Ta strona ma ograniczoną obsługę Twojej przeglądarki. Rekomendujemy użycie Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

JAK WYKONAĆ RYTUAŁ OCZYSZCZAJĄCY?

Witaj Piękna Duszo!  

Chciałybyśmy przekazać Ci dziś wiedzę, która jest Ci absolutnie niezbędna do pracy nad rozwojem duchowym. Codziennie w życiu spotykamy na swojej drodze wielu ludzi, dotykamy różnych rzeczy i znajdujemy się w przeróżnych miejscach. Jak już wielokrotnie wspominałyśmy – głęboko wierzymy (z pewnością Ty też, skoro czytasz ten artykuł!), że wszystko dookoła nas, a także my sami – jest energią. Często w pierwszym momencie możemy nie zdawać sobie sprawy, że przebywamy w miejscu lub z ludźmi, którzy negatywnie wpływają na naszą energetykę.

Jak wykonać rytuał oczyszczający?

Witaj Piękna Duszo!

Chciałybyśmy przekazać Ci dziś wiedzę, która jest Ci absolutnie niezbędna do pracy nad rozwojem duchowym. Codziennie w życiu spotykamy na swojej drodze wielu ludzi, dotykamy różnych rzeczy i znajdujemy się w przeróżnych miejscach. Jak już wielokrotnie wspominałyśmy – głęboko wierzymy (z pewnością Ty też, skoro czytasz ten artykuł!), że wszystko dookoła nas, a także my sami – jest energią. Często w pierwszym momencie możemy nie zdawać sobie sprawy, że przebywamy w miejscu lub z ludźmi, którzy negatywnie wpływają na naszą energetykę.

Z pewnością choć raz w życiu zdarzyła Ci się sytuacja, kiedy wybrałaś się gdzieś ze znajomymi, na pozór wszystko było świetnie i dobrze się bawiłaś, a po powrocie do domu czułaś się, jakby uleciała z Ciebie cała energia. Albo jeszcze inaczej! Weszłaś do jakiegoś pomieszczenia pełnego ludzi i czułaś, że nie chcesz w nim być.

Być może trafiłaś do miejsca, które było pełne tzw. wampirów energetycznych, czyli osób, które (czasem zupełnie nieświadomie!) obniżają Twoje wibracje i powodują, że czujesz się gorzej sama ze sobą. Ci ludzie mogą np. mentalnie tkwić w smutku, strachu, złości i poczuciu winy lub zwyczajnie źle Ci życzyć.

Kiedy wibrujemy wysoko emanujemy energią wdzięczności, wybaczania, szczęścia, obfitości etc. Każdemu z nas jednak zdarzają się momenty, w których nasze wibracje obniżają się. Mogą mieć na to wpływ różne czynniki – wspomniane wyżej wampiry energetyczne, gorsze samopoczucie fizyczne, pojawiające się w naszym życiu problemy, życie w permanentnym stresie. Czasem możemy nawet otrzymać od kogoś prezent, który będzie nam wręczony z tak nieszczerymi intencjami, że wprowadzi chaos do naszego Domowego Sanktuarium – będzie emanował niewspierającą nas energią.

Dlatego tak ważnym jest, aby potrafić oczyścić siebie, swoich bliskich, przedmioty i pomieszczenia ze wszystkich nisko wibracyjnych energii.

Przeczytaj nasz artykuł i pozwól nam wprowadzić Cię krok po kroku w magię rytuałów.

CZYM JEST RYTUAŁ OCZYSZCZAJĄCY?

Rytuał to nic innego, jak poruszenie energii poprzez puszczenie intencji. W przypadku rytuału oczyszczającego – intencji oczyszczenia. Oczyszczać możemy siebie, bliskich, pomieszczenia, zwierzęta czy rzeczy.

Rytuał oczyszczający ma za zadanie poruszyć pole energetyczne, aby pozbyć się z niego negatywnych wibracji. Najważniejsza w nim jest, wspomniana już intencja. Rytuał nie powiedzie się, jeśli wątpimy w jego skuteczność i jesteśmy przepełnieni energią nieufności do Wszechświata.

Istnieje wiele rodzajów rytuałów oczyszczających. My dziś chciałybyśmy przybliżyć Ci ten podstawowy – wykonywany z pomocą białej świecy, białej szałwii, palo santo i piórka.

Zestaw potrzebny do wykonania tego rytuału znajdziesz w naszym sklepie – Rytuał White Magic .

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WYKONANIA RYTUAŁU OCZYSZCZAJĄCEGO?

