteś Wagą i czujesz, że zaczynasz być wrogo nastawiona do osób, które w żaden sposób nie wpływają na Twoje życie – czas nad tym popracować. Najczęściej takie zachowania u Wag wynikają z niskiego poczucia własnej wartości, a nad tym przecież można, a wręcz powinno się pochylić! 

Waga wibrująca w świetle potrafi podejmować właściwe decyzje i racjonalnie oceniać każdą sytuację, wyciągając z niej pozytywne i negatywne aspekty. Jeśli jednak Waga wibruje w cieniu – może stać się niezdecydowana i uciekać od podejmowania decyzji. Unikanie dalszego działania bierze się ze strachu przed konsekwencjami i słabością, którą Waga przejawia, gdy wibruje w cieniu. Boi się konfrontacji swoich decyzji z rzeczywistością, unika trudnych rozmów i staje się bardzo pasywna. Z pewnością ma na to wpływ jej chęć dążenia do równowagi. Rezygnuje z wychodzenia ze swojej strefy komfortu na rzecz pozornej harmonii, która niestety w takich sytuacjach niekoniecznie jest dla Wagi właściwa.  

Waga w świetle jest bardzo zrównoważona i chętnie pomaga innym osiągnąć zgodę w konfliktowych sytuacjach. Uwaga jednak na stawianie potrzeb swoich bliskich ponad własne. Wagi mają do tego szczególne tendencje. Jeśli jesteś Wagą – dbaj o swoją energetykę i nie pozwól, aby spory innych osób z Twojego otoczenia miały wpływ na Twoje samopoczucie. Czasem warto się zdystansować, choć zdaję sobie sprawę, że wolałabyś położyć kres wszelkim konfliktom. Jako Waga jesteś także bardzo hojna i chętnie dzielisz się swoimi pieniędzmi z bliskimi. Może zdarzyć się, że pojawi się w Tobie obawa o to, czy inni nie wykorzystują Twojej szczodrości, aby na niej zyskać. Pamiętaj, że karma widzi wszystko i nie zamykaj się na dzielenie się z innymi. Lubisz to robić, więc nie pozwól, żeby obawy o nieuczciwość innych zabrały Ci tę przyjemność.  

Wagi to najbardziej czarujące osoby spośród wszystkich znaków zodiaku. Są bardzo eleganckie, często nawet dystyngowane, ale przy tym wyjątkowo sympatyczne i towarzyskie. Ich aparycja przyciąga wzrok i budzi podziw. Uwaga na wykorzystywanie swoich magnetycznych cech do manipulacji – zwykle odbija się to Wagom potężną czkawką.  

Wagi odnajdą się praktycznie w każdym zawodzie, a zwłaszcza w profesjach w których ważny jest wygląd. Osoby spod znaku zodiaku Wagi to świetni modele, aktorzy, politycy, artyści, ale także prawnicy czy aktywiści społeczni. Wagi wibrujące w świetle będą także doskonałymi liderami, dzięki swoim umiejętnościom mediacji i rozwiązywania problemów.   

Związki romantyczne to bardzo ważna część życia każdej Wagi. Nie przepadają one za samotnością, wolą iść przez życie w parze. Są bardzo romantyczne, lubią uwodzić i wykorzystują swoją zmysłowość nie tylko w sypialni. Wibrujące w świetle Wagi są wyjątkowo lojalne i dbają o swojego partnera/partnerkę jak żaden inny znak zodiaku. Zwykle zrobią wszystko, aby relacja utrzymała się jak najdłużej (i była bardzo udana!), a jeśli dojdzie do rozstania – przeprowadzą je z niesamowitą klasą. Kiedy jednak Waga zawibruje w cieniu, może stać się powierzchowna, skupiać się tylko na kwestiach materialnych i wchodzić wyłącznie w związki, które przynoszą jej korzyści.  

Potencjały Wagi: 
- Sprawiedliwość i umiejętności mediacji;  
- Wrażliwość na piękno i sztukę;  
- Uroda i magnetyzujący czar;  
- Umiejętność wprowadzania spokoju i harmonii.  

Wyzwania Wagi:  
- Krytykanctwo i powierzchowne ocenianie innych; 
- Tendencja do ciągłego proszenia o uwagę;  
- Niskie poczucie własnej wartości prowadzące do próżności; 
- Trudności w podejmowaniu decyzji. 

