Jak wykonać rytuał oczyszczający?

person Autor: Moonsister list W: Rozwój duchowy Dnia: comment Komentarz: 0 favorite Odsłon: 2641

Witaj Piękna Duszo!  

Chciałybyśmy przekazać Ci dziś wiedzę, która jest Ci absolutnie niezbędna do pracy nad rozwojem duchowym. Codziennie w życiu spotykamy na swojej drodze wielu ludzi, dotykamy różnych rzeczy i znajdujemy się w przeróżnych miejscach. Jak już wielokrotnie wspominałyśmy – głęboko wierzymy (z pewnością Ty też, skoro czytasz ten artykuł!), że wszystko dookoła nas, a także my sami – jest energią. Często w pierwszym momencie możemy nie zdawać sobie sprawy, że przebywamy w miejscu lub z ludźmi, którzy negatywnie wpływają na naszą energetykę.

Jak wykonać rytuał oczyszczający?

Witaj Piękna Duszo!

Chciałybyśmy przekazać Ci dziś wiedzę, która jest Ci absolutnie niezbędna do pracy nad rozwojem duchowym. Codziennie w życiu spotykamy na swojej drodze wielu ludzi, dotykamy różnych rzeczy i znajdujemy się w przeróżnych miejscach. Jak już wielokrotnie wspominałyśmy – głęboko wierzymy (z pewnością Ty też, skoro czytasz ten artykuł!), że wszystko dookoła nas, a także my sami – jest energią. Często w pierwszym momencie możemy nie zdawać sobie sprawy, że przebywamy w miejscu lub z ludźmi, którzy negatywnie wpływają na naszą energetykę.

Z pewnością choć raz w życiu zdarzyła Ci się sytuacja, kiedy wybrałaś się gdzieś ze znajomymi, na pozór wszystko było świetnie i dobrze się bawiłaś, a po powrocie do domu czułaś się, jakby uleciała z Ciebie cała energia. Albo jeszcze inaczej! Weszłaś do jakiegoś pomieszczenia pełnego ludzi i czułaś, że nie chcesz w nim być.

Być może trafiłaś do miejsca, które było pełne tzw. wampirów energetycznych, czyli osób, które (czasem zupełnie nieświadomie!) obniżają Twoje wibracje i powodują, że czujesz się gorzej sama ze sobą. Ci ludzie mogą np. mentalnie tkwić w smutku, strachu, złości i poczuciu winy lub zwyczajnie źle Ci życzyć.

Kiedy wibrujemy wysoko emanujemy energią wdzięczności, wybaczania, szczęścia, obfitości etc. Każdemu z nas jednak zdarzają się momenty, w których nasze wibracje obniżają się. Mogą mieć na to wpływ różne czynniki – wspomniane wyżej wampiry energetyczne, gorsze samopoczucie fizyczne, pojawiające się w naszym życiu problemy, życie w permanentnym stresie. Czasem możemy nawet otrzymać od kogoś prezent, który będzie nam wręczony z tak nieszczerymi intencjami, że wprowadzi chaos do naszego Domowego Sanktuarium – będzie emanował niewspierającą nas energią.

Dlatego tak ważnym jest, aby potrafić oczyścić siebie, swoich bliskich, przedmioty i pomieszczenia ze wszystkich niskowibracyjnych energii.

Przeczytaj nasz artykuł i pozwól nam wprowadzić Cię krok po kroku w magię rytuałów.

Czym jest rytuał oczyszczający?

Rytuał to nic innego, jak poruszenie energii poprzez puszczenie intencji. W przypadku rytuału oczyszczającego – intencji oczyszczenia. Oczyszczać możemy siebie, bliskich, pomieszczenia, zwierzęta czy rzeczy.

Rytuał oczyszczający ma za zadanie poruszyć pole energetyczne, aby pozbyć się z niego negatywnych wibracji. Najważniejsza w nim jest, wspomniana już intencja. Rytuał nie powiedzie się, jeśli wątpimy w jego skuteczność i jesteśmy przepełnieni energią nieufności do Wszechświata.

Istnieje wiele rodzajów rytuałów oczyszczających. My dziś chciałybyśmy przybliżyć Ci ten podstawowy – wykonywany z pomocą białej świecy, białej szałwii, palo santo i piórka.

Zestaw potrzebny do wykonania tego rytuału znajdziesz w naszym sklepie – Rytuał White Magic .

Jak przygotować się do wykonania rytuału oczyszczającego?

