Ta strona ma ograniczoną obsługę Twojej przeglądarki. Rekomendujemy użycie Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

Jakie kamienie warto nosić przy sobie?

 

Witaj Piękna Duszo!

W odpowiedzi na Wasze liczne prośby, przygotowałyśmy krótki przewodnik po kryształach naturalnych, które warto nosić przy sobie.

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób pracować z kamieniami naturalnymi na co dzień, zajrzyj do naszego artykułu na ten temat.

Chcesz zainwestować w swoje pierwsze kryształy naturalne?

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór pojedynczych kamieni oraz ich zestawów, które zostały przygotowane zgodnie z intencją, którą mają wspierać.

Zajrzyj do zakładki kamienie naturalne i zobacz, które z nich najbardziej z Tobą rezonują!

 

Jakie kamienie warto nosić przy sobie?

Zacznijmy od podstaw – oczywiście kryształy naturalne mogą wspierać Cię w danej intencji lub wzmacniać potencjały Twojego znaku zodiaku, jednak na początku chciałybyśmy podkreślić, że najważniejsza w wyborze kamieni naturalnych jest Twoja intuicja.

Nie podchodź do wyboru swojego kryształu zerojedynkowo.

Jeśli nasz artykuł wskazuje na to, że powinnaś zainwestować np. w Selenit, a kiedy zajrzysz do naszego sklepu, silnie rezonuje z Tobą np. Cytryn – postaw na ten drugi kryształ.

Twoja najlepsza przyjaciółka Intuicja doskonale wie, czego potrzebujesz i na jakim polu przyda Ci się wsparcie ze strony kryształów naturalnych.

Zaufaj jej, a nasze wskazówki potraktuj jako sugestię.

 

Odpowiadając na pytanie: jakie kamienie warto nosić przy sobie? – polecamy zawsze noszenie w torebce czy kieszeni kryształu o właściwościach ochronnych, np. Turmalinu czy Onyksu oraz wszystkich tych kamieni, które w danym momencie z Tobą rezonują.

Np. jeśli czeka Cię ważny egzamin czy istotne spotkanie biznesowe, weź ze sobą Cytryn lub Lapis Lazuli.Jeśli chcesz ochronić swój majątek przed złorzeczeniem – najlepiej sprawdzi się Tygrysie Oko.

Szczegółowo działanie kilku z kamieni naturalnych, które warto nosić przy sobie opisałyśmy poniżej.

  

 

 Selenit – kamień intuicji i wrażliwości

Czakra: Korony, Sakralna

Znak zodiaku: Rak

Selenit ma wyjątkowo silne powiązania z Księżycem. Idealnie sprawdzi się dla wszystkich osób, które rozpoczynają swoją przygodę z rozwojem duchowym. Selenit wspiera także intuicję oraz wrażliwość.

Może pomóc się uspokoić, kiedy targają nami niepożądane emocje. Ukoi nerwy i pozwoli dostrzec oraz zrozumieć prawdziwe uczucia, nawet jeśli są ukryte bardzo głęboko.

Selenit ma także właściwości uspokajające i ochronne, dlatego świetnie sprawdzi się podczas medytacji oraz jako kamień noszony codziennie w torebce jako amulet chroniący przed niskimi wibracjami.

Kliknij TUTAJ i zobacz Selenit w naszym sklepie.

 

 

Kryształ górski – kamień wspierający działanie innych kryształów

Czakra: Korony

Znak zodiaku: Baran, Lew

Kryształ górski ma bardzo silne właściwości oczyszczające i jest kamieniem o uniwersalnym zastosowaniu. Wzmacnia działanie wszystkich kryształów, w pobliżu których się znajduje.

Kryształ górski możesz zaprogramować na dowolną intencję, ponieważ ma on właściwości wchłaniania energii.

Kliknij TUTAJ i zobacz Kryształ górski w naszym sklepie.