Sławne osoby spod znaku Wagi: 
Brigitte Bardot, John Lennon, Oskar Wilde, Eminem, Snoop Dog, Kate Winslet, Jean Claude Van Damme, Lech Wałęsa, Roger Moore, Will Smith, Margaret Thatcher, Władimir Putin  

Znak zodiaku Wodnik (21.01 – 18.02) 

Wodnik jest jedenastym znakiem zodiaku i odpowiada on za jedenasty dom w horoskopie.  

Planetami rządzącymi tym znakiem zodiaku są Saturn i Uran.   

Osoby urodzone pod znakiem zodiaku Wodnika są bardzo przenikliwe i potrafią przejrzeć innych już przy pierwszym kontakcie. Mają też doskonałą intuicję. Przebywanie z Wodnikami sprawia wiele przyjemności, a rozmowy z nimi otwierają umysły innych znaków zodiaków na rzeczy, których nie były świadome.  

Wodniki to często zapalczywi aktywiści i rewolucjoniści. Lubią wprowadzać zmiany, walczą o rzeczy dla nich ważne. Nic dziwnego, w końcu jedną z nadrzędnych wartości dla Wodnika jest wolność. Oczywiście ma to także swoją ciemną stronę, ponieważ Wodniki stojące w niekorzystnym wariancie swojego znaku zodiaku mogą stać się bardzo buntownicze.  

Osoby spod znaku zodiaku Wodnika są bardzo sympatyczne i życzliwe. Cechuje ich empatia i wrażliwość na krzywdę innych istot. Celowo piszę „istot”, ponieważ Wodniki są uczulone na krzywdę zwierząt i często działają jako wolontariusze w schroniskach lub biorą udział w innych inicjatywach społecznych, które dbają o dobrobyt zwierzaków.  

Wodnik potrafi słuchać i jest osobą, której śmiało można powierzyć swoje nawet najskrytsze tajemnice. To właśnie do Wodników po porady często zgłaszają się inne znaki zodiaku. Wodnik przeanalizuje każdą sprawę na chłodno i będzie starać się znaleźć najwłaściwsze rozwiązanie.  

Wodniki wibrujące w cieniu mają tendencje do popisywania się i popadania w skrajności. Są ekscentryczne aż do granic i buntują się tylko po to, aby zwrócić na siebie uwagę. Bywają totalnie nieprzewidywalne. Nigdy nie wiadomo, co przyjdzie im do głowy. Może to być ich plusem i minusem – w zależności od sytuacji.   

Wodniki potrafią być absurdalne. Dosłownie. Podczas rozmowy z Wodnikiem, który skłania się ku swojej ciemnej stronie, możemy absolutnie stracić poczucie bezpieczeństwa. W jednej sekundzie Wodnik może wydawać się bardzo racjonalny, mówić rzeczy, które nam imponują i inspirują, a w drugiej sekundzie wygłaszać kompletnie oderwane od rzeczywistości postulaty.  

Ich absurdy mają także swoją pozytywną stronę – Wodniki mają specyficzne poczucie humoru i uwielbiają się śmiać. Jeśli masz w swoim otoczeniu Wodnika, wszystkie na pozór przesadzone żarty mogą mu się spodobać. A jeśli uda Ci się rozśmieszyć osobę spod znaku Wodnika, istnieje duża szansa na to, że się polubicie.  

Niestety Wodniki mają także skłonności do popadania w fanatyzm – ich skrajne poglądy na wiele spraw mogą wprowadzać chaos w relacjach. Np. Wodnik, który jest wegetarianinem może (wibrując w cieniu) odcinać od siebie osoby, które jedzą mięso, ponieważ kłóci się to z jego światopoglądem. Jeśli jesteś Wodnikiem – pracuj nad tym. Skrajności nigdy nie prowadzą do niczego pozytywnego. Spróbuj spojrzeć na poglądy innych osób z odmiennej perspektywy, nie zamykaj się w swojej bańce.  

Wodniki wibrujące w cieniu mogą stać się kompletnie nieznośne. W wariancie niekorzystnym ten znak zodiaku z łatwością wznieca konflikty i wprowadza chaos do życia innych osób w jego otoczeniu. Robienie zamieszania traktuje jako rozrywkę, a że jest bardzo inteligentnym znakiem zodiaku, pozostałe osoby mogą się nawet nie zorientować, że to Wodnik rozpoczął spór. Z natury Wodniki bywają bardzo apodyktyczne, nie uznają kompromisów, jeśli chodzi o ich rację. Niestety także wtedy, kiedy jej nie mają.  

