Ta strona ma ograniczoną obsługę Twojej przeglądarki. Rekomendujemy użycie Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

Znaki zodiaku żywiołu ognia – Baran, Lew, Strzelec

Witaj Piękna Duszo!  

Znak zodiaku, pod którym się urodziłaś może powiedzieć Ci wiele na temat Twojej osobowości, Twoich największych potencjałów oraz wyzwań, jakie mogą Cię spotkać. 

Pisząc „znak zodiaku”, mam na myśli znak solarny, który większość z nas zna od urodzenia.  

Oprócz niego na Twój horoskop wpływają także inne znaki, które znajdują się w poszczególnych miejscach Twojego kosmogramu 

Tak naprawdę, każdy z nas ma w swoim horoskopie urodzeniowym choć trochę z każdego znaku zodiaku 

Jeśli chcesz zgłębić temat szerzej – polecam Ci konsultację u doświadczonego astrologa, który szczegółowo przeanalizuje Twój kosmogram i powie Ci, która planeta odpowiada za poszczególne obszary Twojego życia i osobowości.  

W dzisiejszym artykule omówimy sobie podstawowe archetypy wszystkich znaków zodiaku żywiołu ognia, czyli Barana, Lwa i Strzelca 

Znak zodiaku Baran (21.03 – 19.04) 

Baran jest pierwszym znakiem zodiaku i odpowiada on za pierwszy dom w horoskopie 

Planetą rządzącą tym znakiem jest Mars, zwany także Bogiem Wojny.  

Baran to znak o bardzo ognistym temperamencie, a przez wielu astrologów jest nazywany najbardziej energicznym znakiem zodiaku.  

Jak pewnie się domyślasz – może to być ogromnym plusem dla wszystkich osób urodzonych pod tym znakiem, ale także sporym wyzwaniem. Barany bywają bardzo porywcze, przez co często pakują się w kłopoty, których mogą uniknąć tylko, jeśli nauczą się cierpliwości i opanowania (które nie są ich mocną stroną).  

Baran to urodzony przywódca, który chce zawsze stawiać na swoim. Niestety jego egocentryzm często prowadzi go bardziej w stronę chęci dominowania i kontrolowania niż bycia sprawiedliwym liderem.  

Oczywiście nad tymi cechami można, a nawet powinno się pracować, ponieważ wrodzone predyspozycje Barana do rządzenia, mogą przynieść mu wiele sukcesów na polu zawodowym. Pod warunkiem, że zapanuje nad swoją niepohamowaną chęcią do rywalizacji i dążenia do udowodnienia własnej racji za wszelką cenę.  

Jak już wspomniałam, Baran to bardzo dynamiczny i energiczny znak. Ciężko posadzić go na kanapie i zachęcić do „nicnierobienia”. Baran dąży do wykorzystywania swojej energii w przeróżny sposób – zawsze jest gotowy do działania.  

Niestety może to generować dużo niepokoju i stresu, ponieważ Barany mają problemy ze znalezieniem równowagi pomiędzy odpoczynkiem, a działaniem.  

To właśnie wśród Baranów możemy znaleźć wielu pracoholików lub osoby wręcz uzależnione od adrenaliny czy wyczerpującej aktywności fizycznej.  

Jeśli nie pozwolimy Baranowi działać (w granicach rozsądku), może popaść w uzależnienia, z których ciężko go później wyciągnąć.  

Pokłosiem niespokojnej natury Barana mogą być także niedokończone sprawy i projekty. Osobom urodzonym pod tym znakiem ciężko skupić się na jednej rzeczy i doprowadzić ją do końca. Chętnie i szybko inicjują nowe działanie, ale przez swoją niecierpliwość, mogą równie szybko je porzucić i zająć się czymś zupełnie innym.  

W miłości Barany są bardzo namiętne i nieustępliwe. Jeśli Baran spotka na swojej drodze kogoś, kogo uzna za miłość swojego życia – uchyli tej osobie nieba.  

Barany chętnie przejmują inicjatywę, proponują wyszukane randki, a także potrafią podsycać atmosferę w sprawach łóżkowych.  

Idealny partner/partnerka dla Barana to osoba, która jednocześnie nadąży za dynamicznym usposobieniem tego znaku zodiaku oraz zrównoważy jego ognistą energię poprzez skłonienie Barana do zwolnienia tempa w niektórych sytuacjach.  

