Ta strona ma ograniczoną obsługę Twojej przeglądarki. Rekomendujemy użycie Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

ASTRONUMEROLOGIA STEPHENA KINGA

Po ostatnim portrecie numerologicznym jednej z kochanek Adama Mickiewicza, trafiła do nas prośba o krótki astronumerologiczny portret Stephena Edwina Kinga. 

Kinga znamy dzięki kilku książkom, które przeczytaliśmy lub filmom, które zostały nakręcone na ich podstawie. Życiorysu nie znamy i nie zapoznałyśmy się z nim, żeby nie sugerować się i spojrzeć „szerzej niż wikipedia”. Jak wygląda astronumerologia wspomnianego pisarza?

Zacznijmy od dzieciństwa. Cykl 9, w którym King był jako młody chłopak, wskazuje na ciężkie doświadczenia w dzieciństwie. King był wrażliwym, emocjonalnym dzieckiem, jednak doświadczenia napięcia w tym okresie życia uwrażliwiły go na innych i świat. Można więc powiedzieć, że go uformowały i dzięki nim właśnie jest taki, jaki jest.  Takie dziecko ucieka w świat marzeń i iluzji, może mieć poczucie jakiegoś powołania, które ujawni się w odpowiednim czasie. Lęki, których doświadczył w dzieciństwie odbiją piętno na tematyce jego powieści. 9 wskazuje  także na możliwe przeprowadzki w wieku dziecięcym. 

Pierwsze wyzwanie pisarza znajduje się w wibracji 6. Takie dzieci najczęściej wychowują się w niepełnej rodzinie, czują się przytłoczone obowiązkami rodzinnymi i odczuwają brak miłości. Doświadczenia z dzieciństwa będą za nim iść jak cień przez całe życie. U dorosłego Kinga Rodzina jest niezwykle ważna i kocha ją bezwarunkowo, ale życie przyniesie mu doświadczenia i lekcje, które krzyczą „człowieku, bądź odpowiedzialny!”. Pozostałe wyzwania autora, również szóstkowe, pokazują, że doświadczenia z wczesnych lat znacznie wpłynęły na jego przyszłe relacje i przyszłe życie, poczucie odtrącenia lub bycia niekochanym.

Pisarz posiada Słońce w 3 domu w znaku panny, co pokazuje, że ma duży dar do uczenia się i przekazywania myśli. Cechuje go wysoka inteligencja i ważny jest dla niego samorozwój. Ma wnikliwą umiejętność obserwacji i swobodę przekazywania swoich idei, a stojąca obok Wenus dodaje umiejętności artystycznych i wyczucia. 

Jowisz znajdujący się w sekstylu (dobrym położeniu) do urodzeniowego Słońca powiększa jeszcze wszystkie wcześniej wspomniane cechy. Dodaje optymizmu i rozmachu, farta i chęci ekspansji. Znak panny, w którym znajduje się Słońce, powoduje, że King jest bardzo pracowity i zwraca uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Panna również wskazuje, że jego praca jest skierowana dla ludzi. Potwierdzają to również: wibracja jego Drogi Życia (6 z 3!3!), trójka jako cel, do którego dąży w tej inkarnacji, oraz 3 z dnia urodzenia! Zarówno 6 i 3 to wibracje należące do triady artystycznej. Trójka to między innymi praca ze słowem, komunikacja, ekspresja, ogromna kreatywność, talent i wyobraźnia. Przy tyłku trójkach King może mieć problem z rozproszeniem (może pisze kilka książek na raz?), ale gdy usiądzie do kartki papieru, słowa same z niego płyną. Trójka to też energia dziecka, stąd wyżej wspomniany optymizm i dziecięca wręcz wyobraźnia. Wibracja 3 niechętnie mówi co czuje, ale ujście emocjom może dać przelewanie ich w formę wyrazu artystycznego. Z kolei 6 jest bardzo emocjonalna i rozumie emocje innych ludzi, stąd pisarz nie ma trudności w takim profilowaniu postaci, że jest ona autentyczna i możemy się z nią identyfikować. 

Ascendent Stephena, który znajduje się w raku, daje mu emocjonalną naturę i rozwiniętą intuicję, stąd łatwo może wczuwać się w uczucia innych ludzi. Ma również melancholijną naturę, ale ambitną i upartą. Ważna jest dla niego rodzina i dobrze czuje się w domowym zaciszu. O jego dużej intuicji, upartości i emocjonalności świadczy też 9 w celu duszy z imion i nazwisk (o ile są to wszystkie oficjalne imiona i nazwiska autora), a o wadze rodziny jeden z białych szczytów diamentu życia  w wibracji 6 oraz  6/33 w drodze życia. Warto w tym momencie wspomnieć że 9 zamyka wibracje triady artystycznej, które przyświecają portretowi pisarza.

 

Władcą ascendentu Kinga jest Księżyc, który znajduje się w znaku ognistego Strzelca. Daje mu to umiejętność rozpalenia czytelników do czerwoności, szczególnie, że Księżyc znajduje się w trygonie (dobrym połączeniu) z Plutonem - Panem Śmierci i Władcą Podziemi. Księżyc odpowiada za intuicję i wyobraźnię, poszukiwanie bezpieczeństwa, a w połączeniu ze wspomnianym Plutonem znajdującym się w 1 domu pisarza (tam też kryją się jego talenty) - mamy wysmażoną powieść ociekającą krwią i kipiącą strachem. 

Wspomniany Księżyc stoi w sekstylu (dobrym połączeniu) do Neptuna i Merkurego w Wadze. A to już aspekt wysoce twórczy, obdarzający właściciela spektakularną realizacją uzdolnień… chociaż może on się przejawić również w cieniu - w skłonnościach do używek. 

 

Warto wspomnieć o Marsie w Raku, znajdującym się w 12 domu. Wskazuje on na zawód pisarza, gdyż planeta ta znajduje się w sektorze odosobnienia. Mars to nasza motywacja do działania, a w Raku charakteryzuje się wytrwałością i zaangażowaniem. 

A czym jest 12 dom? To sektor spraw trudnych, tajemniczych, więzienia, ukrytych wrogów, działań na własną szkodę, odosobnienie, oszustw. Można się domyślić, że to najbardziej „kręci” Stephena z racji tego, że Mars jest w sekstyku (dobrym położeniu) do jego urodzeniowego Słońca, które daje mu nieprawdopodobny talent pisarski. Ten talent, który zapisany jest również w dniu urodzenia, drodze życia czy celu duszy, widoczny jest także w cyklach jego życia (kolejne dwie trójki!)-możemy przypuszczać, że King będzie pisał do końca swoich dni. 

Kwadratura (wyzwaniowe położenie) Urana w Bliźniętach do Słońca pokazuje jak bardzo jest kreatywny. Jego umysł zapewne sam go zaskakuje tworząc kolejne szokujące i nieprawdopodobne historie. Warto wspomnieć, że 9 jako cel duszy w wibracji imion i nazwiska oraz w wibracji miesiąca urodzenia i w jednym z białych szczytów diamentu pokazuje, że pisarz będzie korzystał ze swoich talentów na szeroką skalę, a pisanie nie zaspokaja wyłącznie jego ego, a ma służyć szerokiemu ogółowi. Wspiera ten fakt  również mistrzostwo (33), które zawsze jest liczbą wyjątkową, ale też skazaną do wyższych celów.

Koszyk

Gratulacje! Twoje zamówienie dostarczymy gratis! Brakuje Ci 300 zł do darmowej dostawy.
Nie można dodać więcej