Wibrujący w świetle Wodnik jest gotowy poświęcić całe swoje życie na altruistyczne działania. Chętnie angażuje się we wszelkie inicjatywy charytatywne, walczy o równość dla mniejszości, nie uznaje rasizmu czy dyskryminacji ze względu na religię lub płeć. Jeśli jednak zacznie wibrować w cieniu… Cóż… Może stać się kompletnym przeciwieństwem wyżej opisanej postawy.  

Wodniki to osoby bardzo uparte, co może być dla nich zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Dopóki stają w świetle swojej mocy, upór pomoże im w osiąganiu swoich celów i marzeń. Stojąc w cieniu, Wodniki stają się nie do wytrzymania. Choć na co dzień to osoby, które ciężko wyprowadzić z równowagi, w wariancie niekorzystnym potrafią w sekundę stracić cierpliwość i wywołać wszechobecny chaos. Tak samo, jak Wodnik uparcie będzie dążył do zażegnania konfliktu, tak samo uparcie może chcieć go wywołać. Reasumując – nieważne, na co Wodnik się uprze - zrobi wszystko, aby dopiąć swego.  

Wodnik to altruista i filantrop, dlatego doskonale odnajduje się w zawodach, które wiążą się z pomaganiem ludziom lub zwierzętom. Lubi być w centrum uwagi, więc wszelkie profesje związane z występowaniem na scenie również będą dla niego doskonałym zajęciem. Wodniki (podobnie jak Skorpiony i Bliźnięta) zaskarbiają sobie sympatię szerokiego grona, co często można zauważyć w ich mediach społecznościowych. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku to także wizjonerzy, którzy często realizują rzeczy, których nie robił nikt wcześniej. Jeśli jesteś Wodnikiem i zastanawiasz się, czy kariera wynalazcy, odkrywcy lub artysty jest dla Ciebie – śmiało. Jeśli nie wpadniesz w ciemną stronę buntownictwa, wróżę Ci duży sukces w tych obszarach.   

W miłości Wodniki są bardzo oddane swojemu partnerowi/partnerce oraz chcą być dla niego/niej najlepszym przyjacielem i kompanem do życia. Wodniki to jednak bardzo niezależne jednostki, dlatego stworzenie stałego i silnego związku może stanowić dla nich wyzwanie. Wodniki są także bardzo uduchowione. Aby stworzyć głębokie uczucie muszą czuć, że to właśnie TA osoba. Nie porzucą swojej wolności (bo często z tym kojarzy im się związek) na rzecz płytkiej relacji. Uwaga na zazdrość skierowaną w stronę Wodnika. Wodniki rzadko bywają zazdrosne i chcą, aby ich związek opierał się na wzajemnym zaufaniu. Próbując zamknąć Wodnika w przysłowiowej „złotej klatce”, osiągniemy zupełnie odwrotny cel do zamierzonego. Wodnik, który czuje, że coś lub ktoś ogranicza jego niezależność – ucieka.  

Potencjały Wodnika: 
- Odwaga i chęć walki o sprawiedliwość i równość; 
- Długoterminowe działania w imię dobra ludzkości  
- Chęć szerzenia wyższych idei na rzecz lepszego życia społecznego; 
- Umiejętność słuchania i troska o innych.  

Wyzwania Wodnika:  
- Skłonności do fanatyzmu, przesady, skrajności i buntownictwa; 
- Krytykanctwo i nadmierna upartość; 
- Oschłość i dystans do nowo poznanych osób; 
- Tendencja do wszczynania konfliktów. 

Sławne osoby spod znaku Wodnika: 
Oprah Winfrey, Bob Marley, Michael Jordan, Dorota Doda Rabczewska, Christiano Ronaldo, Shakira, Konstanty Ildefons Gałczyński, Czesław Niemen, Wolfgang Amadeusz Mozart, Mikołaj Kopernik, Abraham Lincoln 

W kolejnym artykule skupimy się na znakach zodiaku żywiołu ziemi, czyli na Pannie, Koziorożcu i Byku 

Niech dzieje się magia! 

Sara