 

 

Cytryn – kamień kreatywności i przedsiębiorczości

Czakra: Słoneczna

Znak zodiaku: Bliźnięta

Cytryn jest nazywany kamieniem sukcesu, ponieważ silnie sprzyja osiągnięciu obfitości materialnej, dobrobytu i przynosi szczęście w karierze zawodowej.

Świetnie sprawdzi się dla wszystkich osób, które rozpoczynają swoją działalność, otwierają nowe projekty czy wchodzą w nowe relacje biznesowe.

Cytryn ma właściwości, które sprawiają, że przyciągamy do siebie osoby, które mogą pomóc nam w rozwoju – zawodowym, osobistym lub duchowym.

Kliknij TUTAJ i zobacz Cytryn w naszym sklepie.

 

 

Fluoryt – kamień oczyszczenia i umysłu

Czakra: Serca

Znak zodiaku: Ryby

Fluoryt to idealny kryształ dla wszystkich osób, które są narażone na dużo stresu na co dzień. Emituje spokój i harmonię oraz pomaga uwolnić się od niepokoju. Wspiera skupienie i jasność umysłu oraz pomaga zmienić perspektywę patrzenia na świat.

Fluoryt często jest nazywany „energetycznym odkurzaczem”, ponieważ wysysa negatywną energię i zastępuje ją pozytywną.

Kliknij TUTAJ i zobacz Fluoryt w naszym sklepie.

 

 

Lapis Lazuli – kamień spokoju i mądrości

Czakra: Gardła, Trzeciego oka

Znak zodiaku: Panna, Waga

Lapis Lazuli roztacza wokół siebie pozytywne wibracje i działa wyciszająco. Jest doskonałym kryształem dla osób, które odczuwają niepokój związany z nieśmiałością czy brakiem poczucia własnej wartości.

Dodatkowo Lapis Lazuli zapewnia ochronę przed atakami energetycznymi czy urokami oraz wzmacnia więzi w relacjach.

Kliknij TUTAJ i zobacz Lapis Lazuli w naszym sklepie.

 

 

Kamień księżycowy – kamień spokoju i intuicji                

Czakra: Sakralna

Znak zodiaku: Rak

Kamień księżycowy to wyjątkowo eteryczny kryształ, który dzięki zaklętej w nim energii kobiecości, pomaga uspokoić nerwy i złagodzić lęki. Kamienie księżycowe emitują energię zgodną z cyklami księżyca, dlatego pozytywnie wpływają równowagę w umyśle i hormonach.

Kamień księżycowy świetnie sprawdzi się jako kryształ dla osób, które chcą ustabilizować swoje emocje i zapewnić sobie wewnętrzny spokój.

Kliknij TUTAJ i zobacz Kamień księżycowy w naszym sklepie.

 

 

Amazonit – kamień optymizmu i komunikacji

Czakra: Gardła, Serca

Znak zodiaku: Panna

Amazonit do doskonały kamień dla wszystkich osób, które miewają problemy z komunikacją międzyludzką. Sprzyja jasnemu i precyzyjnemu wyrażaniu swoich myśli, odpędza niepowodzenia, zmartwienia oraz niższe wibracje.

Amazonit pomaga zachować spokój oraz wpiera w czasie niepokoju i stresu. Jeśli potrzebujesz optymistycznych energii, ponieważ w Twoim życiu pojawia się wiele zmartwień – ten kryształ będzie idealnym wyborem dla Ciebie.

Kliknij TUTAJ i zobacz Amazonit w naszym sklepie.

 

 

Kwarc dymny – kamień harmonii i szczęścia

Czakra: Podstawy

Znak zodiaku: Koziorożec

Kwarc dymny pomaga uwolnić nagromadzone napięcie i pozbyć się toksycznych myśli. Może wesprzeć także w usuwaniu energetycznych blokad, ponieważ chroni ciało astralne i oczyszcza aurę osoby, która go nosi.

Kwarc dymny może być używany jako talizman przynoszący szczęście lub amulet, który będzie zapobiegał przenikaniu negatywnej energii do naszej aury i niczym lustro odeśle ją do jej źródła.

