Ta strona ma ograniczoną obsługę Twojej przeglądarki. Rekomendujemy użycie Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

Czym jest Astrologia – poznaj jej magię i wykorzystaj energię płynącą z gwiazd

Astrologia nie zna przeciwników, zna tylko ignorantów – Leszek Szuman

Astrologia i jej magia

Jak często wpatrujesz się z podziwem w piękne nocne niebo? Czy to rzeczywiście przypadek, że planety i konstelacje hipnotyzują swoim blaskiem i wprowadzają człowieka w zadumę? Czy to przypadek, że cykliczności jakimi podlegamy - jako ludzie i Ziemia, przejawiają się w tak precyzyjny i oczywisty sposób?

Na podstawie wielowiekowych obserwacji i geniuszu starożytnych uczonych, możemy z całą pewnością powiedzieć, że tu nie ma żadnych przypadków. Astrologia była pierwszym znanym nam z historii matematyczno-fizycznym modelem Wszechświata, powstałym na długo przed pierwszymi takimi modelami naukowymi.

To nauka, która od wieków fascynuje ludzi swoją tajemniczością i umiejętnością odczytywania oddziaływania na nas ciał niebieskich, które znajdują się na niebie. Opierając się na związku między ruchem planet a losami jednostek i wydarzeniami na Ziemi, astrologia oferuje nam nie tylko narzędzie do poznania samego siebie, ale także do lepszego zrozumienia i wykorzystania energii płynącej z Wszechświata.

Zastanawiasz się, kim naprawdę jesteś? Język astrologii jest doskonałym przewodnikiem do zrozumienia siebie i swoich mocnych stron, słabości, talentów, pasji i przeznaczenia - które, zgodnie z wolną wolą, możemy realizować, bądź nie. Astrologia pomaga nam zidentyfikować nasze wewnętrzne motywacje oraz przewidzieć okresy intensywnych zmian i okazji życiowych.

Jesteśmy częścią większej całości Wszechświata, a astrologia stanowi wspaniałe narzędzie do tworzenia harmonii i szczęścia w naszym życiu. Dzięki umiejętności odczytywania symboliki jaką kryje horoskop, możemy wyciągać światło z wachlarza naszych potencjałów.

Astrologia: data urodzenia i odpowiadający jej znak

Zastanawiasz się co znajdziesz w swoim horoskopie urodzeniowym oraz jak wyliczyć swoje dane astrologiczne na podstawie miejsca, daty i godziny urodzenia? A czy potrafisz odczytać swój znak zodiaku i położenie innych ważnych elementów horoskopu? Zapraszamy Cię do zagłębienia się w Świat Astrologii i odkrycia swojego potencjału razem z nami.

Zodiakalna magia: znak słońca, księżyca i ascendent

Astrologia wyróżnia wielką zodiakalną trójkę. Słońce, Księżyc i ascendent są ważnymi składnikami kosmogramu, a co za tym idzie – kluczowymi składnikami naszej osobowości.

Znak Słońca

Znak, w którym znajduje się Słońce w momencie naszych narodzin, to tzw. znak zodiaku, który znamy od urodzenia. Jest to jeden z najważniejszych elementów horoskopu urodzeniowego i ma duże znaczenie w interpretacji astrologicznej.

Znak zodiaku, w którym znajduje się Słońce, odzwierciedla naszą podstawową tożsamość, naszą esencję i sposób, w jaki wyrażamy siebie na świecie. Mówi nam o naszych cechach charakteru, temperamentu, dążeniach i motywacjach. Przez analizę znaku słonecznego można uzyskać wgląd w nasze najważniejsze cechy osobowościowe i predyspozycje.

Znak Księżyca

Znak księżyca mówi, jakie było położenie księżyca w momencie naszych narodzin. Reprezentuje on nasze głębokie wnętrze, uczucia, instynkty i reakcje emocjonalne. Mówi nam o tym, jak odczuwamy i wyrażamy emocje, jakie są nasze główne potrzeby i jak szukamy bezpieczeństwa oraz stabilności emocjonalnej.

