Ta strona ma ograniczoną obsługę Twojej przeglądarki. Rekomendujemy użycie Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

MEDYTACJA – PRAKTYKA ZBAWIENNA DLA UMYSŁU

Witaj Piękna Duszo! 

Jeśli kiedykolwiek myślałaś o tym, by zacząć medytować lub chciałabyś dowiedzieć się więcej o pozytywnym wpływie medytacji na umysł, zostań z nami i zagłęb się w lekturze. Ten wpis powstał z myślą o wszystkich, którzy szukają sposobów na powrót do wewnętrznej harmonii i równowagi. 

Praktyka medytacji cieszy się coraz większą popularnością. Z jej dobrodziejstw korzystają Ci, którzy są zainteresowani rozwojem duchowym, poszerzaniem świadomości i podnoszeniem swoich wibracji. Ta obecna w wielu kulturach świata praktyka, przybiera ciągle nowe formy i style, by sprostać potrzebom współczesnego człowieka. Nic dziwnego, skoro jej pozytywne działanie potwierdzają nawet badania naukowe! Dowiedziono między innymi, że regularne sesje medytacji mogą przynosić dobre efekty, gdy chcemy obniżyć poziomu lęku i stresu oraz polepszyć nasze umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami. Pamiętaj jednak, że medytacja to tylko jedno z wielu narzędzi, które mogą wspierać człowieka w powrocie do wewnętrznej równowagi. Dla tych, którzy wybierają medytację mamy złotą radę: zawsze działaj w zgodzie ze sobą i podążaj za głosem serca, a z pewnością doświadczysz jej pozytywnych efektów! 

Zacznijmy od tego, że medytować może każdy, zawsze i wszędzie. To może brzmieć banalnie, jednak po chwili zastanowienia zdasz sobie sprawę, że nie potrzebujesz specjalnego sprzętu, jakichkolwiek zasobów finansowych, specjalistycznej wiedzy czy wrodzonych predyspozycji. Medytacja wymaga od Ciebie jedynie, a może i aż, chwili na uważne obserwowanie swoich myśli, emocji i odczuć w ciele. Istnieje wiele rodzajów medytacji, które pozwolą Ci ją praktykować na różne, dogodne dla Ciebie sposoby. Musisz tylko znaleźć ten właściwy. Z pewnością jest w czym wybierać! Do najbardziej popularnych technik należą medytacja oddechu, uważności, wizualizacja, medytacja w ruchu. Niezwykle popularne są medytacje prowadzone, opierające się na ludzkiej wyobraźni i takie, w których sami poruszamy się po meandrach naszego umysłu. Medytacje prowadzone znajdziesz w ofercie Moonsister – wybierz tą, która zarezonuje z Tobą i będzie odpowiadała intencji z którą chcesz medytować. To świetny wybór, gdy dopiero zaczynasz praktykę i potrzebujesz poczuć się pewnie i bezpiecznie. 

Jeśli już mowa o różnych technikach medytowania, można podzielić je na te, które polegają na obserwacji myśli i te, które skupiają się dodatkowo na pracy z ciałem. Medytacja nastawiona na koncentrację i uważność może przyjmować rozmaite formy. Wszystko zależy oczywiście od Twoich potrzeb. Marzysz o totalnym odłączeniu się od ludzi i codziennych obowiązków? Wybierz się na odosobnienie medytacyjne! Ta forma wymaga jednak pewnego doświadczenia w medytacji, bowiem ma swoje twarde zasady i restrykcje, które mogą okazać się zbyt trudne dla nowych praktykujących. Czujesz, że na początku wystarczą Ci krótkie sesje relaksacyjne w otoczeniu natury? Wspaniale! Działaj tak, jak prowadzi Cię intuicja i wybieraj to, co z Tobą rezonuje. Wracając do umysłu… Jesteśmy tak skonstruowani, że chcemy ciągle analizować, znajdywać rozwiązania, doszukiwać się sensu i znaczenia rzeczy. Medytacja uważności to szansa na wewnętrzne wyciszenie i powrót do harmonii. 

