Ta strona ma ograniczoną obsługę Twojej przeglądarki. Rekomendujemy użycie Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

Use coupon code WELCOME10 for 10% off your first order.

Cart 0

Gratulacje! Twoje zamówienie dostarczymy gratis! You are 300 zł away from free shipping.
Nie można dodać więcej

Sparuj z
Czy to będzie prezent?
Suma Gratis
Koszt dostawy i zniżki, zostaną uwzględnione w kasie

Czym jest numerologia i jak z niej korzystać?

Witaj Piękna Duszo!

W liczbach kryje się ogromne źródło wiedzy o świecie, naszych potencjałach, celach do realizacji, predyspozycjach oraz naszych mocnych i słabszych stronach. Jak mawiał Pitagoras, który przez wielu jest uważany za prekursora numerologii w Europie – „Wszystko jest liczbą. Liczba jest istotą wszystkich rzeczy”.

Od każdego z nas zależy czy, w jaki sposób oraz do jakich celów wykorzystamy numerologię. Jej możliwości są niezmierzone, a każdy numerolog (i każda osoba praktykująca) odkrywa je wraz z nabywanym doświadczeniem.

Błędem jest utożsamianie numerologii jako formy wróżb. Numerologia to nic innego, jak nauka o liczbach, która (jeśli jest praktykowana prawidłowo) może wesprzeć każdego z nas w układaniu scenariusza naszego życia i odkrywaniu możliwości, jakie kryją się pod naszymi wibracjami osobistymi.

W ostatnich latach rozwojem duchowym, numerologią i astrologią interesuje się coraz więcej osób zarówno w Polsce, jak i na świecie, co bardzo mnie cieszy. Chciałabym jednak przy okazji tego artykułu uczulić Cię, abyś ostrożnie dobierała materiały, z których korzystasz do rozwijania swojej duchowości. Wraz ze wzrostem zainteresowania społeczeństwa – wzrasta także liczba osób, które powielają nieprawdziwe informacje, często sprowadzające numerologię i astrologię do poziomu wróżb czy zabobonów.

Korzystaj z treści, które są tworzone przez doświadczonych numerologów i astrologów, np. z Wiedzy Tajemnej w Moonsister ;-). 

Historia numerologii

Nie jest jednoznacznie wiadome, skąd wzięła się numerologia i kto jako pierwszy zaczął ją praktykować. Różne źródła podają, że powstała ona około 2000-25000 r.p.n.e w Egipcie i Sumerze, jednak nie zostało to stuprocentowo potwierdzone.

Idąc dalej w historii numerologii – po Egipcjanach i Sumeryjczykach, tajniki tej potężnej praktyki zaczęli zgłębiać Babilończycy, Fenicjanie, Majowie czy Aztekowie. Numerologia dotarła również do Indii i Chin, a to właśnie Chińczycy zapisali się na kartach historii numerologii jako twórcy teorii wibracji. Zauważyli, że wszystko, co nas otacza można opisać liczbami oraz że wszystko dookoła nas posiada swoje własne, unikatowe wibracje z którymi każda jednostka zestraja się lub nie.

Jako prekursora numerologii w Europie uważa się Pitagorasa. Tak - dokładnie tego samego Pana, który stworzył znane nam wszystkim doskonale Twierdzenie Pitagorasa.

Tak, jak wspomniałam na początku tego artykułu – Pitagoras uważał, że wszystko, co nas otacza jesteśmy w stanie opisać liczbami, a matematyka jest podstawą do wszelkich dywagacji na temat życia i ludzkości, a także poznania naszych nawet najbardziej skrywanych potencjałów.

Termin „numerologia” został po raz pierwszy użyty przez dr. Juliana Stentona na początku lat 90., wcześniej nazywało się ją „nauką nazw i numerów”.

Mówi się, że dawne cywilizacje mogły wiedzieć o numerologii nawet więcej, niż wiemy w tej chwili. Niestety nie zachowały się źródła dotyczące nauki o numerach, a w około V. wieku Kościół uznał numerologię za niewiarygodną i ograniczył do niej dostęp. Wróciła do powszechnej wiadomości około X wieku, aby w XIV wieku znów Kościół zakazał szerzenia zasad numerologii.

Na przełomie XIX i XX wieku powróciła do łask i teraz mamy do niej swobodny dostęp, jednak mimo swojego rozkwitu nadal numerologia jest krytykowana i potępiana przez niektóre ze środowisk.

Na obecnej fali propagowania rozwoju duchowego, medycyny naturalnej i mindfulness, numerologia staje się coraz bardziej popularna, a jej założenia zaczynają być traktowane poważniej.

