Ta strona ma ograniczoną obsługę Twojej przeglądarki. Rekomendujemy użycie Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

Use coupon code WELCOME10 for 10% off your first order.

Cart 0

Gratulacje! Twoje zamówienie dostarczymy gratis! You are 300 zł away from free shipping.
Nie można dodać więcej

Sparuj z
Czy to będzie prezent?
Suma Gratis
Koszt dostawy i zniżki, zostaną uwzględnione w kasie

Znaki zodiaku żywiołu wody – Ryby, Rak i Skorpion

 Witaj Piękna Duszo! 

W poprzednim artykule omówiliśmy sobie podstawowe archetypy znaków zodiaku żywiołu ognia – Barana, Lwa i Strzelca 

Dziś skupimy się na znakach wodnych, czyli Rybach, Raku i Skorpionie - jakie są ich wyzwania i potencjały?  

Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o znakach zodiaku żywiołu wody. 

Znak zodiaku Ryby (19.02 – 20.03)  

Ryby są dwunastym znakiem zodiaku i odpowiadają one za dwunasty dom w horoskopie 

Planetą rządzącą tym znakiem zodiaku jest Neptun.  

Osoby urodzone pod znakiem zodiaku Ryb to jednocześnie wrażliwi marzyciele, ale także wielcy wizjonerzy. Potrafią dostrzec to, czego nie widzą inni i przekuwać swoje wizje w rzeczywistość. Ryby często wierzą w rzeczy, których nie potrafią pojąć inni ludzie i nie znoszą, kiedy ktoś lub coś próbuje je ograniczać. Nienawidzą, kiedy narzuca im się inne zdanie niż ich własne, a gdy nadmiernie się je prowokuje – potrafią mocno się odgryźć. 

Wśród osób urodzonych pod tym znakiem zodiaku znajdziemy wielu artystów, ale także geniuszów, którzy na zawsze odmienili obszary życia, którymi się zajmowali. 

Ryby wibrujące w świetle to osoby, którym wszystko przychodzi z bardzo dużą łatwością (pod warunkiem, że nikt im nie przeszkadza w działaniu).  

Mają wręcz niesamowitą intuicję i potrafią tak zestroić się ze swoimi celami, że czasem można odnieść wrażenie, że przewidują przyszłość.  

Osoby spod znaku zodiaku Ryb są bardzo uduchowione i często doświadczają proroczych snów. Uwielbiają pomagać innym i zazwyczaj dają dobre rady, z których chętnie korzysta ich otoczenie.  

Niestety przez swoją wrodzoną wrażliwość i chęć do pomocy innym, mogą stać się ofiarami wampirów energetycznych, dlatego każdej Rybie szczególnie polecam dbanie o swoją energetykę.  

Lekcją do przepracowania dla osób spod znaku zodiaku Ryb jest nauczenie się mówienia „nie”, kiedy czują się przebodźcowane i potrzebują odpoczynku.   

Umawiasz się na spotkanie z osobą spod znaku Ryb, a ona po raz kolejny nie dociera?  

Nic dziwnego - Ryby mogą być bardzo niezorganizowane i roztrzepane. Warto, aby nauczyły się właściwego oceniania swoich możliwości i korzystania z metod planowania.  

Wrażliwość Ryb sprawia, że nie chcą one nikogo zawieść, stąd właśnie często do ich życia wkrada się chaos (chcą wywiązać się z wszystkiego, a okazuje się, że nie kończą rozpoczętych zadań).  

Ryby bywają także okropnie uparte i kontrolujące. Kiedy orientują się, że ich roztrzepanie może zostać wykorzystane przeciwko nim, starają się za wszelką cenę kontrolować siebie i swoje otoczenie.  

