Ta strona ma ograniczoną obsługę Twojej przeglądarki. Rekomendujemy użycie Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

Koniunkcja Urana z Jowiszem w znaku Byka

 

Witaj Piękna Duszo!

 21 kwietnia 2024 roku doświadczymy bardzo ważnego momentu astrologicznego, jakim będzie koniunkcja Urana z Jowiszem w znaku Byka.

Koniunkcja ta będzie sprzyjać wprowadzaniu innowacji w obszarze finansów i obfitości, a dodatkowo będzie wspierać pracę nad poczuciem własnej wartości.

Może to oznaczać nieszablonowe podejście do zarabiania, inwestowania lub zarządzania zasobami, potencjalnie prowadząc do niespodziewanych zysków lub alternatywnych źródeł dochodu.

Nowe szanse i nowe możliwości, mogą spaść jak grom z jasnego nieba! Drzwi okazji otworzą się szeroko - miej oczy szeroko otwarte!

Energia Jowisza niesie rozwój i ekspansję, podczas gdy Uran dąży do zmiany i postępu. Może to oznaczać okres, w którym doświadczysz rewolucyjnych i genialnych przełomów.

 

Od kiedy Uran znajduje się w znaku Byka?

Dlaczego koniunkcja Urana z Jowiszem w znaku Byka jest tak ważna?

Czego możesz się spodziewać energetycznie po tym okresie?

 

Na te wszystkie pytania odpowiem w dzisiejszym artykule.

Zapraszam do lektury.

Pssst, przypominam, że dopiero co (8 kwietnia) wyszliśmy z tunelu Zaćmień, ale nadal możemy odczuwać ich efekty.  

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zajrzyj do mojego artykułu „Zaćmienia Słońca i Księżyca – co oznaczają i jaki mają na nas wpływ?”

  

Uran w znaku Byka – globalne zmiany

Uran wkroczył do znaku Byka 15 maja 2018 roku. Na chwilę podczas pierwszej retrogradacji cofnął się do znaku Barana, ponownie wrócił do Byka 6 marca 2019 roku i pozostanie w tym znaku aż do 7 lipca 2025 roku.

Co ważne, Uran 7 lipca 2025 roku przejdzie do znaku Bliźniąt, ale jeszcze na chwilę 8 listopada 2025 retrograduje do Byka i pozostanie w nim do 26 kwietnia 2026.

Dlaczego to ważne?

Ponieważ po 26 kwietnia 2026 roku Uran nie wróci do Byka przez 78 lat.

Uran ma to do siebie, że zmienia wszystko, czego dotyka. Gwałtownie, jak grom z jasnego nieba.

Mówi się, że jest to planeta transformacji, nagłych zmian, innowacji, niekonwencjonalności i przełomów.

Kiedy Uran wchodzi w interakcję z inną planetą, może szokować i zaskakiwać – zarówno pozytywnymi, jak i wyzwaniowymi sytuacjami.

Jednak musimy pamiętać o tym, że nawet, kiedy w czasie koniunkcji Urana z inną planetą wydaje nam się, że wszystko dookoła to jeden wielki chaos, czy doświadczamy trudnych momentów, Uran zawsze robi to po to, aby zmusić nas do ruszenia naprzód i podjęcia się nowych wyzwań.

Uran pcha nas, ludzi, globalnie do tego, abyśmy stali się lepszym społeczeństwem, znaleźli nowe sposoby na nasz rozwój oraz rozwiązywanie wszelkich problemów. 

Uran przebywający w Byku przez kilka lat wpływa najbardziej na obszary, którymi rządzi ten znak.

 

Znak zodiaku Byk – za jakie obszary jest odpowiedzialny?

Byk włada 2. Domem w Horoskopie, który jest odpowiedzialny za to, co uważamy za cenne czy za to, co posiadamy – wewnętrznie i zewnętrznie. Drugi dom szczególnie powiązany jest z finansami, majątkiem i wszystkim, co ma jakąkolwiek materialną wartość.

