Ta strona ma ograniczoną obsługę Twojej przeglądarki. Rekomendujemy użycie Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

Use coupon code WELCOME10 for 10% off your first order.

Cart 0

Gratulacje! Twoje zamówienie dostarczymy gratis! You are 300 zł away from free shipping.
Nie można dodać więcej

Sparuj z
Czy to będzie prezent?
Suma Gratis
Koszt dostawy i zniżki, zostaną uwzględnione w kasie

Zaćmienia Słońca i Księżyca – co oznaczają i jaki mają na nas wpływ?

Witaj Piękna Duszo!

To nie tak, że od niedawna zaczęliśmy interesować się tym, co dzieje się w gwiazdach i Wszechświecie.
Od zarania dziejów ludzie podziwiali niebo i byli świadkami cudownych, a jednocześnie przerażających zjawisk, takich jak zaćmienia Słońca i Księżyca.
Te kosmiczne zdarzenia często postrzegane były jako zwiastuny dramatycznych i trudnych wydarzeń naturalnych i społecznych - katastrof klimatycznych, epidemii, powstań społecznych, wzrostu lub upadku imperiów, a nawet śmierci wielkich przywódców.

Do dzisiaj doświadczamy zaćmień, kiedy to na krótki okres czasu Słońce znika z nieba, zamieniając dzień w noc lub Księżyc staje się krwistoczerwony przed naszymi oczami. Starożytni ludzie często uważali, że zaćmienia są dowodem na gniew Boga.
Do dzisiaj widzimy, że najważniejsze wydarzenia mają miejsce w okolicach zaćmień - zarówno w naszym życiu, jak i globalnie - na całym świecie.

Często wspominam na naszym Instagramie o tym, że w trakcie sezonu zaćmień możemy odczuwać niepokój, a także być skłonni do podejmowania bardzo radykalnych i nagłych decyzji.

  • Czym są zaćmienia Słońca i Księżyca?
  • Jakie energie przynoszą zaćmienia Słońca i Księżyca?
  • Co warto robić, a czego lepiej unikać w sezonie zaćmień?

Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Kiedy pojawiają się zaćmienia?

Zaćmienia to potężne zjawiska zachodzące na niebie pomiędzy Ziemią, Księżycem i Słońcem.
Zazwyczaj mamy cztery do siedmiu zaćmień w ciągu roku, które mają miejsce podczas Nowiu lub Pełni Księżyca i są trzy razy silniejsze niż zwykły Nów lub Pełnia.

Zaćmienia zawsze pojawiają się parami, zazwyczaj jedno za drugim. Kiedy raz nas odwiedzą, mają tendencję do pojawiania się ponownie średnio co sześć miesięcy.

Czym jest zaćmienie Słońca?

Zaćmienie Słońca pojawia się, kiedy Księżyc znajduje się pomiędzy Słońcem a Ziemią, przerywając dopływ światła Słońca do Ziemi.

Zaćmienie Słońca to ogromne zjawisko, które zachodzi podczas Nowiu i jest przez nas silnie odczuwalne na poziomie energetycznym.
Jest ono trzy razy potężniejsze niż zwykły Nów Księżyca i często niesie ze sobą ekscytujące nowe początki, świeżą, dynamiczną energię i możliwości, ale także dramatyczne zmiany, które wyrywają nas ze strefy komfortu.

Czym jest zaćmienie Księżyca?

Zaćmienie Księżyca występuje, gdy Ziemia znajduje się pomiędzy Księżycem a Słońcem. Powoduje to odcięcie dopływu światła Słońca do Księżyca.
Podczas takiego zdarzenia Księżyc może przybrać kolor czerwony, pomarańczowy, brązowy lub całkowicie zniknąć z zasięgu naszego wzroku.

Zaćmienie Księżyca to bardzo intensywne zjawisko, które zachodzi podczas Pełni Księżyca. Jest trzy razy potężniejsze niż zwykła Pełnia i często niesie ze sobą ważne zakończenia, punkty zwrotne, nagłe kulminacje różnych wydarzeń i ekscytujące odkrycia.

Jak zaćmienia wpływają na nas energetycznie?