Nie mogę także nie wspomnieć o nadwrażliwości wibrujących w cieniu Ryb. Nie mam jednak na myśli tego, że Ryby biorą do siebie i NA siebie wszystkie swoje niepowodzenia i kłopoty. Wręcz przeciwnie. Osoby spod znaku Ryb mogą mieć tendencje do obwiniania wszystkiego i wszystkich, a także uciekania od wszelkiej odpowiedzialności.  

Często zdarza się, że Ryby upatrują źródła swoich problemów w swojej przeszłości i nie chcą wziąć do siebie faktu, że to od nich zależy, jak będzie wyglądało ich dalsze życie.  

Przez takie podejście mogą uciekać w używki, nałogowe granie w gry komputerowe czy inne destrukcyjne zajęcia, które pomagają im zaszyć się w swoim świecie i tkwić w starych, nieprzepracowanych schematach.  

Jak już wspomniałam na początku – Ryby, którym narzuca się inne zdanie niż ich własne mogą stać się wyjątkowo gniewnymi osobami. Choć ciężko doprowadzić je do tej ostateczności, kiedy to się stanie – lepiej uciekać. Dodatkowo przez skłonności do spychania swoich problemów w kąt, często narasta w nich frustracja. Dochodząc do ściany – wybuchają, a silny gniew Ryb jest często nie do odkręcenia. 

W miłości osoby spod znaku zodiaku Ryb są bardzo oddane swojemu partnerowi/swojej partnerce. Chcą uszczęśliwiać drugą połówkę, ale też zamiatać wyzwania pod dywan, żeby tylko nie doprowadzić do konfliktu (i co gorsza wzięcia za niego odpowiedzialności!).  

Ryby oddają całe swoje serce osobie, z którą nawiązują relację – zarówno przyjacielską, jak i romantyczną. To niestety może prowadzić do tego, że ignorują wszelkie pojawiające się czerwone flagi i oczekują, że druga osoba będzie dawała im tyle samo, ile one dają jej. Jeśli jednak druga połowa nie jest tak samo zaangażowana, Ryby czują się wykorzystane i zranione, a potem ciężko im zaufać komukolwiek.  

Uwaga na skłonności do zdrady. Osoby spod znaku Ryb często naginają rzeczywistość (w dobrej wierze – chcą zapobiec kłótniom), a kiedy czują się niedocenione w związku, mogą zacząć rozglądać się za innym obiektem westchnień. 

Osoby spod znaku zodiaku Ryb to prawdziwi wielcy wizjonerzy, dlatego zawodowo doskonale sprawdzają się w branżach artystycznych i kreatywnych. Są także świetnymi marketingowcami – potrafią wpadać na wyjątkowe i ciekawe pomysły, które podpowiada im ich wysoko rozwinięta intuicja.   

Potencjały Ryb:
- Wysoko rozwinięta intuicja i uduchowienie;
- Otwartość i umiejętność dostrzeżenia tego, czego inni nie widzą;
- Artystyczny i kreatywny umysł;
- Wrażliwość i oddanie bliskim. 

Wyzwania Ryb:
- Problemy z planowaniem czasu, wszechobecny chaos;
- Skłonności do zdrady i nałogów;
- Podatność na wykorzystywanie przez innych i ataki wampirów energetycznych;
- Uciekanie od odpowiedzialności za swoje czyny. 

Sławne osoby spod znaku Ryb:
Albert Einstein, Andrzej Wajda, Rihanna, Justin Bieber, Fryderyk Chopin, Antonio Lucio Vivaldi, Sharon Stone, Michaił Gorbaczow, Michał Anioł 

Znak zodiaku Rak (21.06 – 22.07) 

Rak jest czwartym znakiem zodiaku i odpowiada on za czwarty dom w horoskopie 

Planetą rządzącą tym znakiem zodiaku jest Księżyc. 

Rak to jeden z najserdeczniejszych i najbardziej troskliwych znaków zodiaku. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku to niezwykle empatyczne jednostki, które potrafią odczytywać i wczuwać się w emocje innych.  