Energia związana z tym znakiem zodiaku zawsze oznacza dążenie do bezpieczeństwa, stabilności, wolności i bogactwa.

Dodatkowo Byk to znak żywiołu ziemi. Niektórzy astrolodzy nazywają go nawet władcą świata fizycznego. Kiedy planeta znajduje się w tym znaku, może zwracać naszą uwagę na ekologię, skłaniać nas do większego kontaktu z naturą oraz pokazywać nam, że powinniśmy lepiej dbać o naszą Planetę.

Byk to także znak zodiaku, który kieruje naszą uwagę w stronę rodziny, poczucia bezpieczeństwa. Co ważne – Byk nie przepada za zmianami. Lubi stałość i stabilność, co jest zupełną opozycją do energii, jaką przynosi Uran.

Uran znajdujący się w Byku może oznaczać więc duże zmiany w kwestiach globalnych instytucji finansowych, zmiany w walutach, rewolucję w zakresie ekologii oraz dążenie do wolności (także w kwestiach związanych z rodziną – zwróć uwagę, że w ostatnich latach na tapet brane są często związki jednopłciowe, a także rośnie liczba osób decydujących się na życie w niekonwencjonalnych rodzinach np. bez dzieci, w związkach poliamorycznych etc).

 

Uran w Byku – wpływ na globalne instytucje  

Już od kilku lat obserwujemy wpływ Urana na społeczeństwo i globalne instytucje. Uran w Byku wstrząsa systemami politycznymi świata, zmienia to, w jaki sposób największe korporacje, banki, giełdy i instytucje radzą sobie z bogactwem.

Kiedy wszedł do Byka w 2018 roku, na arenie światowej wydarzyło się bardzo wiele przełomowych momentów.

Z wysokich stanowisk strącane były najważniejsze osoby, społeczeństwo wielokrotnie walczyło o równość szans, systemy polityczne i bankowe ulegały (i nadal ulegają) gwałtownym przemianom.

Jednym z takich wydarzeń było podpisanie największej w historii umowy handlowej pomiędzy Unią Europejską, a Japonią, która spowodowała powstanie największej strefy wolnego handlu na świecie.

Także w 2018 roku została stworzona umowa, która rozwiązywała współpracę pomiędzy Unią Europejską, a Wielką Brytanią. Brexit wszedł w życie w 2020 roku.

W 2019 roku wszczęta została również pierwsza procedura impeachmentu wobec ówczesnego prezydenta USA – Donalda Trumpa. Zakończyła się ona uniewinnieniem, jednak w 2020 roku, pierwszy raz w historii Stanów Zjednoczonych, została ona wszczęta ponownie w trybie pilnym. Ogromnym precedensem był fakt, że kadencja Prezydenta Trumpa zakończyła się w trakcie trwania procedury.

Dodatkowo nie możemy zapomnieć o wyraźnych skokach ubóstwa i bogactwa – kryzysy finansowe, zmiany w opodatkowaniach, krachy na giełdach, ostre zwroty akcji w bankowości.

To tylko kilka przykładów tego, co zadziało się na arenie światowej krótko po tym, kiedy Uran wszedł do znaku Byka.

Podaję te przykłady, aby pokazać Ci, jak bardzo gwałtownie potrafią zadziewać się globalne zmiany, kiedy Uran znajduje się w tym znaku (a przypominam, że wchodzi do niego raz na 84 lata).

 

Czym są koniunkcje planet?

Koniunkcje są stosunkowo łatwe do zrozumienia.

Odczuwamy ich skutki, kiedy dwie planety znajdują się bardzo blisko siebie lub nawet są w tym samym miejscu.

Ich energie łączą się i mogą powodować różne efekty. W zależności od tego, które z planet znajdują się w koniunkcji, możemy doświadczyć wyjątkowo radosnych i optymistycznych wydarzeń lub jeśli energie planet nie są ze sobą kompatybilne – możemy doświadczać skrajnych, silnych emocji oraz wyraźnych wstrząsów w funkcjonowaniu świata.