Każda zmiana budzi w nas, ludziach, strach, ponieważ lubimy stałość i rutynę, a niekoniecznie przepadamy za zmianami.
Jednak właśnie dlatego zaćmienia są tak potężnie transformujące i często przynoszą do naszego życia ważne wydarzenia, które zapamiętamy na zawsze.

Jak już wspomniałam, od zarania dziejów ludzie bali się zaćmień i kojarzyli je jako złowrogi okres, który zwykle przynosił śmierć (np. władcy), niepokój i zmieniał ich życie o 180 stopni.

Owszem, zaćmienia mają to do siebie, że w ich sezonie dzieje się bardzo dużo nagłych sytuacji – zarówno globalnie, jak i osobiście.
Jednak to nie tak, że samo zdarzenie na niebie powoduje te transformacje – to energia, jaka mu towarzyszy sprawia, że (kolokwialnie mówiąc) DZIEJE SIĘ!

Zwykle zaćmienia przynoszą to, czego nie można było przewidzieć - coś monumentalnego, co zmienia życie społeczeństwa lub nasze własne na zawsze.
To właśnie wtedy coś się kończy, a coś nowego zaczyna. Jednak nie należy bać się zaćmień, ponieważ mogą one przynieść zarówno najbardziej rozdzierające serce momenty, ale także te najszczęśliwsze - awansy, triumfy, załamania, przełomy, śluby, rozwody, rozpoczęcia działalności, narodziny dzieci, przeprowadzki, spotkania z miłością życia, etc.
Jedno jest pewne – w sezonie zaćmień możemy spodziewać się szokujących zdarzeń.

Wszechświat zsyła na nas energię zaćmień, aby pomóc nam ewoluować – nawet, jeśli ten proces jest bardzo intensywny i wyzwaniowy.

Zaćmienia Słońca mają tendencję do bycia bardziej motywującym, ekscytującym i przynoszącym nowe możliwości okresem, za to zaćmienia Księżyca są niezwykle emocjonalne i mogą prowadzić do rozpadu rzeczy, które nie funkcjonują i już z nami nie rezonują, jednocześnie zmuszając nas do konfrontacji z prawdą o ukrytych uczuciach, lękach i naszych cieniach.

To właśnie zaćmienia Księżyca skłaniają nas do przeanalizowania miejsca, w którym jesteśmy i zastanowienia się, czy to właśnie tutaj chcemy być.

Często otrzymuję od Was wiadomości, że doświadczyłyście już trudnych wydarzeń w trakcie zaćmień i boicie się, co wydarzy się podczas kolejnych.
Powiem tak – sama również przeżyłam wyzwaniowy czas w trakcie sezonu zaćmień i też obawiałam się, co wydarzy się kolejnym razem.
Jednak teraz już wiem, że wszystko, co miało miejsce rok czy dwa lata temu było po to, żebym mogła teraz robić to, co robię i być w tym miejscu, w którym jestem.

Nic nie dzieje się bez przyczyny i chyba najlepszą radą, jaką mogę Ci dać, to żebyś zaufała, że Wszechświat ma na Ciebie plan, a wszystko, co dzieje się w Twoim życiu, ma przybliżyć Cię do osiągnięcia Twojego nawet najgłębiej skrywanego potencjału.

Zaakceptuj to, że zmiany się dzieją i pozwól, żeby Wszechświat prowadził Cię za rękę.
Bądź otwarta na nadarzające się w Twoim życiu okazje, zwracaj uwagę na pojawiające się synchroniczności – to właśnie przez nie Wszechświat chce Ci coś powiedzieć!
Ze szczególną uwagą słuchaj też swojej intuicji i podpowiedzi od Twoich Przewodników Duchowych.

Pamiętaj, że sezon zaćmień to nienajlepszy czas na podejmowanie ważnych, życiowych decyzji ani na impulsywność i robienie czegokolwiek na HURRA, ponieważ zaćmienia przynoszą wieści falami i potrzebują czasu, abyś zrozumiała, dlaczego dana rzecz dzieje się akurat teraz w Twoim życiu.
Dlatego nawet jeśli w sezonie zaćmień będziesz przechodziła przez kryzys, leczyła złamane serce, odczuwała pogorszenie w finansach lub w biznesie – zaufaj, że te wydarzenia mogą doprowadzić Cię do najlepszych i najjaśniejszych doświadczeń, które jeszcze są przed Tobą.

