Ta strona ma ograniczoną obsługę Twojej przeglądarki. Rekomendujemy użycie Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

Biżuteria z intencją – co to znaczy i jak to działa?

Żyjemy w świecie, w którym tempo życia jest ogromne, a na każdym kroku bombarduje nas mnóstwo obrazów i informacji, za którymi ciężko jest nadążyć.

Nic więc dziwnego, że szukamy sposobów na wprowadzenie do naszego życia spokoju, harmonii i równowagi, a co za tym idzie – coraz więcej osób skłania się ku rozwojowi duchowemu.

Często dostajemy od Was pytania dotyczące biżuterii z intencją, ponieważ coraz więcej firm (także wielkich, globalnych korporacji) wprowadza taką biżuterię do swojej oferty.

Jak pewnie wiesz, nasze talizmany i amulety są wyjątkowe, ponieważ są energetyzowane. Energetyzacją naszej biżuterii zajmuje się nasz Moonbrother Mariusz, który z energią pracuje już ponad 30 lat.

Energetyzujemy talizmany na daną intencję np. miłości, obfitości, sukcesu czy szczęścia, dzięki czemu stają się one Twoim osobistym wsparciem energetycznym.

Więc czym dokładnie jest biżuteria z intencją i jak właściwie działa?

Tego wszystkiego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu.

Jeśli chcesz zgłębić temat energetyzacji, zajrzyj do zakładki ENERGETYZOWANIE na naszej stronie.

 

Co to jest biżuteria z intencją? 

Biżuteria z intencją nie jest tylko ładnym dodatkiem do Twojego ubioru, który po założeniu nie jest niczym innym niż tylko estetyczną błyskotką.

Biżuteria z intencją ma za zadanie przypominać Ci każdego dnia o Twoich wartościach, pragnieniach i celach oraz wspierać Cię w ich realizacji.

Dodatkowo, kiedy nosisz biżuterię z intencją, która została na nią naenergetyzowana, energia takiego talizmanu lub amuletu każdego dnia wpływa pozytywnie na Ciebie i Twoje emocje.

Intencje mogą być przeróżne i to, jaką wybierzesz, zależy tylko od Ciebie.

Jeśli jesteś na etapie życia, na którym pragniesz rozwijać się zawodowo, otworzyć swoją firmę czy dobrze zainwestować swoje pieniądze, idealnym talizmanem z intencją będzie biżuteria naenergetyzowana na obfitość czy sukces.

Jeśli jednak czujesz się samotna i chciałabyś znaleźć swojego wymarzonego partnera – zainteresuj się talizmanami z intencją pewności siebie, kobiecości i miłości.

 

Jak działa umieszczenie intencji w biżuterii? 

Aby to zobrazować, posłużymy się badaniem, które zostało przeprowadzone już w 2007 roku.

Kilkadziesiąt osób otrzymało czekoladę, którą mieli jeść przez kilka dni.

Połowa badanych otrzymała produkty, w których nie została umieszczona żadna intencja, druga połowa zaś jadła czekoladę, w której wcześniej została umieszczona intencja zdrowia i dobrego samopoczucia.

Oczywiście badani nie zostali poinformowani o tym, że czekolady różnią się od siebie.

Intencja ta była umieszczana w czekoladzie przez głęboko medytujących, bardzo doświadczonych w pracy z energią mnichów.

Badanie wykazało, że osoby, które otrzymały czekoladę z umieszczoną intencją odczuwały dużo więcej szczęścia w życiu oraz cieszyły się lepszym zdrowiem.

Dokładnie tak samo działa umieszczanie intencji w biżuterii poprzez jej energetyzowanie.

 

Historia biżuterii z intencją

Tradycja noszenia biżuterii z intencją ma swoje korzenie w dawnych kulturach i cywilizacjach. Już starożytni Egipcjanie, Grecy i Rzymianie wykorzystywali amulety i talizmany, wierząc, że przynoszą one szczęście, ochronę i zdrowie.

W kulturach azjatyckich, takich jak chińska i indyjska, biżuteria z kamieniami szlachetnymi była wykorzystywana w praktykach medytacyjnych i duchowych.