Kliknij TUTAJ i zobacz Kwarc dymny w naszym sklepie.

 

 

Karneol – kamień odwagi i szczęścia w biznesie

Czakra: Słoneczna

Znak zodiaku: Lew

Karneol wspiera pewność siebie na polu biznesowym. Dodaje odwagi, pomaga przyciągnąć klientów, wymarzoną pracę czy nowe relacje i okazje biznesowe. 

Karneol to doskonały kryształ dla wszystkich osób, które pragną rozwinąć skrzydła w swojej firmie lub wskoczyć na wyższy szczebel w pracy.

Kliknij TUTAJ i zobacz Karneol w naszym sklepie.

 

 

Czarny turmalin – kamień uziemiający

Czakra: Podstawy

Znak zodiaku: Waga, Skorpion

Czarny Turmalin to potężny kamień mocy, który potrafi uleczyć nas na każdym polu – emocjonalnym, mentalnym, fizycznym i duchowym. Kryształ ten ma także silne właściwości uziemiające, dlatego polecany jest wszystkim osobom, które są podatne na negatywne emocje.

Czarny Turmalin świetnie sprawdzi się jako kamień wspierający podczas retrogradacji Merkurego, a także jako amulet chroniący przed negatywnymi energiami i atakami wampirów energetycznych.

Kliknij TUTAJ i zobacz Czarny Turmalin w naszym sklepie.

 

 

Kwarc różowy – kamień miłości

Czakra: Serca

Znak zodiaku: Byk

Kwarc różowy jest nazywany kamieniem bezwarunkowej miłości. Nie tylko uwalnia nas od złych emocji, ale także podnosi samoocenę i wiarę we własne możliwości.

Kwarc różowy to także kryształ polecany dla osób, które poszukują swojej drugiej połówki. Przemawia on bezpośrednio do czakry serca, otwierając nas na miłość – zarówno własną, jak i do innych.

Kliknij TUTAJ i zobacz Kwarc różowy w naszym sklepie.

 

 

Tygrysie oko – kamień bogactwa i obfitości

Czakra: Sakralna, Słoneczna

Znak zodiaku: Baran, Byk

Tygrysie oko to tzw. kamień biznesmenów. Przyciąga bogactwo i powodzenie, dodaje odwagi w realizacji planów oraz wzmacnia pewność siebie. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, wspiera stabilizację finansową i otacza opieką zgromadzony majątek.

Tygrysie oko to kamień polecany wszystkim osobom, które chcą chronić siebie i swój majątek przed złymi mocami czy klątwami oraz przyciągać do siebie obfitość.

Kliknij TUTAJ i zobacz Tygrysie oko w naszym sklepie.

 

 

Sodalit – kamień komunikacji i duchowości

Czakra: Trzeciego oka, gardła

Znak zodiaku: Rak, Strzelec

Sodalit to kryształ, który jest uwielbiany przez numerologów i astrologów. Pomaga wzmocnić swoją intuicję, odzyskać jasność umysłu i poszukać głębszej prawdy w sobie.

Sodalit jest kamieniem komunikacji, spokoju i duchowości. Polecany dla wszystkich osób, które mają trudności w ocenieniu sytuacji np. przy poznawaniu kogoś nowego.

Kliknij TUTAJ i zobacz Sodalit w naszym sklepie.

 

 

Serpentynit – kamień równowagi i świadomości 

Czakra: Korony, Serca

Znak zodiaku: Koziorożec, Panna, Ryby

Serpentynit znany jest jako kamień spokoju ducha, świadomości, równowagi i odwagi. Pomaga pokonywać strach przed zmianami oraz wspiera w regulacji emocji.

Serpentynit polecany jest osobom, które czują się nerwowe bądź mają problemy z zaburzeniami nastroju. Doskonały także dla każdego, kto chce rozpocząć praktyki związane z podświadomością, duchowością, medytacją czy regresingiem.

Kliknij TUTAJ i zobacz Serpentynit w naszym sklepie.