Raki są także szczere oraz bardzo autentyczne w swoich słowach i działaniach. Mają ponadprzeciętne i zadziorne poczucie humoru, co pozwala im zjednywać sobie ludzi.  

Dodatkowo kochają dbać o swoich bliskich, co wynika także z faktu, że są wrażliwymi domatorami. To właśnie w domu Raki znajdują ukojenie i czują się bezpiecznie.  

Zwykle mają kilkoro dzieci (lub chcą je mieć) i skrupulatnie dbają o wszystkich domowników.  

Raki chętnie poświęcają się rodzinie (bez względu na płeć) i skupiają się na opiece nad ogniskiem domowym. Życie rodzinne przynosi im wiele szczęścia i radości.  

Bronią swoich bliskich bardzo zapalczywie i chętnie obdarowują ich prezentami. Są bardzo szczodrzy i hojni, w niektórych przypadkach aż za bardzo… co czasem odbija im się przysłowiową czkawką.  

Zodiakalne Raki to także osoby, które dbają o kultywowanie tradycji (nie tylko w rodzinie) oraz są zafascynowanymi historią patriotami. Osoby spod znaku Raka często mogą przejawiać chęć do wstąpienia do wojska lub szczególnego zainteresowania tematami militarnymi i historycznymi. 

Raki są bardzo gościnne, jednak lubią być przygotowane na wszelkie wizyty. Jeśli chcesz więc odwiedzić Raka w jego domowym sanktuarium – nie funduj mu niespodzianek, daj mu wcześniej znać, że wpadniesz na pogaduchy.  

A pogadanki z Rakiem są zwykle bardzo owocne. To osoby kreatywne, błyskotliwe i zabawne, a w ich towarzystwie ciężko się nudzić.  

Dzięki ich wysoko rozwiniętej inteligencji emocjonalnej, są także doskonałymi słuchaczami.  

Uwaga jednak na przesadne wchodzenie w emocje drugiej osoby.  

Jeśli jesteś Rakiem – dbaj o innych, bo robisz to świetnie, ale nigdy nie zapominaj o sobie. Znajdź czas tylko dla siebie i pilnuj, aby Twoja energetyka była na wysokim poziomie.  

Kiedy Rak wibruje w cieniu może stać się bardzo nadwrażliwy na swoje wady, a wręcz nawet okropnie zakompleksiony.  

Jak już wspominałam – Raki są bardzo empatycznymi jednostkami, dlatego chłoną wszelką energię z otoczenia – także tę negatywną.  

Ochrona energetyczna to podstawa w przypadku tego znaku zodiaku, ponieważ wibracje innych mają na niego ogromny wpływ.  

Raki często uważają się za gorsze niż są w rzeczywistości. Mają problem z akceptacją siebie i tego, w jaki sposób radzą sobie w życiu.  

To właśnie od Raka możesz usłyszeć, że „do niczego się nie nadaje” i „jest beznadziejny”, a w skrajnych przypadkach osoby spod tego znaku zodiaku przyjmują postawę obronną i złośliwie odgryzają się na każdą uwagę skierowaną w ich stronę.  

Dodatkowo Raki bardzo biorą do siebie wszystkie słowa, które usłyszą na swój temat. Wszelkie negatywne komentarze rosną w ich oczach i uszach do rangi ogromnego problemu i mogą paraliżować ich przed nawiązywaniem nowych kontaktów czy podejmowaniem się nowych zadań. 

Raki bywają także bardzo lękliwe. Jeśli nie czują wsparcia od swojego otoczenia, strach może bardzo negatywnie wpłynąć na ich życie.  

Jeśli będą wibrować w energii braku wsparcia i niedocenienia, mogą uciekać od wszelkiej odpowiedzialności i bać się podejmować jakiekolwiek decyzje.  

