Ta strona ma ograniczoną obsługę Twojej przeglądarki. Rekomendujemy użycie Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

24 noworoczne pytania do Dziennika

Witaj Piękna Duszo!

Jak już pewnie wiesz - uwielbiamy pracować z Dziennikiem i udało nam się zarazić tą cudowną praktyką już tysiące Moonsisterek i Moonbrotherów.

Kilka lat temu Dora była sceptycznie nastawiona do tego narzędzia. Twierdziła, że przecież może przepracować to, co ma do przepracowania, w głowie – z pomocą np. medytacji czy uziemiania. Kiedy jednak odkryła, jak bardzo pisanie w Dzienniku wpływa na to, jak kreuje obfitość w swoim życiu i jak radzi sobie ze swoimi emocjami – przepadła bez reszty.

Jeśli jeszcze nie znasz dobrodziejstw płynących z Pracy z Dziennikiem, zajrzyj do TEGO artykułu na naszym blogu. Wyjaśniamy tam: na czym to polega, co można przy pomocy tego narzędzia przepracować oraz jak postawić pierwsze kroki w pisaniu.
Gdy zapisywanie swoich przemyśleń w dzienniku z Tobą zarezonuje – polecamy Ci zapoznać się z naszym bestsellerowym e-bookiem Praca z Dziennikiem wraz z dodatkiem Energia Pieniądza.

Rozpoczęcie roku kalendarzowego to idealny moment, aby poszukać nowych, wspierających praktyk duchowych i określić cele na kolejne 12 miesięcy.
Mnóstwo osób co roku tworzy sobie listę postanowień noworocznych, jednak tylko garstce udaje się je zrealizować.

Dlaczego?

Często wiąże się to z tym, że marzenia/cele, które sobie zakładamy, nie są do końca tym, co z nami rezonuje.
Czasem zdarza się, że rodzina projektuje na nas swoje pragnienia lub praca narzuca nam konkretne cele, a my płyniemy z prądem, nie zauważając, że chcemy od życia czegoś zupełnie innego.
Jeśli chcesz poznać siebie lepiej i zrozumieć, czego tak naprawdę pragniesz - Praca z Dziennikiem z pewnością Ci w tym pomoże!

Specjalnie z okazji rozpoczęcia 2024 roku przygotowałyśmy listę 24 noworocznych pytań do Dziennika, które warto sobie zadać, aby zacząć kreować życie pełne obfitości, zgodne z Tobą i Twoimi wartościami.

Pamiętaj, żeby wszystko zapisywać. Nasz umysł lepiej przetwarza i zapamiętuje wszystko to, co przelejemy na papier.
Znajdź chwilę wolnego czasu, weź swój magiczny zeszyt, zapal ulubione kadzidło, przygotuj pyszną, zimową herbatę, wycisz się (możesz włączyć sobie w tle mantrę lub muzykę relaksacyjną) i odpowiedz na poniższe pytania.
Po miesiącu lub dwóch wróć do nich i sprawdź, czy nadal to, co napisałaś, jest w pełni zgodne z Tobą.

Uwaga! Jeśli czujesz, że kłębią się w Tobie negatywne myśli, najpierw wyrzuć je z głowy na kartach dziennika.
Pozbądź się wszystkiego, co Ci nie służy i dopiero wtedy zacznij pracę nad pytaniami.

Owocnych działań!

24 noworoczne pytania do Dziennika:

1. Co udało mi się osiągnąć w 2023 roku?
Odpowiadając na to pytanie, wychodź z poziomu obfitości. Zapisz wszystko, nawet te (na pozór) najmniejsze sukcesy. Doceń siebie za to, czego dokonałaś.

2. Za co jestem wdzięczna?
Wdzięczność ma ogromną moc. Często zapominamy, jak dużo już mamy i rzucamy się w wir tzw. „wyścigu po szczęście”. A co, gdybyś jutro miała obudzić się tylko z tym, za co jesteś wdzięczna? Zastanów się nad tym.

3. Jakie myśli blokowały mnie przed osiąganiem celów?
Ten mały chochlik zwany wewnętrznym krytykiem lubi krzyżować nam plany i rzucać kłody pod nogi. Rozpraw się z nim raz, a dobrze. Przypomnij sobie, jakie sabotujące myśli towarzyszyły Ci w 2023 roku. I zostaw je tam.

