Ta strona ma ograniczoną obsługę Twojej przeglądarki. Rekomendujemy użycie Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

OCHRONA DOMU I SIEBIE PRZED NISKIMI WIBRACJAMI

Rozwijając się duchowo z pewnością zauważyłaś, że kilka symboli pojawia się często na wszystkich materiałach związanych z Twoją praktyką. Jeśli chcesz wiedzieć co znaczą i jak z nich korzystać, oto przegląd najbardziej powszechnych symboli duchowych. Wykorzystaj je w codziennej praktyce do swojego wzrostu i ochrony przed niskimi wibracjami!

1. Om

Symbol Om pochodzi z hinduizmu. Symbol ten został zawarty w Wedach (najstarszych pismach hinduskich) i odnosi się do tchnienia wszechświata. Om uważa się za dźwięk, który go stworzył.

Różne krzywe tego symbolu reprezentują przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Jak korzystać z tego dźwięku?

Słuchaj mantr śpiewanych przez mnichów tybetańskich lub sama śpiewaj „Om” podczas medytacji, myśląc o swoim połączeniu z wszechświatem.

2. Kwiat lotosu

Inny symbol hinduski to kwiat lotosu, który reprezentuje „łono wszechświata, z którego wszystko się rodzi”. Lotosy rosną tylko na naprawdę bagnistych terenach, co symbolizuje ideę, że z brzydoty, zniszczenia i niepokoju zawsze może wyrosnąć coś pięknego. Jest to też jeden z ulubionych symboli buddyjskich. Przypomina, że światło nie istnieje bez cienia.

Jak wykorzystać kwiat lotosu?

Najlepiej podczas praktyki jogi! Praktykuj pozę lotosu lub „padmasanę”, w której siedzisz ze skrzyżowanymi nogami z jedną stopą opartą na drugiej części uda. Następnie powoli pociągnij piętę w kierunku górnej części wewnętrznej części uda i powtórz z drugą nogą.

3. Hamsa

Hamsa jest związana z wieloma tradycjami - islamem, judaizmem, hinduizmem i buddyzmem.

Dziś jest popularnym symbolem odpierania zła i negatywnych energii i często wykorzystywana jest jako motyw w modzie. W hinduizmie hasa uważana jest jako synonim najwyższego ducha lub ostatecznej rzeczywistości, która nazywa się „Brahmanem”. W buddyzmie reprezentuje uniwersalnego ducha i wyzwolenie z cyklu odrodzenia. 

Jak użyć motywu hamsy?

Noś go w biżuterii lub eksponuj w swojej przestrzeni dla ochrony.

4. Budda

Odkąd buddyzm się rozwinął, wizerunek buddy był używany do reprezentowania oświecenia, jedności i pokoju. Budda to istota oświecona - ktoś kto przebudził się ze stanu niewiedzy, wykroczył poza cierpienie ludzkiej egzystencji, posiadł najwyższą mądrość i zerwał z wszelkim przywiązaniem.

Jak użyć motywu buddy?

Najlepiej w przestrzeni domowej do dekoracji, przypominającej o naukach oświeconego buddy i wspierającej w medytacji. Warto taką figurkę szanować, pamiętając że jest ona wyrazem świętości w niektórych częściach świata i z szacunku wobec kultury buddystów.

5. Mandala

Mandale były tradycyjnie łączone z buddyzmem i hinduizmem. Te zawiłe projekty przedstawiają świat, a także własną podróż życiową. Ich wiele warstw ilustruje cechy potrzebne do osiągnięcia mądrości i oświecenia. Mnisi buddyjscy przez miesiąc od świtu do nocy tworzą mandale z kolorowego piasku, po czym je niszczą, co ma przypominać o braku przywiązania, natomiast hinduskie mandale przypominają o związku między tym, co materialne i niematerialne.

Jak korzystać z symboliki mandali?

Sztuka rysowania mandali staje się bardzo popularna jako rodzaj pięknej medytacji. Narysuj własną mandalę w celu wyciszenia umysłu. 

6. Evil Eye

Evil Eye jest związane z hamsą i jest to wszechobecny motyw w judaizmie, islamie, hinduizmie, buddyzmie, a nawet w starożytnych kulturach greckich i rzymskich. Symbol pochodzi z VI wieku p.n.e., a dziś jest często noszony jako talizman, który odpiera złą wolę ludzi, ich zazdrość lub zawiść.

Jak korzystać z motywu złego oka?

Zawieś evil eye w drzwiach domu, aby chronić go przed negatywną energią z zewnątrz lub załóż na siebie kolczyk, żeby chronić się przed zła energią innych ludzi.

7. Czakry

Podobnie jak Om, czakry zostały po raz pierwszy wspomniane w Wedach. Mamy wiele czakr w naszym ciele, ale siedem głównych czakr biegnie wzdłuż linii naszego kręgosłupa, zaczynając od podstawy i sięgając do czubka głowy. Możemy myśleć o nich jako niewidzialnych centrach energetycznych. Kiedy któraś z czakr jest zablokowana lub hiperaktywna, może to powodować zakłócenia w naszym samopoczuciu lub zdrowiu.

Jak użyć motywu czakr?

Najlepiej użyj tego symbolu podczas medytacji. Kamienie zawierające wizerunek czakr pomogą je podczas medytacji zharmonizować.

8. Yin i Yang

Yin i Yang są reprezentacją tego co męskie i żeńskie, jasne i ciemne itp. Są symbolem dwóch pierwotnych i przeciwstawnych, lecz uzupełniających się sił, które odnaleźć można w całym wszechświecie. 

Jak tego użyć:

Wprowadź elementy Yin i Yang do swojej praktyki jogi. 

Jeśli jesteś tak jak my zafascynowana symbolami rozwoju duchowego, warto pamiętać ze te wywodzące się z różnych kultur elementy zasługują na szacunek. Warto też wiedzieć co oznaczają, bo poza tym, że są piękne, ich znaczenie nie musi Ci odpowiadać. Nie ma nic złego w chęci przyjęcia praktyk lub symboli, które rezonują z Tobą i przemawiają do Twojej własnej duchowej podróży.

Koszyk

Gratulacje! Twoje zamówienie dostarczymy gratis! Brakuje Ci 300 zł do darmowej dostawy.
Nie można dodać więcej