Ta strona ma ograniczoną obsługę Twojej przeglądarki. Rekomendujemy użycie Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

RYTUAŁ NA PEŁNIĘ KSIĘŻYCA

Witaj Piękna Duszo!

Czy masz już swoje ulubione rytuały, które praktykujesz podczas pełni księżyca? A może nie wiesz od czego zacząć?

W artykule przeczytasz podstawy dotyczące faz księżyca, dowiesz się, jakie rytuały wykonać w trakcie pełni oraz jak wzmocnić ich działanie.

Weź swoją ulubioną kawę i znajdź czas dla siebie! W końcu jesteś najważniejszą osobą w swoim życiu, a moc księżyca jest z Tobą zawsze. Trzeba tylko wiedzieć, jak wykorzystać ją w odpowiedni sposób!

JAKIE WYRÓŻNIAMY FAZY KSIĘŻYCA?

Cykl księżycowy trwa około 29,5 dnia. To dokładnie tyle, ile zajmuje księżycowi okrążenie ziemi. Wyróżniamy 4 fazy księżyca. Pierwszą z nich jest nów, czyli czas, kiedy księżyc jest dla nas zupełnie niewidoczny. Następnie przechodzi do pierwszej kwadry – jest wtedy oświetlony w połowie. Kolejną fazą jest pełnia, gdy księżyc świeci w pełni swojego blasku. Następnie przechodzi do trzeciej kwadry i zaczyna powoli zanikać.

W trakcie nowiu afirmujemy i wizualizujemy swoje marzenia, puszczamy intencje do Wszechświata i siejemy ziarno na przyszłość, na przykład pracując z dziennikiem przy ustalaniu celów.

Pierwsza kwadra jest idealnym czasem na konfrontacje z wyzwaniami, rozwiązywanie problemów, podejmowanie trudnych decyzji i naprawianie swoich błędów.

Pełnia to czas celebrowania i praktykowania wdzięczności, domykania projektów i planów oraz zweryfikowania swoich celów.

W trzeciej kwadrze pozbywamy się złych nawyków, pracujemy z podświadomością, oczyszczamy siebie i przestrzeń oraz żegnamy sytuacje, które nam nie służą!

JAKA JEST ENERGIA PEŁNI KSIĘŻYCA?

Pełnia księżyca to punkt kulminacyjny cyklu księżycowego. Dostęp do jej energii masz dwa dni przed nią oraz dwa dni po niej.

Energia księżyca w pełni jest intensywna, sprzyja rozwijaniu swojej intuicji, odpuszczaniu niewspierających schematów i pracy nad swoimi emocjami.

Oprócz tego, że wyraźnie widzimy ogromny księżyc na niebie, równie wyraźnie odczuwamy jego energię.

Wiele osób w trakcie pełni ma problemy ze snem, kumuluje się w nas dużo emocji, a niewyjaśnione sprawy mogą zapukać do naszych drzwi i domagać się o uwagę.

CO WARTO ROBIĆ, A CZEGO UNIKAĆ PODCZAS PEŁNI KSIĘŻYCA?

Pełnia księżyca to czas zamknięcia i weryfikacji naszych celów. To idealny moment, aby popracować z dziennikiem i przyjrzeć się swoim dotychczasowym dokonaniom. Przejrzyj swoją listę rzeczy do zrobienia i zastanów się, czy jesteś bliżej osiągnięcia swoich celów, niż byłaś kilka tygodni temu?

Możesz odkryć, że część z zaplanowanych do przodu zadań, już z Tobą nie rezonuje i to jest całkowicie okej! Korzystając z energii pełni księżyca możesz pozwolić odejść celom, które już z Tobą nie współgrają, albo zmodyfikować je zgodnie z podszeptami głosu serca i Twojej najlepszej przyjaciółki - intuicji.

Zmagasz się z nałogami? Toksycznymi wzorcami? Pełnia to znakomity moment na pożegnanie się z nimi raz na zawsze. Ze szczególną uważnością przyjrzyj się schematom, które mogą Cię ograniczać. To umożliwi Ci otwarcie się na nowe i kreowanie swojej wymarzonej przyszłości.

Pełnia to także idealny czas na pracę ze swoimi przekonaniami. Jeśli czujesz, że w Twoim życiu istnieją sytuacje lub wzorce, które jesteś gotowa pożegnać - zrób to korzystając z energii pełni. Najlepiej w pracy ze schematami sprawdzi się praca z dziennikiem. Więcej o niej możesz przeczytać w ebooku dostępnym na naszej stronie.