Zarówno Sara w swoim Horoskopie na 2023 oraz ja w Alchemii roku 2023 wspominałyśmy o tym, że społeczeństwo będzie coraz mocniej zwracać się ku rozwojowi duchowemu. Nic w tym dziwnego – globalna cyfryzacja, powstawanie nowych, nieznanych nam technologii oraz pogarszanie się stanu naszej planety skłania do powrotu do korzeni. Chcemy łączyć się z naturą, naszym wyższym JA, poszerzamy swoją świadomość i szukamy wytłumaczenia dla sytuacji, które nas zaskakują.

Powoli rozpoczynam pracę nad Alchemią roku 2024 (nowy rok numerologiczny już we wrześniu!) i myślę, że śmiało mogę pokusić się o stwierdzenie, że wchodzimy w erę, w której rozwój duchowy będzie miał kluczowe znaczenie. Numerologia może nas wspierać na wszystkich polach naszego życia – musimy jej tylko na to pozwolić!

Czym jest numerologia?

Główną ideą numerologii jest to, że cały otaczający nas świat da się niejako opisać za pomocą liczb. Numerologia daje nam konkretne narzędzia, za pomocą których możemy lepiej poznać siebie oraz odczytać prognozy dotyczące najbliższych miesięcy czy lat w naszym życiu.

Na to, jak kształtuje się Twoje życie wpływa nie tylko Twoja data urodzenia, ale także Twoje imiona i nazwiska, miejsce urodzenia i zamieszkania, a nawet data rozwodu czy tatuaże, które masz na ciele (więcej o alchemii tatuażu dowiesz się z webinaru, który jest dostępny w naszym sklepie).

Za pomocą numerologii możesz sprawdzić kompatybilność pomiędzy Tobą a partnerem czy partnerką, dowiedzieć się czy data, którą wybrałaś na otwarcie własnej działalności będzie sprzyjała Twojemu biznesowi, nauczyć się, jak lepiej rozmawiać i rozumieć swoje dziecko oraz poznać wiele obszarów i nowych możliwości w Twoim życiu, na które do tej pory przymykałaś oko.

Lubię mówić, że dzięki numerologii wypuszczasz swoją duszę na szerokie i głębokie morze możliwości. Mnóstwo naszych Moonsisterek całkowicie przearanżowało swoje życie po tym, jak odkryły w sobie nowe potencjały. Cokolwiek kryje się gdzieś głęboko w Twoim sercu – numerologia o tym wie i otworzy Ci oczy na to, czego możesz się po sobie nie spodziewać. 

Z mojego numerologicznego doświadczenia wynika, że osoby, które zaczynają pracować nad swoimi wibracjami i pozwalają numerologii pokazać im nową drogę, stają się bardziej wrażliwe na piękno, mają otwarte umysły, z większą łatwością znoszą stawiane przed nimi wyzwania oraz po prostu… lepiej rozumieją świat i odważniej stąpają po Ziemi!

Prognozy numerologiczne pozwalają spojrzeć inaczej na to, co ma przytrafić się w naszym życiu, przygotować się na ewentualne scenariusze i zrozumieć, że to, w jaki sposób prognoza się realizuje, jest najlepszą możliwą dla nas opcją.

Dzięki numerologii możemy także zrozumieć i przepracować to, co spotkało nas w przeszłości. Podam tutaj przykład jednej z naszych Moonsisterek, abyś mogła lepiej zrozumieć, co mam na myśli.

Moonsisterka ta jest numerologiczną liczbą mistrzowską 33. Zanim skłoniła się ku numerologii, nie mogła pojąć, dlaczego ludzie ciągle pytają ją o radę czy proszą o pomoc – niesamowicie ją to denerwowało. Stresowała się tym, co w gruncie rzeczy było jej przeznaczone i co jest jej największym potencjałem.

Osoby spod liczby 33 są godne zaufania oraz mają ogromne predyspozycje do bycia nauczycielami, mówcami, terapeutami etc. Nic więc dziwnego, że do naszej Moonsisterki ludzie walili drzwiami i oknami, aby wysłuchać jej rad i poznać jej spojrzenie na dane sytuacje. Ona jednak - nie znając swojego przeznaczenia – traciła energię i wartościowe znajomości. Od kiedy poznała swoje potencjały i przepracowała swoją przeszłość – mnóstwo rzeczy w jej życiu zmieniło się na lepsze.

Teraz zamiast uciekać przed swoim przeznaczeniem i denerwować się na Wszechświat za to, co jej zsyła - prowadzi własne szkolenia i warsztaty. A to wszystko za sprawą numerologii! 

Kim jest numerolog?

Numerolog to osoba profesjonalnie zajmująca się numerologią oraz potrafiąca w umiejętny sposób tworzyć portret numerologiczny oraz przeprowadzać jego analizę.