 

 

Apatyt – kamień wspierający podróże duchowe

Czakra: Gardła

Znak zodiaku: Panna, Waga 

Apatyt wspiera podróże do wnętrza siebie, odkrywanie poprzednich wcieleń oraz otwiera na znaki wysyłane nam przez naszych Duchowych Przewodników. Pomaga się skupić i uporządkować myśli, aby lepiej rozwiązywać wszelkie napotkane problemy.

Apatyt jest także polecany dla osób, które występują publicznie, prowadzą wykłady lub udzielają się w mediach społecznościowych, ponieważ silnie wspiera czakrę gardła.

Kliknij TUTAJ i zobacz Apatyt w naszym sklepie.

 

 

Howlit biały – kamień wyciszenia i medytacji

Czakra: Korony

Znak zodiaku: Bliźnięta

Howlit biały ma działanie uspokajające, dlatego jest doskonałym kamieniem do medytacji. Dodatkowo polecany jest dla osób, które mają problemy z zasypianiem, ponieważ ze względu na swoje właściwości wycisza, eliminuje napięcia i uspokaja gonitwę przed snem.

Howlit biały jest kryształem, który świetnie sprawdzi się u osób, które mają tendencję do gniewu i agresji lub doświadczają tych emocji ze strony innych ludzi.

Kliknij TUTAJ i zobacz Howlit biały w naszym sklepie.

 

 

Ametyst – kamień harmonii i relaksu

Czakra: Trzeciego oka

Znak zodiaku: Wodnik

Ametyst to kamień harmonii i relaksu, który pomaga uwolnić się od lęków oraz przywrócić życiową równowagę. Wspiera radzenie sobie z negatywnymi emocjami, sprzyja cierpliwości i uwolnienia się od codziennych problemów.

Ametyst jest także polecany dla osób, które walczą z wszelkimi uzależnieniami, ponieważ jest nazywany „kamieniem trzeźwości”.

Kliknij TUTAJ i zobacz Ametyst w naszym sklepie.

 

 

Malachit – kamień dobrobytu i równowagi 

Czakra: Serca

Znak zodiaku: Skorpion

Malachit jest nazywany energetycznym magnesem na pieniądze. To kryształ, który pomaga odzyskać równowagę, przyciągnąć do siebie obfitość i manifestować swoje marzenia. Wzmacnia także moc każdej intencji oraz dodaje siły do zmiany wszelkich błędnych przekonań dotyczących pieniędzy.

Malachitowi przypisuje się również właściwości uspokajające i wyciszające, dlatego świetnie sprawdzi się jako kryształ do medytacji.

Kliknij TUTAJ i zobacz Malachit w naszym sklepie.

 

 

Rodonit – kamień uzdrowienia i relacji

Czakra: Serca

Znak zodiaku: Byk

Rodonit jest nazywany kamieniem szczęścia w związkach oraz kryształem współczucia. Pomaga zamykać rozdziały, które już z nami nie rezonują, wybaczać oraz pozbywać się emocjonalnych ran i blizn z przeszłości.

Rodonit jest polecany dla wszystkich osób, które chcą popracować nad miłością własną lub ugruntować się w miłości do partnera.

Kliknij TUTAJ i zobacz Rodonit w naszym sklepie.

 

 

Sokole oko – kamień dobrobytu i uzdrowienia emocjonalnego

Czakra: Gardła

Znak zodiaku: Strzelec

Sokole oko to wyjątkowy kryształ, który przyciąga dobro i dobrobyt. Może pomóc w usuwaniu negatywnych i ograniczających schematów, lęków i uprzedzeń.

Sokole oko to kamień, który świetnie sprawdzi się dla osób, które chcą mocniej połączyć się ze swoim Wyższym Ja. Jeśli stoisz przed ważnymi decyzjami, ten kryształ pomoże Ci spojrzeć na nie z innej perspektywy i dokonać właściwego wyboru.

Kliknij TUTAJ i zobacz Sokole oko w naszym sklepie.