Zwróć również uwagę na swoje sny. Może Wszechświat chce Ci powiedzieć coś ważnego? Może podpowiada Ci, że tkwisz w toksycznej relacji? A może chce, abyś zaplanowała coś nowego? Nie ignoruj swoich snów. One wiele mówią o Twojej podświadomości.

Energia pełni może zadziałać w dwie strony - możesz być maksymalnie naładowana pozytywną energią lub stać się kompletnie wyczerpana.

Zadbaj o siebie - pozwól sobie na relaks, oczyść swoją przestrzeń, pomedytuj i odpocznij. Tylko osiągając spokój umysłu jesteś w stanie dostrzec możliwości, które być może czają się tuż pod Twoim nosem!

W trakcie pełni unikaj konfliktów, a manifestację swoich marzeń przełóż na czas nowiu. Skup się na odpuszczaniu tego, co Ci nie służy.

RYTUAŁ LA LUNA

Na naszej stronie znajdziesz Rytuał Księżycowy La Luna, który przeprowadzi Cię przez księżycowe energie pełni oraz nowiu.

Jak już wspomniałyśmy, pełnia to czas odpuszczania, dlatego z taką intencją wykonujemy rytuał, kiedy znajdujemy się pod jej energią.

Rytuał La Luna składa się z dwóch świec - czarnej, na odpuszczenie i pożegnanie niewspierających energii oraz białej - na przywitanie pozytywnych wibracji w swoim życiu. Oprócz świec znajdziesz w nim święte drewienko Palo Santo, oczyszczającą białą szałwię, piórko do pożegnania złych energii oraz zestaw kamieni wspierający księżycowe energie.

Jeśli jeszcze nie pracujesz z kamieniami, pełnia to idealny czas na rozpoczęcie działań. Połóż kamienie z rytuału na dołączonej do niego karcie do ładowania kamieni i wystaw je na parapet, aby mogły naładować się energią płynącą z pełni księżyca.

Czarny turmalin noś zawsze przy sobie - będzie on bronił Cię przed negatywnymi wibracjami na przykład płynącymi od tzw. wampirów energetycznych. Kryształ górski wzmacnia działanie wszystkich kamieni i możesz programować go na dowolną intencję.

W pudełeczku z rytuałem znajdziesz dokładną instrukcję, jak go wykonać oraz pozytywną afirmację, którą należy powtarzać po przeprowadzeniu rytuału.

Jeśli czujesz, że w ostatnim czasie byłaś narażona na dużą ilość negatywnej energii, przed wykonaniem rytuału La Luna wykonaj rytuał oczyszczający. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, przeczytaj nasz poprzedni artykuł.

MODLITWA NA PEŁNIĘ

W trakcie pełni księżyca możesz powtarzać stworzoną przez nas modlitwę na pełnię.

Poczuj, jak uciekają z Ciebie wszystkie niewspierające przekonania i jak w Twoim umyśle robi się miejsce na nowe, cudowne energie.

“Odrzucam moje niepewności
Moje limitujące przekonania
Mój strach przed porażką
Mój krytyczny głos wewnętrzny
Mój ból przeszłości
Moje zmagania...
Odrzucam
I robię miejsce na nowe!”

Dzięki naszej modlitwie jeszcze lepiej przyjrzysz się swoim nawykom i niewspierającym schematom. Otwórz się na nowe! Wyślij intencje do Wszechświata pozwól mu zadziałać!

MEDYTACJA NA PEŁNIĘ

Pełnia to idealny czas na medytację i wyciszenie. Dzięki niej zredukujesz stres i doznasz uczucia spokoju. Wyraźnie podniesie to Twoje wibracje i zwiększy pokłady pozytywnej energii. Medytacja pomoże Ci również kontrolować uczucia, co może być szczególnie przydatne w uzdrawianiu emocji podczas pełni. Pozwoli Ci również zredukować ból fizyczny i duchowy, dzięki czemu łatwiej będzie Ci odpuścić wszystko to, co nie jest już Twoje. Zwiększysz również przepływ krwi i uspokoisz rytm swojego serca. Wybierz taką medytację, która najbardziej z Tobą rezonuje. Wachlarz dostępnych tego typu praktyk jest bardzo szeroki. Polecamy Ci dostępną na naszej stronie medytację prowadzoną na nów i pełnię, którą przygotowała nasza cudowna Paula.

PRACA Z KAMIENIAMI I WODA KSIĘŻYCOWA

W czasie pełni, księżyc świeci swoim najjaśniejszym światłem i emanuje największą ilością księżycowej energii. To idealny moment na ładowanie Twoich kryształów.

Ważne jednak, by rozróżnić, które z kryształów lubią się ze słońcem, a które z księżycem.