Dobry numerolog będzie potrafił wyczytać z liczb Twoje najmocniejsze i słabsze strony, odkryć przez Tobą tajemnice Twojej przeszłości (także z poprzednich wcieleń) i pokazać Ci najlepszy kierunek do dalszego rozwoju.

Oprócz praktycznej i teoretycznej znajomości numerologii, numerolog musi posiadać wysoko rozwiniętą intuicję, empatię oraz inteligencję emocjonalną.

Podczas sesji numerologicznych często dokopujemy się do głęboko ukrytych przeżyć z przeszłości, które mogą wywołać różne reakcje emocjonalne. Numerolog, który kieruje się swoją intuicją i empatią do osoby, której portret interpretuje w trakcie sesji, będzie potrafił właściwie zareagować oraz poszukać odpowiedniego rozwiązania.

Numerolog ma być Twoim przewodnikiem, mentorem. Osobą, która wskaże Ci drogę, ale nie będzie Ci jej narzucać. Jeśli kiedykolwiek trafisz na numerologa, który powie Ci, że dana predykcja może się zrealizować tylko w jeden, określony sposób i musisz się do niej zastosować – uciekaj ;-). 

Czy znaczenie liczb jest ważne?

Dla mnie i Sary tak, a czy będzie ważne dla Ciebie – zależy to tylko od Twojego podejścia do numerologii.

Nie bez powodu tak wielu biznesmenów, artystów światowej estrady, inwestorów czy celebrytów korzysta z dobrodziejstw, jakie daje nam znajomość predykcji numerologicznych.

Numerologia zakłada, że nic w naszym życiu nie dzieje się przypadkowo – nie ma zbiegów okoliczności. Wszystko ma swój powód, cel i jest zapisane w naszym portrecie numerologicznym.

Dlatego też Moonsister założyłyśmy w skrupulatnie wybrany dzień, a premiery naszych warsztatów też nie bez powodu odbywają się w konkretne dni.

Przy wsparciu liczb możesz pomóc sobie w kreowaniu swojego życia od a do z – zaczynając od statusu finansowego, poprzez wymarzone podróże, pracę i ważne inwestycje, a na przyjaźni i miłości kończąc.

Numerologia pomoże Ci wybrać idealne terminy, zgodne z Twoją Drogą Życia, pokaże Ci, na co uważać w danym miesiącu czy roku, a także da znać, że nadchodzi czas, w którym warto zaryzykować np. w biznesie.

Jeśli nie chcesz zostawiać swojego życia przypadkowi, chcesz mieć realny wpływ na swoje decyzje oraz poznać lepiej siebie i swoich bliskich – zdecydowanie liczby powinny być dla Ciebie istotne.

Jak korzystać z numerologii?

Zacznijmy od podstaw, czyli od tego, w jaki sposób trzeba traktować numerologię (i astrologię również). Analiza numerologiczna to nie gotowy przepis na Twoje życie, który możesz zastosować jak przepis na szarlotkę czy zupę jarzynową. Żaden numerolog nie poda Tobie jednej, uniwersalnej prawdy o Twoim życiu i nie zapewni Cię, że właśnie tak będzie ono wyglądało. Tak, jak pisałam wcześniej, jeśli trafisz na takiego numerologa – uciekaj.

Numerologia ma być dla Ciebie jak drogowskazy przy ulicach – ma pokazywać Ci, gdzie możesz skręcić, ale nie wykluczać obrania innej drogi. Możesz też traktować ją jak swego rodzaju mapę, z której możesz korzystać przy wybieraniu ścieżki, ale ostateczna decyzja, w którą stronę będziesz podążać, zależy tylko od Ciebie.

Wiele osób, które trafiają do nas na warsztaty czy sesje astronumerologiczne, opowiada nam o sytuacjach, kiedy ktoś przedstawił im katastroficzne predykcje, które okropnie je przeraziły. To niestety skutki wspomnianego wcześniej wysypu pseudo-ekspertów…

Pamiętaj, że nie istnieje coś takiego, jak wyłącznie dobre czy wyłącznie złe układy. Każda predykcja może zrealizować się w świetle lub w cieniu.

Znając zagrożenia, które mogą się pojawić - jesteś w stanie pokierować energią tak, aby zakończyły się one korzystnym dla Ciebie scenariuszem. Numerologia pokazuje Ci, co może się wydarzyć, ale to Ty trzymasz stery okrętu zwanego Twoim życiem. Podchodź do numerologii i astrologii ze zdrowym dystansem i otwartą głową – dzięki temu wykorzystasz ich dobrodziejstwa i możliwości w stu procentach.