 • Zacznij od niby prozaicznej rzeczy, która jest absolutnym must have przy wykonywaniu jakiegokolwiek rytuału – znajdź na niego wystarczająco dużo czasu. Zadbaj o to, aby nikt Ci nie przeszkadzał. Nie przeprowadzaj oczyszczania w przerwie od pracy, czy kiedy dzieci biegają dookoła Ciebie, a mąż pyta, kiedy będzie obiad. Poproś swoich bliskich o czas tylko dla siebie.
 • Uporządkuj swoją przestrzeń – bałagan nie wspiera przepływu energii. Zadbaj o to, aby Twój dom był posprzątany przed przeprowadzaniem rytuału.
 • Jeśli będziesz przeprowadzać oczyszczanie siebie lub rzeczy - stwórz swoje miejsce mocy, bezpieczne sanktuarium, w którym będziesz czuła się swobodnie i komfortowo. Może to być taras, miejsce w ogródku czy kącik, w którym medytujesz.
 • Kiedy chcesz przeprowadzić oczyszczanie pomieszczenia – przygotuj w tym pokoju kawałek przestrzeni, w której będziesz mogła skupić się na przeprowadzanym rytuale.
 • Używając do rytuału naturalnych kadzideł – zadbaj o bezpieczeństwo. Zaopatrz się w podstawkę, którą będziesz trzymać pod kadzidłem (polecamy te z naszego sklepu . – sprawdzą się idealnie w każdym rytuale i pięknie wypełnią Twoje Domowe Sanktuarium) i unikaj wykonywania rytuału na drewnianej podłodze.
 • Wycisz się i przygotuj swoją intencję. Polecamy Ci przeprowadzenie krótkiej medytacji przed wykonaniem rytuału oczyszczającego. Więcej o technikach medytacyjnych możesz przeczytać tutaj.

JAK PRZEPROWADZIĆ RYTUAŁ OCZYSZCZAJĄCY?

Kiedy przygotowania są zakończone, czas na przeprowadzenie rytuału.

 • Zacznij od zapalenia białej świecy, jednocześnie wypowiadając przy tym intencję np. Oczyszczam to pomieszczenie z niewspierających go energii. Zapraszam do siebie światło i wszystkie sprzyjające mojemu Domowemu Sanktuarium wibracje.
 • Poczekaj chwilę, aż świeca dobrze się rozpali i odpal od niej Białą Szałwię. Zaczekaj, aż kadzidło się rozpali i ostrożnie zgaś ogień.
 • Trzymając szałwię nad podstawką delikatnie powachluj nią, aby dym mógł roznieść się po całej przestrzeni.
 • Jeśli oczyszczasz siebie – zacznij okadzanie od stóp i zmierzaj aż do czubka głowy. Pamiętaj o tym, żeby cały czas utrzymywać w umyśle intencję nie tylko oczyszczenia, ale także zaproszenia do siebie pozytywnych energii.
 • Jeśli oczyszczasz przestrzeń – zacznij od drzwi wejściowych i poruszaj się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Jeśli mieszkasz w domu wielopoziomowym – zacznij od piwnicy i zakończ oczyszczanie na strychu. Cały czas powtarzaj w myślach swoją intencję. Pamiętaj, że nie ma na nią uniwersalnej formuły – wszystko zależy od tego, co z Tobą rezonuje!
 • Po wykonaniu okadzania białą szałwią, otwórz na oścież wszystkie okna w mieszkaniu, weź do ręki piórko i z silną intencją pożegnania niewspierających Cię energii, wygoń dym na zewnątrz. Poczuj, jak złe energie ulatniają się, jednocześnie pamiętając o zapraszaniu pozytywnych wibracji do siebie.
 • Następnie odpal palo santo i przywitaj nowe, świetliste wibracje. Skup się na wysyłanej intencji. Powtarzaj w myślach afirmację np. Wszystko, co do mnie przychodzi jest dobre. Zapraszam do siebie tylko wspierające mnie energie. Jestem światłem i wibruję w świetle.
 • Świeca rytualna, którą odpaliłaś na początku musi się wypalić. Pozwól jej na to i nie gaś jej – tylko w taki sposób rytuał będzie doprowadzony do końca.
 • Po przeprowadzeniu rytuału dobrze jest wziąć kąpiel, która przypieczętuje oczyszczenie. Jeśli masz taką możliwość – włącz w trakcie prysznica lub kąpieli wysokowibracyjną muzykę (np. 432 hz – znajdziesz mnóstwo propozycji na Spotify i YouTube) i zaproś do siebie wszystko to, co będzie Cię wspierać duchowo.

JAK BRONIĆ SIĘ PRZED NEGATYWNĄ ENERGIĄ PO WYKONANIU RYTUAŁU?