Lekcją do odrobienia dla każdego Raka jest zdecydowanie temat akceptacji siebie samego. Jeśli Rak będzie upatrywał swojej wartości w oczach innych ludzi – nigdy nie osiągnie pełni szczęścia.  

A skoro już jesteśmy przy lęku – Raki to osoby bardzo nieufne. Przez strach przed porażką lub utratą poczucia bezpieczeństwa (np. w trakcie przeprowadzania ważnych zmian życiowych), mogą stawiać mury, przez które ciężko się przebić. 

Kiedy komuś uda się zburzyć ścianę, którą postawił Rak – wymaga on pełnej lojalności, szczerości i oddania od osoby, która tę ścianę zburzyła.  

Jeśli jednak poczuje się zraniony lub zdradzony – rzadko jest w stanie wybaczyć. Raki to bardzo pamiętliwe osoby (choć nie tak bardzo jak Skorpiony). Potrafią chować urazę przez wiele lat i w skrajnych przypadkach już nigdy nie pozwolić nikomu zajrzeć w głąb ich Duszy i serca.  

Pamiętliwość Raków niestety wiąże się także ze skłonnościami do mściwości. Ktoś, kto postanawia zajść za skórę Rakowi – musi liczyć się z tym, że Rak będzie chciał się odgryźć.  

W miłości Raki są bardzo opiekuńcze i z radością dbają o swojego partnera/partnerkę. Dzięki swojej empatii i intuicji potrafią doskonale odczytywać potrzeby drugiej osoby, dlatego z łatwością przychodzi im sprawianie przyjemności swojej drugiej połówce.  

Rak poprzez swoją emocjonalność może fundować emocjonalny rollercoaster w związku. Jeśli jednak znajdzie osobę, która będzie potrafiła zadbać o to, aby czuł się kochany i potrzebny, stworzą zgrany duet, który ciężko będzie rozłączyć.  

Uwaga na strach przed utratą poczucia bezpieczeństwa – jeśli Rak zacznie podejrzewać, że partner/partnerka chcą go wykorzystać (finansowo lub emocjonalnie), może stać się radykalny. 

Zawodowo Raki doskonale odnajdują się w takich profesjach, jak architekt wnętrz czy krajobrazu. Potrafią w niezwykle kreatywny sposób projektować przestrzeń.  

Wielu znanych ludzi biznesu ma w swoim horoskopie silny wpływ Raka. Wiąże się to z wysoko rozwiniętą inteligencją emocjonalną, która pozwala osobom spod tego znaku zodiaku tworzyć zgrane zespoły, których domeną jest wzajemne zaufanie i szacunek.  

Potencjały Raka:
- Wysoko rozwinięta empatia i inteligencja emocjonalna;
- Łatwość w projektowaniu przestrzeni;
- Troska i opiekuńczość;
- Kreatywność i błyskotliwość. 

Wyzwania Raka:
- Brak silnie ugruntowanego poczucia własnej wartości;
- Tendencja do popadania w obsesyjną ambicję;
- Podatność na wchłanianie energii z otoczenia oraz przejmowania wibracji odinnych osób;
- Problem z utrzymaniem porządku. 

Sławne osoby spod znaku Raka:
Pamela Anderson, Carlos Santana, Rupert Murdoch, Antoine de Saint-Exupéry, Ernest Hemingway, Nikola Tesla, Czesław Miłosz, Mike Tyson, Sylvester Stallone 

Znak zodiaku Skorpion (23.10 – 22.11)  

Skorpion jest ósmym znakiem zodiaku i odpowiada on za ósmy dom w horoskopie 

Planetami rządzącymi tym znakiem zodiaku są Pluton i Mars.  

Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku są uważane za bardzo tajemnicze i obdarzone wyjątkowym magnetyzmem. Skorpiony roztaczają dookoła siebie szczególnie przyciągającą uwagę aurę, obok której nie sposób przejść obojętnie.  