Samo obliczenie wibracji niewiele wnosi. Każda wibracja posiada swoją własną energię, ale każdy z nas ma inne, indywidualne potencjały. Dlatego właśnie zawsze wnoszę o zdrowy rozsądek przy samodzielnej interpretacji swoich liczb numerologicznych.

Oczywiście jeśli pokierujesz się swoją intuicją, odnajdziesz w takiej ogólnej interpretacji swoje cechy. Tak, jak już wspominałam, na Twoje wibracje wpływa mnóstwo czynników. Dlatego właśnie tylko podczas pracy z doświadczonym i wykształconym w tym kierunku numerologiem, jesteś w stanie poznać prawidłową, spersonalizowaną interpretację.

Samodzielne interpretowanie numerologii nierzadko generuje zniechęcenie się do niej. Jeśli patrzysz na opisy poszczególnych wibracji numerologicznych jako gotowych opisów dla każdej osoby, która jest, przykładowo, numerologiczną ósemką – szybko wyjdziesz z założenia, że ten opis Cię nie dotyczy, a numerologia to bujda.

Dlaczego?

Idźmy tropem numerologicznej ósemki.

Według ogólnych opisów wibracji, ósemki są dobrze zintegrowane z energią pieniądza, często zasiadają na wysokich stanowiskach i osiągają ponadprzeciętne wyniki finansowe.

Jeśli ten fragment opisu nie dotyczy Ciebie w tym momencie, bo aktualnie ledwo wiążesz koniec z końcem – włożysz go między bajki. Ale wibracje główne wpływają na nas przez całe życie! To jest właśnie to, co musisz wypracować. A żeby coś wypracować, musisz zaliczyć cień wibracji. Ósemki numerologiczne potrafią wyjść z domu rodzinnego bez niczego, a po kilku latach zebrać dzięki swojej pracy zasoby stawiające je na wysokiej drabinie społecznej.

Scenariuszy jest mnóstwo, a rzeczywistą wiedzę o swoim portrecie numerologicznym, potencjałach i możliwościach, możesz uzyskać tylko poprzez współpracę z dobrym numerologiem, który przeanalizuje także pozostałe aspekty.

Nie zniechęcaj się jednak na wstępie, jeśli na ten moment nie planujesz konsultacji numerologicznych. Postaraj się samodzielnie znaleźć w ogólnych opisach wibracji to, co dotyczy Ciebie oraz poszukaj swoich ukrytych potencjałów w tym, co na pozór Ciebie nie dotyczy.

Gorąco polecam Ci takie poszukiwania. Mogą one przynieść Ci zupełnie niespodziewane wnioski oraz otworzyć Twój umysł i serce na nowe, nieznane Ci do tej pory horyzonty.

Jeśli jednak masz wątpliwości lub trudności z poleganiem na swojej intuicji – sesja z numerologiem będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. 

Jak obliczyć swoją liczbę numerologiczną? 

Na potrzeby tego artykułu skupmy się na podstawowej wibracji numerologicznej, czyli Drodze Życia (zwanej inaczej liczbą przeznaczenia).

Wskazuje ona na to kim jesteś, jaki jest plan Twojej duszy oraz jak wypadasz w oczach innych osób w Twoim otoczeniu.

Aby obliczyć Drogę Życia należy zsumować wszystkie cyfry z daty urodzenia i zredukować je do wyniku jednocyfrowego. Wyjątkiem są liczby mistrzowskie – 11, 22, 33, 44, których nie należy redukować.

Przykład: 

Jeśli urodziłaś się 08.09.1986, to oblicz swoją Drogę Życia w taki sposób:

0 + 8 + 0 + 9 + 1 + 9 + 8 + 6 = 41

4 + 1 = 5

Twoją drogą życia (liczbą przeznaczenia) jest numer 5.

Jeśli chcesz poznać charakterystykę poszczególnych wibracji numerologicznych, zajrzyj do naszych artykułów o podstawowych liczbach numerologicznych i mistrzowskich liczbach numerologicznych.

Na koniec chciałabym zaprosić Cię do udziału w naszych warsztatach, które organizujemy regularnie.

Misją moją i Sary jest dzielenie się wiedzą, którą zdobywałyśmy przez lata i pokazywanie Wam, w jaki sposób pracować z energią, aby osiągać w życiu wszystko, czego pragniecie.

Dzięki intensywnemu planowi naszych kursów zgłębisz tajniki numerologii, astrologii, synchroniczności, pracy z podświadomością czy energią pieniądza.

Zaglądaj regularnie na naszego Instagrama oraz do zakładki Akademia Moonsister i wejdź na prawdziwie wyjątkową ścieżkę rozwoju duchowego.

 

Do zobaczenia na warsztatach!

Dora