 • Zacznij od niby prozaicznej rzeczy, która jest absolutnym must have przy wykonywaniu jakiegokolwiek rytuału – znajdź na niego wystarczająco dużo czasu. Zadbaj o to, aby nikt Ci nie przeszkadzał. Nie przeprowadzaj oczyszczania w przerwie od pracy, czy kiedy dzieci biegają dookoła Ciebie, a mąż pyta, kiedy będzie obiad. Poproś swoich bliskich o czas tylko dla siebie.
 • Z Uporządkuj swoją przestrzeń – bałagan nie wspiera przepływu energii. Zadbaj o to, aby Twój dom był posprzątany przed przeprowadzaniem rytuału.
 • Z Jeśli będziesz przeprowadzać oczyszczanie siebie lub rzeczy - stwórz swoje miejsce mocy, bezpieczne sanktuarium, w którym będziesz czuła się swobodnie i komfortowo. Może to być taras, miejsce w ogródku czy kącik, w którym medytujesz.
 • Z Kiedy chcesz przeprowadzić oczyszczanie pomieszczenia – przygotuj w tym pokoju kawałek przestrzeni, w której będziesz mogła skupić się na przeprowadzanym rytuale.
 • Z Używając do rytuału naturalnych kadzideł – zadbaj o bezpieczeństwo. Zaopatrz się w podstawkę, którą będziesz trzymać pod kadzidłem (polecamy te z naszego sklepu . – sprawdzą się idealnie w każdym rytuale i pięknie wypełnią Twoje Domowe Sanktuarium) i unikaj wykonywania rytuału na drewnianej podłodze.
 • Z Wycisz się i przygotuj swoją intencję. Polecamy Ci przeprowadzenie krótkiej medytacji przed wykonaniem rytuału oczyszczającego. Więcej o technikach medytacyjnych możesz przeczytać tutaj .

Jak przeprowadzić rytuał oczyszczający?

Kiedy przygotowania są zakończone, czas na przeprowadzenie rytuału.

 • Zacznij od zapalenia białej świecy, jednocześnie wypowiadając przy tym intencję np. Oczyszczam to pomieszczenie z niewspierających go energii. Zapraszam do siebie światło i wszystkie sprzyjające mojemu Domowemu Sanktuarium wibracje.
 • Poczekaj chwilę, aż świeca dobrze się rozpali i odpal od niej Białą Szałwię Białą Szałwię.Zaczekaj, aż kadzidło się rozpali i ostrożnie zgaś ogień.
 • Trzymając szałwię nad podstawką delikatnie powachluj nią, aby dym mógł roznieść się po całej przestrzeni.
 • Jeśli oczyszczasz siebie – zacznij okadzanie od stóp i zmierzaj aż do czubka głowy. Pamiętaj o tym, żeby cały czas utrzymywać w umyśle intencję nie tylko oczyszczenia, ale także zaproszenia do siebie pozytywnych energii.
 • Jeśli oczyszczasz przestrzeń – zacznij od drzwi wejściowych i poruszaj się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Jeśli mieszkasz w domu wielopoziomowym – zacznij od piwnicy i zakończ oczyszczanie na strychu. Cały czas powtarzaj w myślach swoją intencję. Pamiętaj, że nie ma na nią uniwersalnej formuły – wszystko zależy od tego, co z Tobą rezonuje!
 • Po wykonaniu okadzania białą szałwią, otwórz na oścież wszystkie okna w mieszkaniu, weź do ręki piórko i z silną intencją pożegnania niewspierających Cię energii, wygoń dym na zewnątrz. Poczuj, jak złe energie ulatniają się, jednocześnie pamiętając o zapraszaniu pozytywnych wibracji do siebie.
 • Następnie odpal palo santoi przywitaj nowe, świetliste wibracje. Skup się na wysyłanej intencji. Powtarzaj w myślach afirmację np. Wszystko, co do mnie przychodzi jest dobre. Zapraszam do siebie tylko wspierające mnie energie. Jestem światłem i wibruję w świetle.
 • Świeca rytualna, którą odpaliłaś na początku musi się wypalić. Pozwól jej na to i nie gaś jej – tylko w taki sposób rytuał będzie doprowadzony do końca.
 • Po przeprowadzeniu rytuału dobrze jest wziąć kąpiel, która przypieczętuje oczyszczenie. Jeśli masz taką możliwość – włącz w trakcie prysznica lub kąpieli wysokowibracyjną muzykę (np. 432 hz – znajdziesz mnóstwo propozycji na Spotify i YouTube) i zaproś do siebie wszystko to, co będzie Cię wspierać duchowo.

Jak bronić się przed negatywną energią po wykonaniu rytuału?