Współczesne zainteresowanie biżuterią z intencją jest zatem odrodzeniem tych dawnych tradycji, dostosowanych do potrzeb i wyzwań dzisiejszego świata.

 

Symbolika i materiały

Tworzenie biżuterii z intencją często wiąże się z wyborem odpowiednich materiałów i symboli, które mają konkretne znaczenie. 

Kamienie szlachetne, takie jak ametyst, różowy kwarc, turmalin czy cytryn, są obecnie jednymi z najpopularniejszych kryształów naturalnych ze względu na swoje unikalne właściwości energetyczne.

Każdy kamień ma swoje własne znaczenie – na przykład: 

 • Ametyst jest znany ze swoich właściwości ochronnych i uzdrawiających, dlatego często jest wykorzystywany w biżuterii z intencją dla osób pragnących pogłębić swoją duchową praktykę i osiągnąć wewnętrzny spokój.
 • Kwarc różowy to symbol miłości, zarówno do siebie, jak i do innych. Jest to kamień, który pomaga w rozwijaniu empatii i harmonii w relacjach.
 • Czarny turmalin to kryształ ochronny, który pomaga w oczyszczaniu negatywnych energii i osiąganiu równowagi emocjonalnej.
 • Cytryn jest znany jako kamień sukcesu i obfitości, więc jest używany, aby przyciągać pozytywne zmiany i wspierać osiąganie celów.

Oprócz kamieni szlachetnych, w biżuterii z intencją często wykorzystuje się symbole, takie jak lotos, drzewo życia, serce, księżyc, gwiazdy czy nieskończoność.

Każdy z tych symboli ma głębokie znaczenie i może być użyty do wyrażenia konkretnych intencji.

 

Rytuały i praktyki

Noszenie biżuterii z intencją może mieć również wymiar rytualny.

Przed założeniem talizmanu, wiele osób przeprowadza krótką medytację lub wypowiada afirmacje, aby skoncentrować się na swojej intencji.

W ten sposób biżuteria integruje się z energią talizmanu lub amuletu, który towarzyszy nam w codziennym życiu, przypominając o naszych celach i dodając siły w trudnych chwilach.

Uwaga – pamiętaj, żeby po założeniu energetyzowanego talizmanu lub amuletu nie pozwalać go dotykać osobom, które mogą mieć wobec Ciebie nieszczere intencje. Jeśli jednak tak się zdarzy, oczyść swój talizman za pomocą białej szałwii.

Przykładem rytuału, który możesz wykonać z biżuterią z intencją, może być poranna medytacja z wykorzystaniem swojego talizmanu.

Usiądź w cichym miejscu, zamknij oczy i skoncentruj się na intencji, na jaką został naenergetyzowany Twójtalizman, np. „Jestem otwarta na miłość i harmonię w moim życiu”. 

Taka praktyka pomoże Ci wzmocnić połączenie z intencją i silniej odczuwać działanie Twojej biżuterii.

 

Biżuteria z intencją w praktyce

Popularność biżuterii z intencją rośnie, ponieważ łączy w sobie estetykę i głębokie znaczenie.

Teraz, kiedy coraz więcej osób zwraca się ku duchowości i poszukuje sposobów na pogłębienie swojego życia, biżuteria z intencją oferuje unikalne połączenie piękna i osobistego znaczenia.

To nie tylko estetyczny i ładny dodatek, ale przede wszystkim wyraz świadomego życia i dążenia do rozwoju osobistego oraz duchowego.

W praktyce biżuteria z intencją może pełnić różne role. Może być ona noszona na co dzień, jako stałe wsparcie i przypomnienie o celach oraz marzeniach, ale może też być zakładana na specjalne okazje, kiedy szczególnie potrzebujemy wsparcia.

Wiele z naszych Moonsisterek nosi swoje talizmany podczas ważnych spotkań, egzaminów, czy innych wyzwań, wiedząc, że przyniesie im ona szczęście i pomoże osiągnąć zamierzone cele.

Uwaga – pamiętaj, że biżuteria z intencją nie będzie działać prawidłowo, jeśli Ty sama nie będziesz wierzyła, w to, do czego dążysz.
Samo założenie talizmanu z intencją miłości nie sprawi, że znajdziesz wymarzonego partnera. Pamiętaj, że energia podąża za uwagą, a talizman ma być Twoim wsparciem energetycznym.