Księżyc wraz ze Słońcem to dwie strony medalu naszej osobowości. Słońce mówi o świadomości i ego, Księżyc natomiast o tym co nieuświadomione i ukryte. Dlatego w pierwszym odruchu możemy nie utożsamić się z cechami znaku, w którym przebywa. Jeśli chcemy zadbać o swoje wewnętrzne dziecko, swój wewnętrzny świat i pracować z intuicją, musimy przyjrzeć się znakowi w jakim przebywa Księżyc w naszym horoskopie - on wskaże drogę.

Ascendent

Ascendent to punkt w horoskopie, który wschodził na horyzoncie w momencie naszego urodzenia. Aby poznać znak, w którym się znajduje, musimy znać dokładną godzinę naszego przyjścia na świat.

Ascendent to nasza „fasada” osobowości, którą wystawiamy na zewnątrz. To ta część nas, którą pokazujemy ludziom w bardziej powierzchownych i społecznych kontaktach. Sposób w jaki kontaktujemy się ze światem i te elementy, które uważamy, że powinniśmy pokazywać innym, są reprezentowane przez znak ascendentu.

Poznaj swój znak zodiaku i odkryj jego energię

BARAN

Osoby spod znaku Barana są ogniste, odważne, zdecydowane i szybkie w działaniu. To pewni siebie urodzeni liderzy i przywódcy. Szybko zapalają się do nowego i uwielbiają rywalizację - lubią wyznaczać nowe ścieżki i stawiać sobie ambitne cele. Mają silną potrzebę samodzielnego działania i podejmowania decyzji. Ich cieniem może być impulsywność, wybuchowość i brak rozwagi. Uwaga, aby cechy przywódcze nie zamieniły się w arogancję.

BYK

Znak Byka niesie za sobą spokój, cierpliwość i łagodne usposobienie. Ma silny zmysł estetyczny i potrafi cieszyć się pięknem. Ceni sobie sztukę, muzykę i przyjemne doznania zmysłowe. Jako znak ziemski posiada silną potrzebę bezpieczeństwa finansowego, dlatego ambitnie i konsekwentnie dąży do celu. Ma zdolności do zarządzania finansami i podejmowania pragmatycznych decyzji. Jego cieniem może być upartość, lenistwo i zbytnie skupianie się na materii. Uwaga na zazdrość i lenistwo.

BLIŹNIĘTA

Ten znak zodiaku charakteryzuje komunikatywność, wszechstronna wiedza i ciekawość świata. Dzięki potrzebie kolekcjonowania informacji mają dużą ilość zainteresowań i talentów. Są otwarci i lubią ludzi, gdyż dzięki interakcji z nimi nieustannie się uczą. Ich cieniem może być niecierpliwość i gadatliwość. Nieustanna potrzeba zmian może prowadzić do łapania zbyt wielu srok za ogon. Uwaga na rozproszenie i powierzchowność.

RAK

Raki to czułe, troskliwe i rodzinne jednostki. Ich dążenie do harmonii łagodzi sprzeczności i konflikty, dając idealne warunki do budowania bezpiecznego ogniska domowego. Czują się odpowiedzialne za bezpieczeństwo swoich bliskich i potrafią ich bronić.  Cenią sobie szczerość i autentyczność w relacjach. Posiadają ogromną intuicję oraz wyobraźnię. Ich nadmierna emocjonalność może prowadzić do zamykania się w sobie i braku ufności. Uwaga na zbytnie trzymanie się przeszłości i zaborczość.

LEW

Lwy mają zdecydowanie twórczą duszę, są szczodre, otwarte i zwykle bardzo pewne siebie. Lubią pomagać ludziom i rozpalać w nich iskrę optymizmu. To urodzeni liderzy. Z łatwością obejmują funkcje reprezentacyjne i pragną być w centrum uwagi – wtedy czują, że żyją. Lwy są odważne ambitne. Ich chęć „pokazania się” może prowadzić do egocentryzmu i próżności. Uwaga na zarozumiałość i zbytnie popisywanie się.