Baran to znak zodiaku, w którym silnie przebija się energia męska – jest szczodry, uwielbia dawać prezenty i inicjować sytuacje, które pogłębiają uczucie w związku.  

Uwaga jednak na wkradanie się nudy do relacji. Jeśli Baran poczuje się znużony i znudzony -w większości przypadków będzie chciał zakończyć taki związek.  

Potencjały Barana: 
- Zdolność do motywowania innych i przewodzenia grupą; 
- Dynamizm i odwaga w działaniu; 
- Szczodrość, namiętność i przejmowanie inicjatywy w związku; 
- Zamiłowanie do aktywności fizycznej. 

Wyzwania Barana: 
- Niecierpliwość i nadpobudliwość; 
- Apodyktyczność i egocentryzm;  
- Problemy z odpoczywaniem i relaksowaniem się; 
- Brak tolerancji dla nudy.  

Sławne osoby spod znaku Barana:
Lady Gaga, Celine Dion, Leonardo Da Vinci, Giacomo Girolamo Casanova, Charlie Chaplin, Keira Knightley, Quentin Tarantino, Vincent Van Gogh 

Znak zodiaku Lew (23.07 – 22.08)  

Lew jest piątym znakiem zodiaku i odpowiada on za piąty dom w horoskopie 

Planetą rządzącą tym znakiem zodiaku jest Słońce.  

Lew to znak zodiaku, obok którego ciężko jest przejść obojętnie. Gdziekolwiek się nie pojawia jest duszą towarzystwa, a dzięki swojemu poczuciu humoru potrafi rozbawić nawet najbardziej smętne towarzystwo.  

Lwy to osoby bardzo kreatywne i potrafiące wierzyć we własne siły i możliwości. Chętnie wychodzą z inicjatywą nowych działań, są bardzo towarzyskie i uwielbiają brać z życia pełnymi garściami.   

Kiedy osoby spod znaku Lwa wibrują w świetle, są wyjątkowo kochający, troskliwi i wspaniałomyślni wobec swoich bliskich.  

Lwy to osoby bardzo kreatywne i charyzmatyczne. Lew, który nie znalazł swojej pasji i powołania, nie będzie wiedział na co spożytkować swoją artystyczną energię.  

Lwia energia roztacza się dookoła zawsze, kiedy osoba spod tego znaku zodiaku znajdzie się w pomieszczeniu. Lwy są uwielbiane przez swoich znajomych i współpracowników, pod warunkiem, że nie wibrują w cieniu.  

Kiedy osoby spod znaku Lwa zaczynają skłaniać się ku swojej mrocznej stronie – bywają nie do wytrzymania. Lew kocha atencję i uwielbia być stawiany w centrum uwagi.  

Niedocenione za swoje osiągnięcia Lwy, otrzymujące za mało uwagi z zewnątrz, mogą stać się irytujące i ciężkie do zniesienia oraz mogą zacząć dramatyzować, aby zwrócić na siebie uwagę. 

Ze względu na swój egocentryzm i umiłowanie do poklasku, Lew będzie zawsze poszukiwał możliwości, aby udowodnić swoją ważność i wartość.  

Jednym z najważniejszych wyzwań do przepracowania u osób spod znaku Lwa jest umiejętność zauważenia swojej własnej wartości bez konieczności szukania jej potwierdzenia u innych ludzi.  

To nie tak, że Lew w siebie nie wierzy. Większość osób spod tego znaku zna swoją wartość, jednak wciąż poszukuje atencji i postawienia przysłowiowej „kropki nad i” przez otoczenie.  

Dodatkowo osoby spod znaku Lwa są bardzo dumne, a ich ego nierzadko nie mieści się razem z nimi w pomieszczeniu. Duma Lwów sprawia, że są one uczciwe i lojalne… do momentu, kiedy ktoś nie nadepnie im na odcisk. 

Kiedy dochodzi do konfliktu, w którym podłamane zostanie Lwie ego, Lew staje się wybuchowy, a nawet i agresywny. Potrafi zagłębiać się w niezdrową rywalizację, która niszczy wszystkie relacje, które udało mu się zbudować.  