4. Czy jestem szczęśliwa tu, gdzie jestem? Jeśli nie – co mogę zmienić, aby osiągnąć pełnię szczęścia?
Zastanów się nad tym pytaniem dłuższą chwilę i bądź ze sobą absolutnie szczera podczas odpowiadania na nie. Pamiętaj – papier przyjmie wszystko, a to co napiszesz, jest tylko dla Ciebie.

5. Czy osoby, którymi się otaczam wspierają mnie w dążeniu do moich marzeń?
To, kim się otaczamy, ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób kreujemy swoje życie. Rozwijając się duchowo możesz dojść do wniosku, że niektóre osoby obecne w Twoim życiu sprawiają, że nie możesz ruszyć naprzód. A może w drugą stronę – Twoi przyjaciele chcą Cię wspierać, a Ty stawiasz pomiędzy Wami mur? Przemyśl to.

6. Kim jestem? (Jak siebie opisuję?)
Kiedyś zadałyśmy to pytanie jednej z naszych Moonsisterek. Była zaskoczona. Nie samym pytaniem, ale tym, że nie znała na nie odpowiedzi. A Ty, wiesz kim jesteś?

7. Czy emocje, których doświadczam, pomagają mi wzrastać?
Emocje mogą być błogosławieństwem i przekleństwem. Jesteśmy zdania, że każda z nich jest nam potrzebna, jednak dogłębne zrozumienie tego, w jaki sposób powstają, pomaga nad nimi zapanować. Często odczuwasz np. złość? Dokop się do jej zarodka.

8. Co sprawia, że czuję się doceniana i kochana?
Nie ma uniwersalnego sposobu na miłość do drugiego człowieka. Jedna z nas czuje się zaopiekowana, kiedy ma możliwość szczerego porozmawiania z partnerem czy przyjaciółką, a druga, kiedy ktoś zdejmie z niej część obowiązków. Określ, co sprawia, że Ty czujesz się kochana i doceniona, a potem podziel się tymi obserwacjami z osobami, na których Ci zależy.

9. Co mnie inspiruje i dlaczego?
Inspiracja jest źródłem kreatywności, kreatywność rozwija naszą wyobraźnię, a nasza wyobraźnia pomaga nam wzrastać i tworzyć swoje wymarzone życie. Odszukaj to, co przynosi Ci natchnienie i zaplanuj tego więcej na 2024 rok!

10. Co zrobiłabym, gdybym nie martwiła się przyszłością?
To jedno z naszych ulubionych pytań. Polecamy zadawać je sobie jak najczęściej.

11. Czy pieniądze mnie ograniczają? Dlaczego tak? Dlaczego nie?
Przekonania dotyczące pieniędzy mogą pomagać nam stworzyć rzeczywistość pełną obfitości lub zepchnąć nas w coś, co my nazywamy „mindsetem biedy”. W tym pytaniu nie chodzi o rzeczywisty stan Twojego portfela, ale o to, w jaki sposób do niego podchodzisz. Pieniądze mogą Cię ograniczać zarówno, kiedy masz ich mało, jak i wtedy, kiedy masz ich dużo. Pomyśl o tym.

12. Jak patrzę na ludzi, którzy mają dużo pieniędzy?
Kojarzysz te założenia, że jeśli ktoś dużo zarabia, to z pewnością robi coś nielegalnego? Tego typu utarte schematy blokują nas przed sięgnięciem po obfitość finansową. Przeszukaj swój umysł dokładnie i sprawdź, czy czasem coś podobnego nie kryje się w Twoim mindsecie?

13. Jakie praktyki wprowadzę do swojego życia w 2024 roku, aby lepiej mi się żyło?
Medytacja, uziemianie, więcej spacerów, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, rozpoczęcie kursów, które pomogą Ci się przebranżowić – możliwości jest mnóstwo. Popatrz na to pytanie z punktu: czy jeśli zrobię to czy tamto, to moje życie się polepszy?