 

Wpływ biżuterii z intencją na codzienne życie

Czy biżuteria z intencją może wpłynąć znacząco na Twoje życie?

Oczywiście, że tak!

Dla wszystkich naszych Moonsisterek i Moonbrotherów jest to sposób na zachowanie pozytywnego nastawienia i skupienia na swoich celach.

Noszenie talizmanów może Ci także przypominać o konieczności dbania o siebie i swoich bliskich, a także o wdzięczności i uważności - o tym, żeby żyć TU i TERAZ.

Na poziomie emocjonalnym, biżuteria z intencją może działać jak kotwica, która pomaga utrzymać stabilność w trudnych momentach. Na poziomie wibracji, dostajesz stały dostęp do energii skierowanej w stronę realizacji Twojej intencji.

Kiedy czujemy się przytłoczeni, zaniepokojeni lub zestresowani, spojrzenie, dotknięcie i poczucie energii naszyjnika lub bransoletki, ma nam przypomnieć o naszej intencji oraz podnieść wibracje, jednocześnie ukierunkowując nasze myśli i działania we właściwą stronę.

 

Przykłady biżuterii z intencją

 • Naszyjnik z ametystem i fluorytem - Talizman oczyszczenia i harmonii Cleansing Energy

  Ametyst pomaga radzić sobie z emocjami, sprzyja cierpliwości i zapomnieniu o codziennym zmęczeniu i problemach. Przywraca harmonię ducha, sprzyja uwolnieniu umysłu od negatywnych myśli. To kamień „harmonii i relaksu”. Pomaga uwolnić od lęków oraz przywrócić równowagę osobom podatnym na stres. Fluoryt emituje spokój i harmonię oraz pomaga uwolnić się od niepokoju.
 • Bransoletka z kamieni naturalnych-Talizman Szczęście z turmalinem, lapisem lazuli i akwamarynem

  Turmalin - znany głównie jako kryształ ochronny, ale to także wspaniały kamień, który wyostrza nasz umysł oraz wzmacnia logiczne i racjonalne postrzeganie rzeczywistości.

  Lapis Lazuli - wzmacnia poczucie wewnętrznej mocy, wiary i nadziei, a także pozwala na odnalezienie w sobie odwagi, pewności siebie i przezwyciężenie wewnętrznej nieśmiałości.

  Akwamaryn - to kamień głębokiej świadomości i prawdy, zwiększa zaufanie w to, co przynosi Wszechświat i wzmacnia umiejętność odpuszczania.

 

Jak wybrać biżuterię z intencją?

Wybór biżuterii z intencją to proces bardzo osobisty.

Ważne jest, aby kierować się własnymi potrzebami i przed wszystkim swoją intuicją.

Przy wyborze warto zastanowić się, jakie intencje są dla Ciebie najważniejsze w danym momencie życia. 

Czy potrzebujesz więcej miłości, ochrony, sukcesu, czy może równowagi emocjonalnej?

Po określeniu swoich intencji, możesz wybrać odpowiednie kamienie i symbole, które najlepiej je reprezentują.

Ponieważ biżuteria z intencją ma towarzyszyć nam w codziennym życiu, ważne jest, aby była trwała i wygodna w noszeniu.

Warto inwestować w biżuterię wykonaną z wysokiej jakości materiałów, która będzie nam służyła przez długi czas.

Wszystkie talizmany z intencją, które znajdziesz w naszym sklepie, są wykonane z najlepszej jakości materiałów, a ich wyjątkowość podkreśla fakt energetyzacji.

Pamiętaj, że biżuteria z intencją to coś więcej niż tylko ozdoba – to Twój osobisty talizman, który będzie wspierał Cię w dążeniu do Twoich celów i przypominał Ci o tym, co jest dla Ciebie naprawdę ważne. 

Dlatego zaufaj swojej intuicji i niech się dzieje magia!

Namaste!

Dora i Sara

Koszyk

Gratulacje! Twoje zamówienie dostarczymy gratis! Brakuje Ci 300 zł do darmowej dostawy.
Nie można dodać więcej