 

 

Hematyt – kamień ochronny i uziemiający

Czakra: Podstawy

Znak zodiaku: Baran

Hematyt jest uważany za jeden z najsilniejszych kryształów uziemiających. Trzymany blisko ciała – energetycznie jednoczy z Ziemią. Pomaga pozbyć się nadmiaru niechcianej lub negatywnej energii, a także ma działanie ochronne.

Hematyt jest świetnym kamieniem ochronnym na retrogradację Merkurego, ale sprawdzi się również jako codzienny amulet odpierający ataki wampirów energetycznych. 

Kliknij TUTAJ i zobacz Hematyt w naszym sklepie.

 

 

Jaspis żółty – kamień cierpliwości i empatii

Czakra: Słoneczna

Znak zodiaku: Bliźnięta, Koziorożec

Jaspis żółty to kryształ, który pomoże Ci odnaleźć w sobie empatię, bezinteresowność i skromność. Dodaje cierpliwości, ułatwia rozwiązywanie problemów, a także wspiera walkę ze stresem i osiągnięcie wewnętrznej harmonii. 

Jaspis żółty jest kamieniem polecanym dla wszystkich osób, które chcą chronić swoją aurę przed negatywną energią oraz otworzyć się na niesienie pomocy innym ludziom.

Kliknij TUTAJ i zobacz Jaspis żółty w naszym sklepie.

 

 

Granat – kamień odwagi i namiętności

Czakra: Podstawy, Serca

Znak zodiaku: Koziorożec, Wodnik

Granat jest nazywany kamieniem królów. Dodaje odwagi i pewności siebie, a także idealnie sprawdza się jako kryształ, który wspiera w pozbywaniu się lęku przed zmianami. 

Dodatkowo, Granat jest kryształem, który silnie wpływa na miłość i seksualność. Pomaga osiągnąć stabilizację w związku, energetycznie go wzmacnia, a także wnosi więcej namiętności do relacji.

Kliknij TUTAJ i zobacz Granat w naszym sklepie.

 

 

Onyks – kamień ochrony i wytrwałości

Czakra: Podstawy

Znak zodiaku: Lew

Onyks to jeden z najsilniejszych kamieni ochronnych oraz dodających siły woli. Chroni aurę przed negatywnymi bytami i oczyszcza przestrzeń dookoła noszącej go osoby z wszelkich negatywnych energii.

Onyks to kamień polecany wszystkim osobom, które są szczególnie narażone na ataki wampirów energetycznych. Doskonale sprawdzi się także u wszystkich, którzy potrzebują odzyskać kontrolę nad swoim życiem i dodać sobie więcej determinacji w działaniu.

Kliknij TUTAJ i zobacz Onyks w naszym sklepie.

 

 

Labradoryt – kamień rozwoju duchowego i samouzdrawiania

Czakra: Trzeciego oka, Podstawy

Znak zodiaku: Skorpion

Labradoryt to kamień uziemiający, który zapewnia swojemu właścicielowi niezwykle silną tarczę ochronną przed nieszczęściami i negatywnymi energiami. Pomaga przejść przez trudne zmiany w życiu, a także jest polecany jako podstawowy kamień dla osób rozwijających się duchowo, ponieważ pomaga odnaleźć swoje przeznaczenie.

Wybierz Labradoryt, jeśli chcesz wspomóc proces samoleczenia oraz wesprzeć swoją intuicję. Jeśli czujesz, że Twoje życie zbacza na niewłaściwe tory – Labradoryt pomoże Ci na nowo odnaleźć swoją ścieżkę.

Kliknij TUTAJ i zobacz Labradoryt w naszym sklepie.

 

W Moonsister.pl oprócz pojedynczych kryształów, znajdziesz także zestawy kamieni naturalnych, które są dopasowane do różnych intencji.

Życzymy Ci owocnej pracy z kryształami!

Dora i Sara

Koszyk

Gratulacje! Twoje zamówienie dostarczymy gratis! Brakuje Ci 300 zł do darmowej dostawy.
Nie można dodać więcej