PANNA

Panny charakteryzuje analityczny umysł, są konkretne, praktyczne, dokładne i krytyczne wobec siebie i innych. Ich odpowiedzialność sprawiaja, że są bardzo pracowite, zdyscyplinowane i systematyczne. Zawsze skrupulatnie wywiązują się z powierzonych im zadań. Ich chęć dążenia do perfekcji może prowadzić do wiecznego niezadowolenia i martwienia się. Uwaga na zbytnie skupianie się na szczegółach przy ignorowaniu szerszego obrazu.

WAGA

Osoby spod znaku Wagi dążą do harmonii i dyplomacji. Nie lubią zwad i niesprawiedliwości. Chętnie angażują się we wszelkie działania artystyczno - estetyczne, ceniąc piękno i sztukę ponad wszystko. Upodobanie do życia towarzyskiego sprawiło, że Wagi mają naturalny dar nawiązywania relacji i czepiania z nich korzyści. Ich cieniem może być lenistwo i wygodnictwo. Uwaga na zbyt długie podejmowanie decyzji, wynikające z ważenia wszelkich za i przeciw.

SKORPION

Skorpiony posiadają dużą intuicję i są doskonałymi psychologami, co pozwala im trafnie „czytać” ludzi. To wytrwali zawodnicy, bardzo pamiętliwi i zdeterminowani. Mają skrytą i tajemniczą naturę, dlatego też są zwykle podejrzliwi w stosunku do innych. W żadnym innym znaku światło i cień tak mocno się ze sobą nie łączą. Skorpiony są zazdrosne i namiętne, lojalne i zaborcze. Naturalna skłonność do skrajności sprawia, że nie boją się ryzyka i trudnych sytuacji.

STRZELEC

Strzelce to urodzeni optymiści, z nieustanną chęcią ekspansji i przeżywania przygód. Ich kreatywność i wszechstronność nie rzadko jest dla innych inspiracją do rozwoju. Strzelce to filozofowie, mędrcy i podróżnicy - są dość niespokojne i wiecznie szukają stymulacji.  Nie boją się mówić prawdy i są gotowe wyrazić swoje uczucia i opinie, co nierzadko przysparza im problemów. Uwaga, aby umiłowanie do wolności, nie przerodziło się w egoizm, a radość życia w lekkomyślność.

KOZIOROŻEC

Koziorożce charakteryzuje konserwatyzm, odpowiedzialność i praktyczność. Skupiają się na konkretnych krokach i działaniach, które prowadzą do osiągnięcia zamierzonych rezultatów. Działają metodycznie i cierpliwie, realizując długoterminowe cele. Nie straszne im są porażki i przeszkody, gdyż będąc realistami, wiedzą, że są one wpisane w sukces. Duże ambicje sprawiają, że ważny jest dla nich status społeczny i prestiż. Ich cieniem może być surowość, nadmierna powaga i dystans emocjonalny.

WODNIK

Osoby spod znaku Wodnika cenią sobie niezależność i wolność myśli. Nie podążają za utartymi schematami społecznymi, tym samym eksperymentując z nowymi ideami i wizjami. Są niekonwencjonalne i oryginalne - uwielbiają innowacyjne pomysły. Cenią sobie sprawiedliwość społeczną i chętnie podejmują działania na rzecz dobra innych ludzi. Mają ciekawość umysłu i często są zafascynowane nauką oraz technologią. Ich cieniem mogą być utopijne poglądy, ekscentryzm i dziwactwo.

RYBY

Ryby to altruiści. Mają mocno rozwiniętą intuicję i często polegają na swoim wewnętrznym przewodnictwie. Są zainteresowane duchowością i transcendencją. Mają bogatą wyobraźnię i naturalną kreatywność - z łatwością przenoszą się w świat marzeń i abstrakcji. Duża empatia sprawia, że potrafią wczuć się w sytuację innych ludzi, nie rzadko zapominając o sobie. Ich cieniem może być także wchodzenie w syndrom ofiary i eskapizm.

Zodiak symbolicznie oddziaływuje na każdy aspekt życia – od sposobu myślenia, działania po nasze talenty i umiejętności oraz lekcje i wyzwania. Horoskop rozwija się wraz z naszą świadomością i wolą wchodzenia w kolejne poziomy ziemskich doświadczeń. Zrozumienie magii gwiazd, symboli i planet pomoże nam pracować z energią, którą ze sobą niosą.