14. Z jakich swoich cech charakteru jestem najbardziej dumna?
Skup się na tym, jak TY sama siebie widzisz. Nie zastanawiaj się, czy ktoś inny lubi te cechy w Tobie. Odpowiedz szczerze i wracaj do tego, co zapiszesz, jak najczęściej.

15. Co najbardziej podoba mi się w moim ciele?
Nie bez powodu mówi się, że nasze ciało jest naszą świątynią. W dobie mediów społecznościowych i ciągłej pogoni za doskonałością, czasem zapominamy o najważniejszym – dzięki naszemu ciału możemy codziennie doświadczać życia. Ukochaj je mocno!

16. Czy traktuję swoje ciało z należytą troską? Jeśli nie – dlaczego?
Troszczenie się o swoje ciało to nie tylko zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. To także regularne badania, dbanie o zdrowie psychiczne i podchodzenie do siebie z miłością. Kiedy ostatnio pozwoliłaś sobie na błogi odpoczynek, gdy Twój organizm Cię o to prosił?

17. Czego najbardziej się boję i dlaczego?
To, czego się boimy, bardzo często definiuje całe nasze życie. Czasem nasze obawy są uzasadnione, a czasem kompletnie irracjonalne. Przemyśl, czy może to, czego się boisz nie jest podyktowane niewspierającymi schematami.

18. Czym według mnie jest sukces? Co się na niego składa?
Sukces dla każdego oznacza co innego. Tylko wiedząc, czym on jest dla Ciebie, będziesz mogła wybrać świadomą ścieżkę do jego osiągnięcia!

19. Jakie mam talenty i jak mogę je wykorzystać, aby kreować obfitość w swoim życiu?
Nie zliczymy, ile razy słyszałyśmy: „ale przecież ja nie mam żadnego talentu!”. To nieprawda. Każdy z nas ma swoje wyjątkowe zdolności, pozwól sobie na ich odkrycie.

20. Jak wyglądałby mój wymarzony dzień?
Opisz go ze szczegółami, baaardzo dokładnie! Umiejętność precyzyjnego opisywania swoich marzeń jest podstawą do skutecznego manifestowania i kreowania swojej rzeczywistości.

21. Gdybym mogła być teraz w dowolnym miejscu na świecie, gdzie bym się wybrała? Dlaczego tam?
Poświęć chwilkę na zastanowienie nad tym pytaniem. Być może jesteś dokładnie w tym miejscu, w którym chciałabyś być, a nie zdajesz sobie z tego sprawy?

22. Czym jest dla mnie miłość? W jaki sposób ją wyrażam?
Na to pytanie możesz spojrzeć z różnych perspektyw. Możesz odpowiadać jako mama, partnerka, żona, przyjaciółka, właścicielka zwierzaka. Opisz wszystko, co podpowie Ci serce.

23. Gdybym mogła dziś spełnić jedno swoje marzenie za pomocą pstryknięcia palcami, co by to było?
Z tym pytaniem jest trochę tak, jak z rzutem monetą. Założymy się, że kiedy je przeczytałaś, od razu wiedziałaś, jak na nie odpowiedzieć.

24. Jakie sabotujące przekonania chcę pożegnać w 2024 roku?
To właśnie tutaj zapisz wszystkie schematy typu: „nie zasługuję na miłość”, „jestem za mało inteligentna, aby osiągnąć sukces”, „nie uda mi się rozwinąć własnej firmy”, „nie jestem wystarczająco dobra dla mojego partnera” etc. Wyrzuć to wszystko z siebie. Dobrą praktyką jest zapisanie obok tych odpowiedzi wspierających afirmacji, którymi zastąpisz sabotujące przekonania.

Mamy nadzieję, że te pytania pomogą Ci w kreowaniu takiego życia, jakie sobie wymarzyłaś.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Pracy z Dziennikiem, zapraszamy Cię do zagłębienia się w nasze e-booki.
Przypominamy też o Workbooku do pracy z energią poszczególnych miesięcy, który także jest nieocenionym wsparciem w tym zakresie.

Życzymy Ci cudownego 2024 roku!
Dora i Sara

Koszyk

Gratulacje! Twoje zamówienie dostarczymy gratis! Brakuje Ci 300 zł do darmowej dostawy.
Nie można dodać więcej