Mają mocno rozwiniętą intuicję i potrafią z dużą skutecznością działać instynktownie, tak jak podpowiada im ich podświadomość.   

Ciężko jest się oprzeć urokowi Skorpiona, ale tak samo ciężko jest podejmować próby jego kontrolowania.  

Skorpiony nie przepadają za osobami powierzchownymi i narzucającymi im swoje zdanie.  

Same są bardzo dociekliwe i potrafią spędzić mnóstwo czasu na zgłębianie zagadnienia, które ich zainteresuje. Dotyczy to także sytuacji, kiedy podejrzewają, że ktoś może ich oszukiwać – będą tak długo szukać potwierdzenia, aż je znajdą.  

Identycznie w przypadku poznawania nowych osób. Jeśli Skorpion przy pierwszym spotkaniu intuicyjnie poczuje, że coś mu nie gra – będzie drążył temat jak woda skałę.   

Skorpion uwielbia mieć władzę – nad wszystkim i wszystkimi. W końcu władają nim planety Mars i Pluton. Nienawidzi, kiedy ktoś próbuje go przekonać do swojej racji lub dominować nad nim. To on rządzi i nie przyjmuje do wiadomości innego scenariusza.  

Rozwścieczony Skorpion może stać się bezwzględny, a jego świetna intuicja może niechcący pomóc mu w staniu się doskonałym intrygantem i manipulatorem.  

Skorpiony są także bardzo podejrzliwe, dlatego zdarza im się rozpoczynać konflikty od drobnych niedopowiedzeń. Jeśli pozwolą sobie wytłumaczyć, że źle zrozumiały daną intencję – istnieje spora szansa, że uda się zażegnać spór, trzeba się jednak postarać, aby przekonać Skorpiona, że nie miało się nic złego na myśli.  

Jeśli to się nie uda – pamiętliwość i mściwość Skorpiona może się bardzo dać we znaki. 

Skorpiony to także osoby o wyjątkowo silnej woli i ogromnej charyzmie. Kiedy czegoś chcą – będą do tego dążyć, nawet jeśli czasem wymaga to rozwiązań „po trupach do celu”.  

Szantaż, manipulacja, zastraszanie i uparte dążenie do władzy nad wszystkim – do tego uciekają się Skorpiony, które wibrują w cieniu.  

Co ciekawe, Skorpiony przejawiające swoje najbardziej negatywne i niszczycielskie cechy, to zazwyczaj osoby, które w głębi serca bardzo się boją.  

Strach u Skorpiona jest zazwyczaj związany z obawą przed utratą kontroli oraz przed otworzeniem się na innych ludzi i pokazaniem swojej (w ich mniemaniu) słabszej strony.  

Wibrujące w cieniu Skorpiony mają tendencje do tłumienia w sobie swoich najskrytszych pragnień, a to właśnie pragnienia napędzają ich do działania.  

Skorpion, który podda się i postanowi uciekać od tego, czego naprawdę chce, z dużym prawdopodobieństwem popadnie w uzależnienia i zaprzepaści cały potencjał, który w nim drzemie. A uwierz mi, że jest on ogromny, ponieważ to właśnie Skorpion jest uważany za najsilniejszy i najbardziej zdeterminowany w dążeniu do sukcesu znak zodiaku. 

Wibrujące w świetle Skorpiony to często wielcy liderzy i osoby wpływowe w różnych dziedzinach życia.  

Nie boją się sięgać po nowe rozwiązania. Transformacja to ich drugie imię.  

Kiedy inne znaki zodiaku szukają sposobów, aby postawić coś na zgliszczach starych schematów, Skorpion burzy wszystko, co zbudował do tej pory i z wielką odwagą zaczyna od nowa.  

Nie uznaje kompromisów, mimo że jest osobą bardzo życzliwą i chętną do pomocy innym. 

