Ta strona ma ograniczoną obsługę Twojej przeglądarki. Rekomendujemy użycie Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

ROZWÓJ DUCHOWY – CZYM JEST I OD CZEGO ZACZĄĆ?

Witaj Piękna Duszo!

Często spotykamy się z pytaniem „Czym tak właściwie jest rozwój duchowy?”. Dziś opowiemy Ci o nim i wskażemy drogę do rozpoczęcia tej wyjątkowej przygody. 

Ścieżka rozwoju duchowego jest bardzo długa – trwa całe życie. Nieważne, czy czytając ten artykuł już na niej jesteś, czy dopiero chcesz na nią wkroczyć. Z pewnością przekonasz się, że będziesz chciała tą drogą iść już zawsze - całe życie będziesz chciała podnosić swoje wibracje i całe życie będziesz chciała rozwijać swoją świadomość. 

Najlepszym sposobem, aby zacząć przygodę z rozwojem duchowym jest poszukiwanie sprawdzonej wiedzy u doświadczonych osób. Na szczęście trafiłaś na nas, więc zachęcamy Cię do zagłębienia się w lekturę pozostałych artykułów na naszym blogu oraz zerknięcia na nasz Instagram @moonsister.pl który jest kopalnią inspiracji i informacji na temat rozwoju duchowego. Nie musisz czytać absolutnie wszystkiego. Przejrzyj poruszane przez nas tematy i poczuj, które najbardziej z Tobą rezonują. Dzięki temu dowiesz się, czego w danym momencie swojego życia najbardziej potrzebujesz- może przemawia do Ciebie numerologia? A może astrologia? Może potrzebujesz uziemienia i medytacji? A może to praca z dziennikiem jest tym, czego szukasz? Może czujesz potrzebę zgłębienia energii kamieni?  

Zobaczysz, że kiedy znajdziesz choć jeden temat, który najbardziej do Ciebie „przemówi”, automatycznie pojawi się w Tobie pragnienie pozyskania większej ilości wiedzy. To zupełnie naturalny i pozytywny odruch. Kiedy zaczniesz przeszukiwać różne źródła, możesz trafić na sprzeczne informacje. Nie zrażaj się i trzymaj się tego, co z Tobą rezonuje. Poszukaj, co najbardziej pasuje do Ciebie i posłuchaj, co podpowiada Ci Twoja intuicja – ona doskonale zna Twoje potrzeby.

Polecamy każdemu znalezienie sobie swojego mentora lub przewodnika w rozwoju duchowym. Może to być numerolog, astrolog, tarocista, wróżbita, jasnowidz, osoba pracująca z konkretną energią etc. – wybór należy do Ciebie. Najważniejsze, żeby wiedza, którą przekazuje, rezonowała z Twoimi wibracjami i energią. Na początku swojej drogi możesz poczuć się zdezorientowana, bo nie ma jedynego obowiązującego systemu czy też kodeksu rozwoju duchowego. W różnych źródłach możesz więc poznawać różne podejście do tego tematu. Może być Ci ciężko zrozumieć, jak nie popełniać błędów w rozwoju duchowym.  

Piękna Duszko – zapamiętaj, że wszystkie praktyki rozwoju duchowego są sztuką interpretacji, a sposobów i technik na interpretację jest cała masa. Słuchaj swojego serca i intuicji. One same mądrze wybiorą za Ciebie to, kogo i czego potrzebujesz. Zaufaj im.  

Damy Ci jednak jedną złotą radę – jeśli trafisz kiedyś na kogoś, kto powie CI, że to co robisz w kierunku swojego rozwoju duchowego jest ZŁE – uciekaj. Nikt z nas (numerologów, astrologów, tarocistów, wróżbitów, jasnowidzów itp) nie ma monopolu na prawdę. Żaden z nas nie może ingerować w Twoje życie i nakazywać Ci, co masz zrobić. Dla każdego człowieka prawda w duchowości jest zupełnie inna i to jest cudowne! 