W tym zabieganym świecie zdarza nam się czasem zagubić. Nadmiar spraw do załatwienia i milion myśli na minutę powodują, że trudno nam się skoncentrować. Nasze umysły często zaczynają odpływać, komunikując nam w ten sposób, że potrzebują odpoczynku. Pewnie zdarzyło Ci się nie raz wybudzić z chwilowego zawieszenia, podczas którego przemierzałaś krainy znajdujące się poza czasem i przestrzenią. Próby koncentracji uwagi na “tu i teraz” mogą okazać się dla Ciebie zbawienne. Nie tylko pozwolą Twojej głowie odpocząć i zwyczajnie skupić się na tym, co masz przed sobą, ale też osadzą Cię w rzeczywistości i uchronią przed przyjmowaniem fałszywych narracji na temat otaczającego nas świata. Na chwilę odrzucisz wykreowane przez wyobraźnię scenariusze, by po prostu być i doświadczać w teraźniejszości. 

Medytacja nastawiona na ruch wymaga od Ciebie pewnej aktywności fizycznej. Medytować możesz podczas uważnego oddychania, tańca, marszu, gotowania, a nawet podczas układania się do snu. Ważne, żebyś skupiła się na doznaniach powodowanych przez ruch, a nie samym ruchu. Zaangażuj wszystkie zmysły. Taka medytacja zawiera elementy klasycznej medytacji, natomiast jest poszerzona o doświadczenia ruchowe. Daje możliwość odczuwania większej ilości bodźców, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi. Umówmy się, nie wszyscy dostrzegają takie rzeczy jak doznania powodowane przez fakturę materiału, z którego wykonany jest przedmiot trzymany przez nas w dłoniach. Okazuje się, że szczegóły naprawdę mają znaczenie! Medytacja sama w sobie jest holistyczna, natomiast włączenie w nią aktywności ciała sprawia, że jest jeszcze bardziej nastawiona na całość człowieka. Czy to nie wspaniałe? Tym samym zwiększa Twoje szansę na uzyskanie pozytywnych efektów i umacnia wypracowane efekty na poziomie umysł-ciało.  

Czy czujesz czasami, że Twoje wibracje są obniżone? Głowa do góry! Medytacja w realny sposób przyczynia się do poprawy samopoczucia. Na efekty trzeba trochę poczekać, jednak warto podjąć wyzwanie i zadbać o swoją wewnętrzną równowagę. Uważne bycie w tu i teraz pozwala nabrać dystansu do własnych emocji i spojrzeć na nie z perspektywy obserwatora. Dzięki temu będziesz w stanie dostrzec, że to, co Cię trapi wcale nie jest takie złe, i że to minie. Jesteśmy na ciągłej fali, dlatego pamiętaj, że nawet te gorsze chwile nie trwają wiecznie. Są za to elementem boskiej całości, równoważą życiowe ying i yang.  

Praktyka medytacji i uważności z pewnością zwiększy Twoją samoświadomość. Regularne spędzanie czasu na uważnym obserwowaniu i słuchaniu swojego wewnętrznego ja, może przynieść odpowiedzi na ważne egzystencjalne pytania. Kim jestem? Czego pragnę? Co chcę zmienić? Poczuj swoją wewnętrzną siłę i sprawczość. Świadomość emocji i potrzeb, znajomość wydeptanych w przeszłości ścieżek myślowych, to przede wszystkim nowe szanse i konkretna dawka motywacji, by próbować nowych rzeczy, zacząć działać i w końcu żyć w zgodzie z samą sobą.  

Nie zawsze potrafimy zdystansować się do własnych emocji i myśli. Obiektywna ocena sytuacji to bardzo trudna sztuka. Na szczęście można nad tym pracować, by z czasem nabrać umiejętności szybkiego radzenia sobie ze stresem. Medytacja uważności czy oddechu może okazać się bardzo pomocną techniką w takich niespodziewanych okolicznościach. Są to na tyle elastyczne metody, że można zastosować je w niemal każdych warunkach!  

Warto tutaj poruszyć również kwestię wieku. Czy wiedziałaś, że regularna medytacja wpływa pozytywnie na procesy zapamiętywania i może być bardzo pomocna u osób doświadczających kłopotów z pamięcią? Ponoć wiek nie gra roli, ale w tym przypadku mamy dla Ciebie coś naprawdę ciekawego! Osoby w podeszłym wieku, które regularnie medytują, są mniej narażone na kłopoty z pamięcią oraz są w stanie spowolnić rozwój takich procesów. Medytacja sprawia, że nasz umysł jest dużo bardziej plastyczny. Niczym artysta nieustannie pobudza go i ćwiczy, by mógł na nowo zaskakiwać nas swoją kreatywnością i nieskończonymi możliwościami! Jeśli na co dzień masz kontakt z małymi dziećmi, za chwilę dowiesz się jak wspaniałe korzyści płyną z uczenia tych radosnych iskierek technik medytacyjnych. Pomocne będą tutaj spokojna, relaksacyjna muzyka, kolorowanki z mandalami czy korzystanie z instrumentów. Dla rodziców jest to również wyjątkowa okazja na zacieśnianie więzi ze swoim dzieckiem.  