Stając w świetle swojej mocy Skorpion jest niezwykle inspirujący, charyzmatyczny i doskonale wie, w jaki sposób pociągnąć za sobą tłumy, z którymi chętnie dzieli się swoją mocą. Potrafi zjednać sobie pokaźną rzeszę zwolenników, co wyraźnie widać np. w mediach społecznościowych osób urodzonych pod tym znakiem zodiaku. 

Skorpiony są osobami, od których łatwo się uzależnić. Ich zniewalająca energia uwodzi i przekonuje. Oczywiście pod warunkiem, że Skorpion wibruje w świetle. 

Jeśli jednak Skorpion zaczyna przechodzić na ciemną stronę mocy – może stać się okrutny, mściwy i nadmiernie kontrolujący. A pamiętajmy, że wszystkie Skorpiony to bardzo zapalczywe istoty. 

Zemsta to dla niego bułka z masłem – będzie obsesyjnie szukać sposobu, aby wyrównać rachunki z osobą, która go zraniła.  

W miłości Skorpiony są nieufne i podchodzą z rezerwą do wkraczania w nowe związki. Szukają głębszego połączenia. Wierzą, że znajdą swoją bratnią duszę i nie zadowalają się byle jakimi, płytkimi relacjami.  

Kiedy już zdecydują się zanurkować w otchłań miłości – oddają się bez reszty i kochają najmocniej, jak tylko potrafią. W relacji są bardzo skupione na swoim partnerze/swojej partnerce i chcą mu/jej dać wszystko, co najlepsze.  

Jeśli jednak zdarzy się, że Skorpion, który jest w związku, zacznie wibrować w cieniu, cóż… Zwiastuje to spore kłopoty.  

Szantaż emocjonalny, manipulacja, zemsta, czepianie się najmniejszych szczegółów, zazdrość… Mogłabym tak wymieniać i wymieniać. 

Niestety zraniony i zdradzony Skorpion (lub Skorpion, któremu wydaje się, że ktoś go zdradził) funduje bardzo nieprzyjemne doświadczenia osobie, która go zawiodła.  

To nie tak, że ze Skorpionem nie da się stworzyć pięknego i długotrwałego związku. Oczywiście, że się da! Znam wielu Skorpionów, którzy od lat są w szczęśliwych relacjach.  

Jednak partnerstwo ze Skorpionem wymaga cierpliwości, oddania i ciągłego podsycania atmosfery (nie tylko w sypialni).  

Pamiętaj - jeśli Skorpion kocha, to kocha bez opamiętania. Nawet, jeśli sytuacja sprawi, że odejdzie od swojej drugiej połowy.  

Skorpion równa się władza i emocje, więc oczywiście ten znak wibrujący w świetle jest doskonałym przywódcą i liderem. Skorpiony to świetni dziennikarze, politycy, psycholodzy, właściciele dużych firm. Odnajdą się we wszystkich trudnych, wymagających, ekstremalnych zawodach, ponieważ potrafią podejmować odważne i radykalne decyzje.  

Potencjały Skorpiona:
- Siła woli i determinacja w dążeniu do celu;
- Intuicja i umiejętność odczytywania emocji innych;
- Charyzma i magnetyczna osobowość;
- Predyspozycje do bycia liderem.   

Wyzwania Skorpiona:
- Nadmierna chęć kontroli, władzy i dominacji;
- Obsesyjne unikanie przyznania się do swoich pragnień;
- Pamiętliwość i mściwość;
- Chorobliwa zazdrość. 

Sławne osoby spod znaku Skorpiona:
Leonardo DiCaprio, Fiodor Michajłowicz Dostojewski, Maria Skłodowska-Curie, Bill Gates, Diego Armando Maradona, Ignacy Jan Paderewski, Julia Roberts, Jodie Foster 

W kolejnym artykule przyjrzymy się znakom zodiaku żywiołu powietrza, czyli Wodnikowi, Bliźniętom i Wadze 

Niech dzieje się magia! 

Sara