Rozwój duchowy daje poczucie życiowego celu, pozwala na odkrycie sensu swojego istnienia. Nawet jeśli w danym momencie czujesz się gorzej lub natknęłaś się na jakieś niepowodzenie, dzięki duchowości wiesz, że jesteś częścią większej całości. To daje niesamowite poczucie bezpieczeństwa i pozwala z większą łatwością przejść przez wszystkie wyzwania, które serwuje Ci codzienność.  

Dzięki utrzymywaniu swoich wibracji na wysokim poziomie przez cały czas, będzie Ci dużo łatwiej przebrnąć przez wyzwania, które życie postawi na Twojej drodze. Nie zapominaj o duchowości kiedy jest dobrze, praktykuj ją codziennie – dzięki temu będziesz lepiej przeżywała wszystkie napotkane doświadczenia. Utrzymywanie wysokich wibracji nie pozwoli Ci upaść nisko. Będąc na wysokich częstotliwościach, łatwiej podniesiesz się z gorszych momentów.  

Zacznij programowanie się na wysokie wibracje od wprowadzenia do swojego życia nawyków, które z Tobą rezonują. Poczuj, jakie sposoby najbardziej Ci odpowiadają. Masz mnóstwo cudownych praktyk do wyboru – medytacja, joga, długie spacery, praca z kamieniami, pisanie w dzienniku i wiele, wiele innych. To od Ciebie zależy, co Cię relaksuje, pomaga Ci się wyciszyć i pozwala Twojemu umysłowi odpocząć od codziennego zgiełku. Zacznij praktykować to każdego dnia i zobacz, dokąd poprowadzi Cię ta ścieżka. 

Jednak nie oczekuj NICZEGO od swoich nawyków. Jeśli zaczniesz oczekiwać, że już, teraz, natychmiast zmienią coś w Twoim życiu – frustracja wzrośnie, a Ty prawdopodobnie wrócisz do swojego starego schematu. To dokładnie tak, jak z ćwiczeniami wykonywanymi na siłowni – tylko regularna praca i zdrowe nawyki dają satysfakcjonujące rezultaty. Efekty nie przychodzą po jednej wizycie na zajęciach fitness. Tak samo jest z rozwojem duchowym – rób małe kroczki, a efekty się pojawią. Nie bądź niecierpliwa.  

Kolejną bardzo ważną częścią rozwoju duchowego jest mindfulness, czyli bycie tu i teraz. Przez nasz umysł codziennie przelatuje około 70-80 TYSIĘCY myśli. Większość z nich to schematy, które przetwarzamy codziennie. Najczęściej dotyczą one przyszłości lub przeszłości, ponieważ nie potrafimy skupić się na byciu tu i teraz i docenieniu tego, co mamy w danej chwili. Mamy tendencję do martwienia się, a martwienie się jest idealną receptą na otrzymanie w życiu dokładnie tego, czego nie chcemy. Dlatego tak ważne jest praktykowanie wdzięczności i rozwijanie swojej uważności – bycia w danej chwili w stu procentach.

Na koniec mamy dla Ciebie jeszcze jedną ważną radę – przygotuj się na to, że skutkiem rozwoju duchowego będzie również przeorganizowanie Twoich znajomości. Niektórzy będą Cię krytykować, albo nawet odetną się od Ciebie – nie będą rozumieli, co się z Tobą stało i dlaczego zaczęłaś myśleć w inny sposób. Ty sama odetniesz część znajomości w swoim życiu, ponieważ wyraźnie poczujesz, że nie są dla Ciebie dobre. Osoby, które będą Cię krytykować, odcinać od Ciebie lub które Ty wyprosisz ze swojego życia, są osobami niskowibracyjnymi. Wchodząc na wysoki poziom wibracji, nie będziesz chciała z nimi przebywać, bo wyraźnie poczujesz, że obniżają Twoją energię. Nie przejmuj się – jesteśmy pewne, że na Twojej drodze pojawią się nowe, Piękne Dusze, które wprowadzą do Twojego życia dużo cudowności.

Udanej drogi duchowej!

Koszyk

Gratulacje! Twoje zamówienie dostarczymy gratis! Brakuje Ci 300 zł do darmowej dostawy.
Nie można dodać więcej