 

Koniunkcja Urana z Jowiszem w znaku Byka

Kulminacyjny punkt koniunkcji Urana z Jowiszem w znaku Byka będzie miał miejsce 21 kwietnia 2024 roku. Te dwie planety spotykają się ze sobą średnio raz na 14 lat.

21 kwietnia będzie jednym z najbardziej intensywnych dni w kalendarzu astrologicznym w całym 2024 roku. Co ważne, koniunkcja Urana z Jowiszem w znaku Byka ostatni raz miała miejsce w 1941 roku, a więc dokładnie 83 lata temu.

Jowisz jest nazywany planetą szczęścia, rozwoju, ekspansji, obfitości i nawet cudów.

Uran zaś jest planetą nagłych i niespodziewanych zmian, popycha nas do wolności, kreatywności i oryginalności.

Obie te planety spotkają się ze sobą w znaku Byka, który z kolei, tak jak wspominałam wyżej, lubi stałość, bogactwo i mocno dba o naturę.

21 kwietnia doświadczymy niezwykle rzadkiego połączenia energii. Może to być moment, który postawi na naszej drodze szokujące zwroty akcji, poważne przełomy, globalne awarie lub niesamowite szanse, które pozwolą nam rozwinąć skrzydła.

Oczywiście to, jak wpłynie ta koniunkcja na Ciebie, zależy od Twojego horoskopu urodzeniowego. Jeśli masz swój Horoskop na 2024 dla znaków ascendentalnych, znajdziesz w nim szczegółową analizę tego ważnego momentu dla Twojego znaku.

 

Czego możemy spodziewać się po koniunkcji Urana z Jowiszem w znaku Byka?

Po pierwsze - pamiętajmy, że doświadczymy tej koniunkcji w czasie, kiedy Merkury jest w retrogradacji (do 25 kwietnia 2024), a dodatkowo dopiero co (8 kwietnia) wyszliśmy z sezonu zaćmień.

Uczulam więc, aby nie podejmować ryzykownych kroków. 

Masz nowe pomysły lub chcesz rozpocząć nową działalność?

Jak to mówią amerykanie – Hold your horses.

Zrób plan, zasiej ziarna, ale ostateczną decyzję (oczywiście jeśli możesz sobie na to pozwolić!), podejmij, kiedy Merkury wyjdzie z retrogradacji.

Energetycznie możemy odczuć tę rzadką energię koniunkcji Urana i Jowisza w znaku Byka na dwa sposoby:

  1. Poczujemy, że rozkwitamy. Pojawią nam się na drodze nowe możliwości, mnóstwo genialnych pomysłów. Będziemy chcieli działać, a nasza kreatywność rozwinie skrzydła. Mogą także stanąć na naszej drodze intratne propozycje finansowe.
  2. Będziemy odczuwać ogromny chaos. Wszystko dookoła może wydawać się bez sensu, co chwila będą pojawiać się wyzwania do zrealizowania, schematy do przepracowania. To także moment, w którym niektóre ze znaków mogą stracić pracę czy napotkać problemy finansowe.

Oczywiście to, jakie energie Ty będziesz odczuwać, zależy od Twojego horoskopu urodzeniowego i poziomu Twojej świadomości.

 

Czy warto manifestować swoje marzenia w czasie koniunkcji Urana z Jowiszem w znaku Byka?

Jak najbardziej!

21 kwietnia cały czas będziemy znajdować się pod wpływem Merkurego w retrogradacji, ale w tym przypadku Merkury będzie sprzyjał Twoim manifestacjom oraz analizie i weryfikacji Twoich planów.

Zachęcam więc do stworzenia mapy marzeń, rozpisania swoich celów, popracowania nad mindsetem. To może być dla Ciebie przełomowy moment!

 

Życzę Ci, aby ten wyjątkowy tranzyt przyniósł Ci mnóstwo pięknych, pozytywnych wibracji, które pozwolą Ci wzrastać.

Niech dzieje się magia!

Sara

Koszyk

Gratulacje! Twoje zamówienie dostarczymy gratis! Brakuje Ci 300 zł do darmowej dostawy.
Nie można dodać więcej