Medytacja wycisza umysł i wpływa pozytywnie na jakość snu. Pewnie wiesz jak to jest, gdy myśli pędzą jak szalone, a spokojny sen uniemożliwiają pojawiające się obrazy i scenariusze. Jeśli zdecydujesz się na praktykowanie medytacji, istnieje duża szansa, że po czasie zauważysz u siebie spokój ducha i umysłu. Będziesz mogła sama decydować, na co poświęcasz swoją energię – na rozpamiętywanie i nadmierne analizowanie czy zdrowe wyciąganie wniosków, snucie wizji i manifestowanie marzeń. Spokojny umysł to już częściowa gwarancja spokojnego snu. Zapomnisz o koszmarach czy problemach z utrzymaniem ciągłości snu. W zamian otworzysz się na jakościowy odpoczynek i relaks. 

Wszystkim zdarza się narzekać. Problem pojawia się wtedy, gdy robimy to za często lub co gorsza, nasze narzekanie zaczyna wywierać negatywny wpływ na innych. Medytacja może pomóc Ci oswoić się z bardziej pozytywnym i łagodnym nastawieniem do życia. Regularna obserwacja siebie i swojej codzienności bez oceniania, stwarza warunki, w których możesz odkrywać nowe ścieżki myślenia, pozbawione nadmiernego krytycyzmu. W zamian poczujesz ulgę, akceptację i wyrozumiałość dla samej siebie i otaczających Cię ludzi. W konsekwencji podniesiesz ogólną jakość swojego życia.  

Nawet badania jasno pokazują, że osoby, które regularnie medytują, są bardziej życzliwe i otwarte na kontakt z drugim człowiekiem. Być może medytacja pomoże Ci otworzyć się na nowe relacje lub wzmacniać te już trwające. Medytacja otwiera nas na wdzięczność, życzliwość i miłość. Osoby medytujące często aplikują to podejście w swoje życie prywatne lub zawodowe, w zależności od potrzeb i indywidualnej sytuacji. Na drodze rozwoju duchowego możesz spotkać się także z medytacją czakralną, która pomaga otworzyć serce i przepływ dobrej energii. Pomaga ona utrzymać pozytywne wibracje i zaprasza wielowymiarową obfitość do Twojej codzienności.  

Medytacja może być zajęciem, które wykonuje się w grupie. Wspólne sesje medytacji dają nie tylko poczucie wspólnotowości, ale też stwarzają okazję na poznanie osób o podobnych poglądach i podejściu do życia. Wyobraź sobie, że siedzisz w jednym miejscu z grupą medytujących ludzi, a waszą intencją jest szerzenie pozytywnych wibracji. Co za moc! Może nawet słyszałaś o globalnych medytacjach o pokój na świecie? To pełne kosmicznej energii przedsięwzięcia. Takie spotkania kreują przestrzeń na wymianę doświadczeń, dają motywację do dalszej praktyki, są okazją do wyjścia z domu i interakcji z drugim człowiekiem, ale przede wszystkim wytwarzają większy ładunek energetyczny niż tyle samo osób medytujących pojedynczo. W naszej ofercie znajdziesz medytacje prowadzone, podczas których wspólnie zsynchronizujemy się ze wszechświatem i na nowo połączymy ze swoim wewnętrznym źródłem mocy.

Sama widzisz, że medytacja niesie ze sobą wiele korzyści, a jej regularna praktyka przynosi spektakularne efekty! Wpływa dobroczynnie na umysł i ciało, niezależnie od wieku czy indywidualnych zasobów. To uniwersalne narzędzie od wszechświata, które może okazać się stabilnym wsparciem w powrocie do wewnętrznej równowagi. Tylko od Ciebie zależy czy z niego skorzystasz. Może okaże się Twoim strzałem w dziesiątkę? Najważniejsze, żebyś zadbała w tym wszystkim o swój komfort i wybrała to, co z Tobą rezonuje! 

Spokoju ducha i umysłu! 

Koszyk

Gratulacje! Twoje zamówienie dostarczymy gratis! Brakuje Ci 300 zł do darmowej dostawy.
Nie można dodać więcej