Ta strona ma ograniczoną obsługę Twojej przeglądarki. Rekomendujemy użycie Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

Use coupon code WELCOME10 for 10% off your first order.

Cart 0

Gratulacje! Twoje zamówienie dostarczymy gratis! You are 300 zł away from free shipping.
Nie można dodać więcej

Sparuj z
Czy to będzie prezent?
Suma Gratis
Koszt dostawy i zniżki, zostaną uwzględnione w kasie

RETROGRADACJA MERKUREGO – czy „taki diabeł straszny, jak go malują”?

Witaj Piękna Duszo!

Jeśli do Twoich łapek trafił już nasz najnowszy e-book Horoskop na rok 23’, z pewnością przeczytałaś w nim o retrogradacjach planet, w tym Merkurego. Za każdym razem, kiedy zbliża się retrogradacja Merkurego, nasze DM na Instagramie zalewa masa pytań o to zjawisko. A kiedy Merkury wkracza w pozorny ruch wsteczny, otrzymujemy jeszcze więcej wiadomości związanych z tym, jak wiele rzeczy poszło nie tak w Waszych życiach. Rozpoczęliśmy kolejną retrogradację (29.12.2022), która zakończy się 18 stycznia 2023, także w nowy rok wkroczymy z Merkurym w retro. Piszecie nam o informacjach, które znajdujecie na ten temat w Internecie. Niestety - nie wszystkie podane w sieci newsy pokrywają się z rzeczywistością ;-), dlatego stworzyłyśmy ten artykuł, aby wyjaśnić, na czym polega to zjawisko i czy rzeczywiście „taki diabeł straszny, jak go malują”?

Czym jest retrogradacja?

Zacznijmy od podstaw, czyli od tego, czym właściwie jest retrogradacja planety. Samo pojęcie z pewnością już kiedyś słyszałaś, ponieważ retrogradacje planet to jeden z najpopularniejszych tematów poruszanych przez osoby zainteresowane, bądź bezpośrednio związane z Astrologią.

Retrogradacja to nic innego, jak pozorny ruch wsteczny planety. Dlaczego pozorny?

Żadna z planet tak naprawdę nie porusza się do tyłu, retrogradacja jest (mówiąc obrazowo) iluzją optyczną. Jeśli jechałaś kiedyś pociągiem pospiesznym, którego tory biegły wzdłuż drogi, po której poruszały się samochody, możesz z łatwością wyobrazić sobie tą iluzję. Samochody jadą szybko, jednak pociąg jedzie szybciej niż one, kiedy pociąg zrówna się prędkością z samochodem, a następnie go wyprzedzi, zauważamy iluzję, przez którą wydaje nam się, że samochód zaczął poruszać się do tyłu. Dokładnie tak samo jest w przypadku retrogradacji planety – np. kiedy Ziemia znajduje się za Wenus, ale porusza się szybciej, w końcu wyprzedzi tą planetę, a my zaobserwujemy pozorny ruch wsteczny.

Czy retrogradacja planet ma na nas wpływ?

Choć najwięcej „szumu”, zwłaszcza w Internecie, wywołuje retrogradacja Merkurego, to każda planeta, która wpada w retro ma na nas większy lub mniejszy wpływ. Okresy retrogradacji to momenty, kiedy pewne sfery naszego życia zaczynają zwalniać, możemy napotkać pewne przeszkody lub wyzwania, które mają skłonić nas do głębszego zastanowienia się nad obszarem naszego życia, za który odpowiedzialna jest retrogradująca planeta. Oczywiście to, w jaki sposób dane retro wpłynie na Ciebie, zależy od Twojego indywidualnego horoskopu urodzeniowego, dlatego aby dokładnie wgłębić się w to, co będzie miało największy wpływ na Ciebie w 2023 roku, polecamy zacząć od przeczytania naszego najnowszego ebooka. Jeśli będziesz potrzebować dokładniejszej interpretacji, to umów się na sesję astrologiczną z doświadczonym astrologiem lub zapisz się na kolejną edycję naszego VIP SelfMastery, podczas którego również interpretujemy horoskopy urodzeniowe.

Na co wpływa retrogradacja Merkurego?

Z retrogradacją Merkurego spotykamy się zazwyczaj 3-4 razy do roku. Jest to chyba najbardziej znana z retrogradacji, dlatego pojawia się też wokół niej dużo niestworzonych mitów.