Po oczyszczeniu siebie lub przestrzeni, warto zaopatrzyć się w amulety, które będą odpierać negatywne energie. Jednymi z podstawowych kamieni naturalnych, które bronią nas przed niskimi wibracjami, wampirami energetycznymi i negatywnymi bytami astralnymi są czarny turmalin i obsydian.

Dobrze jest nosić je zawsze ze sobą – np. w postaci monokryształu lub amuletu (bransoletki, pierścionka, naszyjnika), które są z nich zrobione.

W naszym sklepie znajdziesz czarny turmalin w czerwonej nitce ochronnej, jako mono kryształ, w zestawie kamieni ochronnych Protect Me!, oraz w rytuale La Luna.

Oprócz kryształów, możesz skorzystać z mocy amuletów ochronnych dostępnych w naszym sklepie.

 • Bransoletka ochronna Aura będzie chronić Twoją aurę, czyli pole energetyczne, które masz wokół siebie. Pomoże Ci odzyskać życiową harmonię, pozbyć się stresu i chronić przed niskimi wibracjami. Ze wsparciem Aury będziesz odpierać ataki wampirów energetycznych, które wysysają z Ciebie energię.
 • Naszyjnik Vitality z symboliką serca, odzwierciedla czakrę Anahata, która jest punktem centralnym pomiędzy światem ducha, a światem materii. Pomoże Ci odnaleźć na nowo światło w Twoim sercu, chronić się przed niewspierającymi energiami i odzyskać zdrowie psychiczne lub fizyczne.
 • Amulet PearLove wzmocni Twoje połączenie z boskimi energiami kosmosu, dzięki czemu będziesz w stanie odkryć swoje prawdziwe, wyższe JA. Pomoże Ci on skutecznie odpierać ataki niepożądanych energii z nieziemskich źródeł.
 • Talizman Spirit Guide wesprze Cię w komunikacji z Twoimi Przewodnikami Duchowymi i Aniołami, którzy towarzyszą Ci na Twojej życiowej ścieżce. Oko Ajna, zwane też Trzecim Okiem, jest symbolem wysokiego, duchowego przebudzenia. Dzięki niemu uzyskasz lepszy kontakt z Twoimi Przewodnikami i otrzymasz od nich wsparcie – także w ochronie przed niewspierającymi energiami.

CZY MOŻNA ŹLE PRZEPROWADZIĆ RYTUAŁ OCZYSZCZAJĄCY?

Pamiętaj, że każdy rytuał musi opierać się na tym, co z Tobą rezonuje i co podpowiada Ci Twoja intuicja. Jak już wspominałyśmy, najważniejsza w każdym rytuale jest intencja i wiara w to, że Wszechświat wspiera nas w każdych naszych działaniach.

Nie bój się, że kiedy przeprowadzisz rytuał niezgodnie ze wskazówkami, to coś złego wydarzy się w Twoim życiu. Przepis, który pokazałyśmy Tobie w tym artykule jest tylko wskazówką, podpowiedzią. Jeśli chcesz czuć się pewnie, w każdym naszym rytuale znajdziesz prostą instrukcję step by step.

Jeśli któraś z części rytuału nie rezonuje z Tobą i wiesz, że nie będziesz czuć się dobrze wykonując ją – odpuść.

Absolutnie najważniejszą częścią w KAŻDYM przeprowadzanym rytuale jesteś TY. Twoje odczucia, intencje i wiara w moc, jaką rytuał za sobą niesie.

Codziennie setki Moonsisterek pytają nas, czy dobrze wykonują swoje rytuały. Odpowiedź zawsze brzmi „Kochana! Jeśli czujesz, że rytuał działa, wierzysz w jego działanie i widzisz jego efekty – zdecydowanie tak!”.

Same codziennie wykonujemy swoje rytuały oczyszczające w wannie – odpalamy palo santo i świeczki, przygotowujemy gorącą kąpiel, puszczamy intencję, a później wypuszczając wodę z wanny wizualizujemy sobie, że razem z nią pozbywamy się wszystkich niewspierających energii.

Cudowność rozwoju duchowego polega na tym, że wszystko, co robisz w tym kierunku, dopasowujesz do siebie.

Rób to, co z Tobą rezonuje, działaj w zgodzie ze sobą, a nasze materiały traktuj jako wskazówkę i inspirację.

Pamiętaj, że odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania zna Twoja najlepsza przyjaciółka – intuicja.

Choć oczywiście, jeśli chcesz wesprzeć się naszą wiedzą i doświadczeniem – zawsze jesteśmy chętne do pomocy.

Niech dzieje się magia!

Koszyk

Gratulacje! Twoje zamówienie dostarczymy gratis! Brakuje Ci 300 zł do darmowej dostawy.
Nie można dodać więcej