Lew kocha wystawne i drogie życie, a jeszcze bardziej kocha się nim chwalić. To właśnie na Lwach możemy zobaczyć wszelkie największe metki znanych marek, a ich media społecznościowe bywają zalane zdjęciami drogich gadżetów, wytwornych restauracji i szybkich samochodów.  

Wibrujący w cieniu Lew może zaciągać kredyty tylko po to, aby udowodnić innym swój status finansowy i popisać się najdroższymi wakacjami, sprzętami czy luksusowymi ubraniami.  

Z drugiej strony jednak Lew kocha obdarowywać swoich bliskich prezentami. Nigdy nie przychodzi na spotkanie z pustymi rękoma, a im podarunek droższy – tym (w oczach Lwa) lepszy. Nie zawsze spotyka się to z aprobatą otoczenia, ponieważ inne znaki zodiaku czują się przyćmione przez Lwa 

Lew ma ogromne serce – zwłaszcza w miłości, która jest dla niego jedną z najważniejszych życiowych wartości. Osoby spod znaku Lwa są wyjątkowo atrakcyjne dla ludzi z ich otoczenia, dlatego często mają dookoła siebie wielu adoratorów.  

Będąc w związku z wibrującym w świetle Lwem, nie ma się o co martwić, ponieważ Lew jest lojalny i oddany. Kiedy pozna kogoś, w kim się zakocha, nie widzi świata poza tą osobą.  

Ma to jednak także swoją ciemną stronę – Lwy wymagają od swoich partnerów tyle samo, ile same dają, czyli dużo.  

Lew wibrujący w cieniu może stać się nieznośny w związku i doprowadzić do jego rozpadu, mimo, że potrzebuje miłości w życiu tak samo mocno, jak tlenu.  

Lwy doskonale odnajdują się we wszelkich pracach, w których mogą wykazać się kreatywnie. Przemysł rozrywkowy to także miejsce, w którym Lew się odnajdzie, ponieważ będzie mógł stawać w świetle reflektorów i zwracać na siebie uwagę.  

Lwy są świetnymi artystami, grafikami, fotografami, konferansjerami, komikami, a także prawnikami, aktorami czy influencerami. 

Potencjały Lwa:
- Kreatywność i twórcza ekspresja;
- Nieustępliwe dążenie do wyznaczonego sobie celu;
- Hojność i wspaniałomyślność;
- Lojalność i honor.  

Wyzwania Lwa:
- Egocentryzm i zbytnie stawianie siebie „na świeczniku”;
- Przechwalanie się i ciągłe dążenie do bycia w centrum uwagi;
- Zbyt wybujałe ego i skłonności do przesady;
- Zapędy do życia „ponad stan”. 

Sławne osoby spod znaku Lwa:
Whitney Houston, Madonna, Kuba Wojewódzki, Robert Lewandowski, Robert De Niro, Sandra Bullock, Fidel Castro, Napoleon Bonaparte 

Znak zodiaku Strzelec (22.11 – 21.12) 

Strzelec jest dziewiątym znakiem zodiaku i odpowiada on za dziewiąty dom w horoskopie 

Planetą rządzącą tym znakiem zodiaku jest Jowisz.   

Strzelec to jeden z najszczerszych znaków zodiaku. Osoby urodzone pod znakiem Strzelca nie owijają w bawełnę, nie przepadają za intrygami i nie lubią „bawić się w podchody”. Jeśli Strzelec ma do powiedzenia coś, co jest zgodne z jego zasadami i światopoglądem – z pewnością to powie.  

Niestety miewa to też swoje ciemne strony, ponieważ nie wszyscy ludzie w naszym otoczeniu lubią tak dobitną szczerość. Z tego powodu Strzelce są często postrzegane jako osoby wręcz nietaktowne, przemądrzałe i okrutne.  

Wibrujący w świetle Strzelec to dusza towarzystwa, która uwielbia zabawę i stoi jako pierwsza w kolejce po nowe, spontaniczne przygody.  

Strzelec chętnie dzieli się opowieściami ze swojego życia, zabawia tłum i nie bez powodu zyskuje sobie tym rzeszę zwolenników. Zwykle wszystko, co mówi Strzelec jest prawdą, dlatego wszystkie niesamowite historie, które opowiada, zyskują na sile.  