Merkury jest planetą odpowiedzialną za takie obszary życia jak komunikacja, umysłowość, handel, marketing czy zarządzanie. Merkury skłania nas do refleksji, opóźnia pewne sprawy, zwraca uwagę na to, co potrzebuje od nas większego zainteresowania. W czasie retrogradacji zaś, potrafi konkretnie zamieszać w komunikacji, popsuć sprzęty, wcisnąć nam wadliwe egzemplarze w trakcie zakupów, a także pogubić wszelkiego rodzaju przedmioty czy dokumenty.

Jednak czy rzeczywiście należy traktować retrogradację Merkurego jako coś strasznego? Absolutnie nie! Należy mieć jej świadomość i być do niej przygotowanym!

Co robić i czego nie robić w trakcie retrogradacji Merkurego?

Przede wszystkim – nie panikować! Merkury w retro to tranzyt, który jest tylko 3-tygodniowym epizodem w naszym życiu, zdarzającym się zazwyczaj 3-4 razy do roku. Idzie się do niego przyzwyczaić, serio ;-). Jednak, jeśli miałybyśmy poradzić Tobie coś na podstawie naszych doświadczeń, to polecamy w trakcie tego tranzytu sprawdzać, sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać!

Przed wyjściem na zakupy zajrzyj do swojej torebki i zobacz, czy kluczyki od mieszkania w niej są, żeby przypadkiem nie zatrzasnąć ich w domu. Zanim kupisz bilet na pociąg sprawdź, czy klikasz właściwą godzinę i dzień. Jeśli pracujesz nad jakimś ważnym projektem, przejrzyj go kilkukrotnie, zanim ujrzy światło dzienne. Przygotuj się na to, że sprzęty elektroniczne mogą Ci się psuć, nie stawiaj herbaty w pobliżu komputera i uważaj na kable, które akurat teraz mogą postanowić zjeść Twoi czworonożni przyjaciele. W czasie Merkurego w retro odradzamy także inwestycje w sprzęty, samochody, nieruchomości etc. Jeśli możesz pozwolić sobie na ich opóźnienie, skorzystaj z tego i zweryfikuj, czy nie przepłacasz, czy masz dobrych doradców i czy w umowie nie ma niepotrzebnych, małych gwiazdek, które w czasie tego tranzytu z łatwością możesz przeoczyć. Uważaj też na pliki, które trzymasz na dysku komputera lub w chmurze. Nie skasuj sobie np. połowy pracy magisterskiej tak, jak zrobiła to Sara ;-). W kwestii relacji międzyludzkich – uważaj na paplanie wszystkiego, co Ci ślina przyniesie na język. Merkury w prawdzie odpowiada za komunikację, ale w czasie pozornego ruchu wstecznego, lubi w niej trochę namieszać. Zastanów się, zanim coś powiesz, bo może się okazać, że Twój rozmówca zrozumie zupełnie na opak Twoje intencje, a to może wygenerować niepotrzebne konflikty. Warto zaopatrzyć się na ten czas w kamienie na ochronę przed "złą sławą" Merkurego!

Czas retrogradacji Merkurego to idealny moment na zrewidowanie swoich planów, poukładanie przestrzeni dookoła siebie, przypomnienia sobie o dawno zapomnianym kursie, który chciałaś kiedyś skończyć. Merkury to umysłowość – zawsze skłania nas do zastanowienia się nad tym, czy zmierzamy w dobrym kierunku w naszym życiu. Jeśli jeszcze nie zaczęłaś pracy z dziennikiem, czas retrogradacji będzie Ci sprzyjał. Zastanów się, czy jesteś na dobrej ścieżce, co chcesz osiągnąć i w jaki sposób chcesz do tego dążyć. Zapisz to w swoim magicznym zeszycie, lecz nie rozpoczynaj działań w trakcie retro. Poczekaj cierpliwie, wróć kilka razy do swoich planów, przemyśl je dokładnie, a kiedy Merkury wyjdzie z retro – ruszaj na podbój świata i nie oglądaj się za siebie!

Jak sama widzisz, „nie taki diabeł straszny, jak go malują”! Podchodź do retrogradacji Merkurego z uważnością, ale także z wdzięcznością. Czas, kiedy ta planeta znajduje się w pozornym ruchu wstecznym, może pomóc Ci zrozumieć, nad czym jeszcze musisz popracować i czego nie warto pospieszać. Poświęć te 3 tygodnie na refleksję, pracuj z dziennikiem, nie daj się sprowokować do kłótni i korzystaj z umysłowości Merkurego. Plony zbierzesz zaraz po retrogradacji.

Udanych siewów!

Sara i Dora