12 domów astrologii: czym są i jak wpływają na nasze życie

Często słyszymy o horoskopie. Czym on tak naprawdę jest?

Horoskop astrologiczny to graficzne przedstawienie nieba w chwili narodzin, uwzględniające pozycje planet, znaków zodiaku i domów astrologicznych. To nasza prywatna mapa nieba, która mówi o naszych potencjałach i wyzwaniach, o naszych możliwościach i przeciwnościach do przepracowania.

Dom w astrologii oznacza konkretną sferę życia. Wyróżniamy 12 domów i odczytuje się je w horoskopie w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara.

I dom – osobowość, talenty, wygląd, sposób działania.

II dom – finanse, wartości materialne i niematerialne, zasoby.

III dom – komunikacja, nauka, relacje z rodzeństwem i sąsiadami.

IV dom – rodzina, dom, korzenie.

V dom – kreatywność, hobby, rozrywka, romanse, dzieci.

VI dom – praca, zdrowie, rutyna.

VII dom – relacje, partnerstwo, współpraca.

VIII dom – seksualność, przemiany, tajemnice, zasoby innych ludzi.

IX dom – podróże, filozofia, inne kultury, wyższa edukacja.

X dom – kariera, reputacja, życie publiczne, ambicje.

XI dom – przyjaźnie, długoterminowe cele, wspólnoty.

XII dom – duchowość, mistyka, podświadomość.

 

Astrologia: Wpływ domów astrologii na życie człowieka

Gwiazdy i planety od wieków podpowiadają nam, w którym kierunku powinniśmy zmierzać. Są niczym nasza mapa życia, ale trzeba pamiętać, że to my jesteśmy kierowcą. Każdy z 12 domów wpływa na określone aspekty naszego życia. W zależności od tego, w którym domu znajdują się poszczególne planety, punkty i znaki, mamy w swoich potencjałach pewne predyspozycje, błogosławieństwa i blokady. Jeśli tylko uświadomimy sobie z czym na planie fizycznym powinniśmy pracować – wejdziemy na ścieżkę naszego przeznaczenia, przez co odnajdziemy drogę do szczęścia, spełnienia, miłości i obfitości.

Jak korzystać z kalkulatora astrologicznego

XXI wiek pozwala nam dużo szybciej niż kiedyś, wyliczyć nasze dane astrologiczne. Korzystanie z kalkulatora astrologicznego jest proste. Wystarczy wprowadzić niezbędne dane, takie jak: data, czas i miejsce urodzenia, a następnie kalkulator wygeneruje horoskop astrologiczny. Warto jednak pamiętać, że precyzja prognoz astrologicznych zależy od dokładności godziny urodzenia oraz wiedzy i doświadczenia astrologa.

Jeśli chcesz poznać swój horoskop na dany rok, możesz zapoznać się z naszym ebookiem, w którym znajdziesz prognozę na kolejne miesiące według swojego znaku ascendentalnego.

Ebook Horoskop na 23' rok dla 12 znaków ascendentalnych

Zaufaj gwiazdom!  

Astrologia, jest fascynującym narzędziem, które pozwala na lepsze zrozumienie siebie, innych ludzi oraz tego co nas spotyka w życiu. Nauka ta nieustannie rozwija się i ewoluuje od czasów starożytnych, przez co nam, jako ludzkości, udało się zgromadzić ogromną ilość wiedzy, wniosków i doświadczeń, które sprawiają, że astrologia jest skutecznym i bardzo precyzyjnym narzędziem.

Znajomość naszej mapy nieba i jej trafna interpretacja astrologiczna pomoże w podejmowaniu kluczowych decyzji, planowaniu przyszłości i zrozumieniu sytuacji życiowych jakie nas spotykają. Dzięki niej jesteśmy prowadzeni i wspierani na swojej drodze w zgodzie z naszym prawdziwym potencjałem i przeznaczeniem.

Koszyk

Gratulacje! Twoje zamówienie dostarczymy gratis! Brakuje Ci 300 zł do darmowej dostawy.
Nie można dodać więcej