Kamienie o zimnym, chłodnym odcieniu - ładujemy w świetle księżyca.

Kamienie o ciepłych odcieniach - ładujemy w słońcu.

Aby naładować kryształy w trakcie pełni, wystaw je na światło księżyca tuż przed godziną kulminacyjną.

Więcej o pracy z kamieniami przeczytasz w naszym artykule Jak zacząć pracę z kamieniami?

W czasie pełni możesz wykonać samodzielnie swoją wodę księżycową. Przygotuj szklane naczynie (dzbanek, butelkę, dużą szklankę etc.) i oczyść je za pomocą dymu smużonego z białej szałwii. Napełnij je wodą i wystaw na działanie światła księżyca na co najmniej kilka godzin.

Do wody możesz dodać minerały np. ametyst lub kwarc różowy, zyskasz wtedy dodatkowe właściwości.

Wodę księżycową możesz wykorzystać do oczyszczania swoich kryształów, podlewania roślin, kąpieli rytualnych, magicznej herbaty lub mycia włosów.

BIAŁA SZAŁWIA I KADZIDŁA

Od wieków używana jest przez rdzennych Amerykanów podczas rytuałów oczyszczania. Ty również możesz skorzystać z jej magicznych właściwości! Dzięki nim oczyścisz siebie i swoją przestrzeń! Dostępna u nas mieszanka szałwia biała z kwiatami poza właściwościami ochronnymi pomoże Ci również odzyskać spokój. Magiczne właściwości cytrynu wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Pomagają rozjaśnić umysł, dzięki czemu zachęcają do działania. Wspierają również w rozwiązywaniu problemów. To jeszcze nie wszystko! Przyciągają też ludzi i zdarzenia, które pozytywnie wpłyną na Twój rozwój osobisty i duchowy! Mieszanka ziół intensyfikuje oczyszczające działanie szałwii. Działają też ochronnie i uzdrawiająco.

Palenie kadzideł to znakomity sposób na oczyszczenie siebie i swojego otoczenia. Istnieją różne rodzaje kadzideł. Od tych, które pomagają Ci w medytacji, poprzez te, które odświeżają Twoje ciało i umysł po ciężkim dniu, kończąc na tych, które pomagają Ci integrować się ze swoją seksualnością. Brzmi zachęcająco, prawda? A to jeszcze nie wszystko! Nie należy zapominać o najbardziej podstawowych właściwościach kadzideł, takich jak relaksacja, czy po prostu względy zmysłowe. W końcu wszyscy lubimy piękne zapachy, bo jest to istne błogosławieństwo dla naszej duszy!

W JAKI SPOSÓB MOGĘ WZMOCNIĆ DZIAŁANIE RYTUAŁU KSIĘŻYCOWEGO?

Jeżeli masz ochotę wzmocnić rytuał księżycowy możesz skorzystać z naszej energetyzowanej biżuterii. Nasze talizmany pomogą Ci wzmocnić działanie Twoich rytuałów i intencji, a dodatkowo - biżuterię masz zawsze przy sobie. Szukasz czegoś co wzmocni pozytywne wibracje? Zwróć uwagę na nasz fioletowy naszyjnik Good Vibes Only.

Pełnia to czas, gdy skupiamy się na odpuszczaniu. Unikamy kłótni, skupiamy się na pracy z emocjami. Warto również pamiętać o ochronie przed złymi energiami. Pomoże Ci w tym nasz zestaw ochronnych kamieni Protect me!

Pamiętaj jednak, że niezależnie od porad, które przytoczyłyśmy w tym artykule - słuchaj siebie i swojej intuicji. Jeżeli coś z Tobą nie rezonuje - nie rób tego, tylko dlatego, że my Tobie to poleciłyśmy. Wsłuchaj się w siebie, w swoje potrzeby. Być może Twoje sny podpowiadają Ci coś bardzo ważnego? Wiedz, że Twoja intuicja jest Twoją najlepszą przyjaciółką i doskonale wie, czego potrzebujesz! Zatem wybierając talizmany czy rytuały - zawsze kieruj się głosem serca.

Jeżeli masz ochotę podzielić się swoimi sposobami na księżycowe rytuały, zapraszamy na naszą Facebookową grupę - Moonsister „Na bogato”.

Znajdziesz tam mnóstwo materiałów edukacyjnych oraz historii innych Moonsisterek. Dołącz do naszej wysokowibracyjnej przestrzeni i podziel się swoją historią!

Niech się dzieje magia!

Koszyk

Gratulacje! Twoje zamówienie dostarczymy gratis! Brakuje Ci 300 zł do darmowej dostawy.
Nie można dodać więcej