Po oczyszczeniu siebie lub przestrzeni, warto zaopatrzyć się w amulety, które będą odpierać negatywne energie. Jednymi z podstawowych kamieni naturalnych, które bronią nas przed niskimi wibracjami, wampirami energetycznymi i negatywnymi bytami astralnymi są czarny turmalin i obsydian.

Dobrze jest nosić je zawsze ze sobą – np. w postaci monokryształu lub amuletu (bransoletki, pierścionka, naszyjnika), które są z nich zrobione.

W naszym sklepie znajdziesz czarny turmalin w czerwonej nitce ochronnej, jako mono kryształ, w zestawie kamieni ochronnych Protect Me!, oraz w rytuale La Luna.

Oprócz kryształów, możesz skorzystać z mocy amuletów ochronnych dostępnych w naszym sklepie.

 • Bransoletka ochronna Aurabędzie chronić Twoją aurę, czyli pole energetyczne, które masz wokół siebie. Pomoże Ci odzyskać życiową harmonię, pozbyć się stresu i chronić przed niskimi wibracjami. Ze wsparciem Aury będziesz odpierać ataki wampirów energetycznych, które wysysają z Ciebie energię.
 • Naszyjnik Vitality z symboliką serca, odzwierciedla czakrę Anahata, która jest punktem centralnym pomiędzy światem ducha, a światem materii. Pomoże Ci odnaleźć na nowo światło w Twoim sercu, chronić się przed niewspierającymi energiami i odzyskać zdrowie psychiczne lub fizyczne.
 • Amulet Pear Love wzmocni Twoje połączenie z boskimi energiami kosmosu, dzięki czemu będziesz w stanie odkryć swoje prawdziwe, wyższe JA. Pomoże Ci on skutecznie odpierać ataki niepożądanych energii z nieziemskich źródeł.
 • Talizman Spirit Guide wesprze Cię w komunikacji z Twoimi Przewodnikami Duchowymi i Aniołami, którzy towarzyszą Ci na Twojej życiowej ścieżce. Oko Ajna, zwane też Trzecim Okiem, jest symbolem wysokiego, duchowego przebudzenia. Dzięki niemu uzyskasz lepszy kontakt z Twoimi Przewodnikami i otrzymasz od nich wsparcie – także w ochronie przed niewspierającymi energiami.

Czy można źle przeprowadzić rytuał oczyszczający?

Pamiętaj, że każdy rytuał musi opierać się na tym, co z Tobą rezonuje i co podpowiada Ci Twoja intuicja. Jak już wspominałyśmy, najważniejsza w każdym rytuale jest intencja i wiara w to, że Wszechświat wspiera nas w każdych naszych działaniach.

Nie bój się, że kiedy przeprowadzisz rytuał niezgodnie ze wskazówkami, to coś złego wydarzy się w Twoim życiu. Przepis, który pokazałyśmy Tobie w tym artykule jest tylko wskazówką, podpowiedzią. Jeśli chcesz czuć się pewnie, w każdym naszym rytuale znajdziesz prostą instrukcję steo by step.

Jeśli któraś z części rytuału nie rezonuje z Tobą i wiesz, że nie będziesz czuć się dobrze wykonując ją – odpuść.

Absolutnie najważniejszą częścią w KAŻDYM przeprowadzanym rytuale jesteś TY. Twoje odczucia, intencje i wiara w moc, jaką rytuał za sobą niesie.

Codziennie setki Moonsisterek pytają nas, czy dobrze wykonują swoje rytuały. Odpowiedź zawsze brzmi „Kochana! Jeśli czujesz, że rytuał działa, wierzysz w jego działanie i widzisz jego efekty – zdecydowanie tak!”.

Same codziennie wykonujemy swoje rytuały oczyszczające w wannie – odpalamy palo santo i świeczki, przygotowujemy gorącą kąpiel, puszczamy intencję, a później wypuszczając wodę z wanny wizualizujemy sobie, że razem z nią pozbywamy się wszystkich niewspierających energii.

Cudowność rozwoju duchowego polega na tym, że wszystko, co robisz w tym kierunku, dopasowujesz do siebie.

Rób to, co z Tobą rezonuje, działaj w zgodzie ze sobą, a nasze materiały traktuj jako wskazówkę i inspirację.

Pamiętaj, że odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania zna Twoja najlepsza przyjaciółka – intuicja.

Choć oczywiście, jeśli chcesz wesprzeć się naszą wiedzą i doświadczeniem – zawsze jesteśmy chętne do pomocy.

Niech dzieje się magia!

Komentarze

W tym momencie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
 • Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password