Dodam też, że ponieważ podczas zaćmień możemy mieć tendencję do raptowności i impulsywności, lepiej przełożyć manifestowanie swoich marzeń czy pracę z energią na inny okres. Zamiast tego skup się na słuchaniu podszeptów od Wszechświata i pracy nad zaufaniem do swojej intuicji. Medytuj, pracuj z Dziennikiem, spędzaj czas na łonie natury oraz zadbaj o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Zaćmienia w astrologii

Mawia się, że zaćmienia przynoszą kryzysowe wydarzenia do naszego życia. Są to często sytuacje "przeznaczone" lub "karmiczne", które i tak miały się wydarzyć.
W zależności od tego, gdzie one wpadają w Twoim Horoskopie urodzeniowym, dostrzeżesz sporą zmianę w danym obszarze twojego życia.
Jak już wspominałam wcześniej, zaćmienia Słońca przynoszą przeznaczone nam nowe początki i możliwości, podczas gdy zaćmienia Księżyca przynoszą przeznaczone nam zakończenia, załamania lub przełomy.

Sformułowanie „przeznaczone nam” jest tutaj bardzo istotne. Nie możesz interpretować wydarzeń, które dzieją się w trakcie zaćmień, jako „coś, co stało się PRZEZ zaćmienia”.
To, co się dzieje, jest Ci z góry przeznaczone, a zaćmienia tylko przyspieszają realizację Twojego planu urodzeniowego.

Kiedy stajemy w obliczu kryzysowego momentu zaćmienia, często zostajemy wypchnięci z naszej strefy komfortu i czujemy, że nasze życie zmienia się na naszych oczach.
Zaćmienia otwierają i zamykają rozdziały, abyśmy nie stali za długo w miejscu, w którym utknęliśmy. Pomagają nam ruszyć naprzód.

Astrologicznie zaćmienia występują na osi znaków zodiaku przez około 18 do 24 miesięcy, dopóki nie zakończą tego cyklu.
Np. zaćmienia zawsze będą miały miejsce w następujących polaryzacjach:

  • Baran-Waga,
  • Byk-Skorpion,
  • Bliźnięta-Strzelec,
  • Rak-Koziorożec,
  • Lew-Wodnik,
  • Panna-Ryby.

Kiedy cykl w parach znaków zodiaku dobiegnie końca, powróci on ponownie po około siedmiu, ośmiu latach.
Jednak kompletny cykl trwa 19 lat i zaćmienia powrócą do tego samego stopnia i znaku z około 19 lat różnicy między nimi.
Pomocne jest odniesienie się do wydarzeń sprzed 19 lat, abyś zobaczyła, że prawdopodobnie podobne tematy i wzorce powracają ponownie.

Co ważne, możemy zacząć odczuwać zbliżanie się zaćmień już MIESIĄC przed ich nadejściem, a po zaćmieniach – nawet do 3 lub 6 miesięcy, jednak większość osób odczuwa wpływ danego zaćmienia w tygodniu, w którym ma ono miejsce.

Na koniec powtórzę jeszcze raz – nie bój się zaćmień Słońca i Księżyca, ale bądź gotowa na niespodziewane wydarzenia, które mogą całkowicie przetransformować Twoje życie.
Pielęgnuj w sobie zaufanie do Wszechświata i Twojej intuicji oraz staraj się nie podejmować gwałtownych i nieprzemyślanych decyzji.
Wiem, że energia, jaką będziemy odczuwać, będzie Cię do tego popychała, jednak zachęcam, żeby z całych sił postarać się jej nie ulec.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak sezon zaćmień wpłynie na Ciebie indywidualnie – zajrzyj do swojego e-booka Horoskop dla znaków ascendentalnych na 2024 rok.
Opisałam tam dokładnie, jak te energie i na jakich obszarach Twoje życia będą najbardziej odczuwalne.

Jeśli jeszcze nie masz swojego egzemplarza, możesz zamówić go TUTAJ.

Namaste!
Sara