Strzelce to osoby niezwykle inspirujące, inteligentne i potrafiące dzielić się swoją wiedzą z innymi. Są także bardzo uduchowione i potrafią zaszczepić w swoim otoczeniu zamiłowanie do rozwoju duchowego lub zwrócenia się ku religii.  

Strzelec nigdy nie przestaje się uczyć – chce wiedzieć jak najwięcej i mieć pewność, że gdy o czymś mówi – zawsze ma racje.  

Zaraża swoim optymizmem i otwartością oraz pokazuje innym znakom zodiaku, że poszerzanie swoich horyzontów otwiera wiele drzwi i pozwala żyć pełnią szczęścia.  

Skoro już jesteśmy przy szczęściu – Strzelec to wyjątkowo entuzjastyczny znak zodiaku. Uwielbia spontaniczne akcje, często sam je inicjuje. Ciężko się z nim nudzić. Kocha podróże, ale najchętniej takie, które są pełne przygód. Wakacje all inclusive w drogim hotelu? To zdecydowanie nie jest opcja dla wibrującego w świetle Strzelca. Chętniej wybierze wypad pod namiot, podczas którego jedzenie będzie trzeba samodzielnie upolować.  

Kiedy jednak Strzelec wibruje w cieniu, może stać się trudnym do okrzesania fałszywym kłamcą. Jowisz, który włada tym znakiem zodiaku, może popychać Strzelca ku skłonnościom do przesady – także w zakresie zmyślania i manipulowania za pomocą mijania się z prawdą.  

Oprócz tego, Strzelec wibrujący w cieniu może stać się rozrzutny i mieć tendencje do życia ponad stan. Wystawne kolacje, drogie ubrania czy absurdalnie kosztowne wycieczki – w to będzie uciekać Strzelec, który nie będzie czuł się w życiu spełniony.  

Zakochany Strzelec to prawdziwy romantyk. Uczciwy, lojalny, wymyślający coraz to nowe przygody dla siebie i swojej ukochanej/ukochanego. Z drugiej strony jednak ceni sobie niezależność i nienawidzi, kiedy partner/partnerka ograniczają jego możliwości.  

Niestety przez swój wrodzony indywidualizm, Strzelec może stać się wręcz tyranicznym partnerem w związku. Jeśli będzie wibrował w cieniu, może próbować zgnieść swoją drugą połówkę jak muchę, poprzez ciągłe udowadnianie swojej racji.  

Jeśli druga osoba w związku zacznie być o Strzelca nadmiernie zazdrosna i stanie się wobec niego zaborcza – istnieje duża szansa, że Strzelec zakończy taką relację.  

Strzelce jako bardzo inspirujące osoby, zwykle najlepiej odnajdują się w karierze, w której mogą inspirować innych. Ten znak zodiaku odnajdzie się zarówno w kreatywnych zawodach (np. jako muzyk, malarz, rzeźbiarz), jak i wymagających analitycznego myślenia (np. jako polityk, prawnik, informatyk, nauczyciel). Dopóki Strzelec czuje się spełniony i wolny w swojej pracy – będzie osiągać w niej sukcesy. 

Potencjały Strzelca:
- Lojalność, uczciwość i wierność swoim zasadom;
- Spontaniczność i otwartość na nowe doświadczenia;
- Intelekt i umiejętność inspirowania innych;
- Ciągłe poszerzanie swoich horyzontów i rządza wiedzy. 

Wyzwania Strzelca:
- Przemądrzałość, zbyt dobitna szczerość i krytykanctwo;
- Skłonności do przesady i hazardu;
- Używanie kłamstwa do manipulacji;
- Częsty brak empatii i zrozumienia dla odmiennych poglądów. 

Sławne osoby spod znaku Strzelca:
Tina Turner, Brad Pitt, Ludwig van Beethoven, Adam Małysz, Woody Allen, Britney Spears, Steven Spielberg, Chistina Aguilera, Mark Twain, Winston Churchill 

Chcesz dowiedzieć się więcej o pozostałych znakach zodiaku?
W kolejnym artykule opisałam cechy znaków zodiaku należących do żywiołu wody: Ryby, Rak i Skorpion. 

Niech dzieje się magia!
Sara 

 

Koszyk

Gratulacje! Twoje zamówienie dostarczymy gratis! Brakuje Ci 300 zł do darmowej dostawy.
Nie można dodać więcej